Media Player Classic 6.4.9.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja Media Player Classic 6.4.9.1, ciekawej aplikacji przeznaczonej do odtwarzania multimediów.

Odtwarzacz obsługuje szereg formatów multimedialnych, bazujących na platformie DirectShow. Obsługuje między innymi DivX, XviD i H.264 oraz "kontener multimedialny" Matroska, pozwala na odtwarzanie plików QuickTime i RealPlayer (w przypadku gdy QuickTime lub RealPlayer jest zainstalowany). Umożliwia przechwytywanie obrazu, w przypadku posiadania tunerów telewizyjnych pozwala na nagrywanie programów.

Bez konieczności instalowania dodatkowych kodeków można w MPC odtwarzać filmy VCD, SVCD, a także DVD (z opcją zoom w czasie rzeczywistym). MPC obsługuje różne formaty napisów. Media Player Classic wyglądem do złudzenia przypomina aplikację Windows Media Player w wersji 6.4, jednak podobieństwo jest złudne ponieważ wyposażony został w znacznie bogatszy wachlarz możliwości. Program ma niewielkie rozmiary i nie instaluje się w systemie.

W wersji 6.4.9.1 autor wyeliminował kilka błędów związanych z rozpoznawaniem strumieni audio i zoptymalizował ustawienia filtra DirectShow. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.

Aplikację Media Player Classic 6.4.9.1 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

© dobreprogramy