MediaMonkey Standard 4.1.21.1875

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowa wersja aplikacji przeznaczonej do katalogowania zarówno małych jak i dużych zasobów plików audio i list odtwarzania (MP3, OGG, WMA, FLAC, MPC, WAV, CDA, M3U, PLS itp.) znajdujących się na dysku twardym, płycie CD lub sieci.

Funkcjonalność MediaMonkey nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zarządzania bazą utworów muzycznych, ponieważ oferuje również narzędzia do zgrywania utworów z płyt audio do popularnych formatów (OGG, WAV, MP3, FLAC), odtwarzania muzyki, wprowadzania korekcji dźwięku, nagrywania płyt Audio CD i MP3, tworzenia statystyk, raportów i list odtwarzania, konwertowania pomiędzy różnymi formatami plików audio, synchronizacji z przenośnymi odtwarzaczami.

MediaMonkey posiada również możliwość pobierania informacji na temat konkretnego albumu z bazy znajdującej się w Internecie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Mnóstwo przydatnych opcji, Wsparcie dla iOS 6+
Psuje tagi, Kiepskie spolszczenie
ocena użytkownika

Program jest znośny. Używam go do synchronizacji iPoda, ale ma dosyć dużą wadę. Ma problem ze skanowaniem biblioteki i zmian naniesionych w tagach. Szkoda że nie ma takiego mechanizmu jak w foobar2000...
Poza tym z niewiadomych powodów MediaMonkey psuje mi tagi. Często sam wypełnia pole "Wykonawca Albumu", dubluje rok wpisany w pole "Data" oraz "Nr. utworu". Nie mam pojęcia jak to naprawić. Jeszcze do tego fatalne spolszczenie psuje zabawę. Wiele pozycji jest nieprzetłumaczonych, kilka zdublowanych, a niektóre nawet nie mają sensu

08.06.2015 18:52 | Recenzja do wersji 4.1.7.1741
świetna biblioteka multimediów, obsługa skryptów, pluginów, skórek, wielu formatów plików audio i wideo, odtwarzacz,
duże biblioteki wczytują się wolniej, natłok opcji i funkcji może niektórych wystraszyć
ocena użytkownika

Swoją przygodę z programem zacząłem ponad rok temu. Używałem go w wersji 3.2 standard, która jest darmowa. Obecnie, dzięki wygranej w konkursie licencji na program, mam przyjemność używania dożywotnio wersji gold. Recenzja oparta więc na doświadczeniu z wersji gold i obecnej wersji 4 beta. Gold od standard różni się rozwinięciem wsparcia dla nagrywania płyt, konwersji plików i delikatnie biblioteką. Zacznę od plusów, które są dla mnie najważniejsze (może to być, i jest, subiektywne).

Program dysponuje bardzo dobrą biblioteką multimediów, którą przez opcje programu można dostosować do swoich upodobań. W zarządzaniu biblioteką pomaga opcja automatycznego tagowania plików, domyślnie z użyciem danych z serwisu Amazon z USA, UK, Kanady, Francji, Japonii i Niemiec. Za pomocą wtyczek można to rozszerzyć na discogs i musicbrainz. Automatyczne tagowanie pozwala również na ściągnięcie okładki albumu. Oczywiście można też tagi edytować ręcznie. W domyślnej skórce program całkiem ładnie wygląda, posiada widoczne panele, które można zawsze dostosować poprzez menu "widok" lub opcje programu. Najlepiej jednak pracować na pełnym ekranie (np. podczas edycji tagów). Odtwarzacz w programie MediaMonkey jest całkiem zgrabnie rozmieszczony na dole programu (kontrola głośności jest "zintegrowana" z paskiem spectrum, można to przeoczyć). W odtwarzaczu tym mamy typową kontrolę nad utworem muzycznym, dodatkowo, co jest charakterystyczne dla menedżerów tego typu jest opcja oznaczenia utworu gwiazdkami. Odtwarzacz posiada również wizualizacje typu milkdrop. Jak dla mnie bardzo ładna jakość dźwięku, choć to kwestia dyskusyjna czy można mówić o takiej kwestii...powiedzmy, że jak foobar). Przy odtwarzaniu program wyświetla informacje o utworze w baloniku, w prawym dolnym rogu. Również możemy używać programu w wersji miniplayera (mała playlista) i microplayera (sterowanie z ikony w systemowym zasobniku), przełączając się na te te tryby poprzez kliknięcie ikony strzałki w dół, w prawym górnym rogu (skórka domyślna).

Dodatkowym atutem dla mnie jest wsparcie dla last.fm (Narzędzia->opcje->Odtwarzacz->wtyczki ogólne), używając wtyczki lasta dla winampa. Można użyć tej podobnej wtyczki z dodatków. Właśnie dodatki, skórki i różne skrypty są kolejnym, dużym atutem programu. Możemy znaleźć w Internecie sporo wtyczek typu efekty dźwięku, skrypty, np do tagowania i skórki, aby przebrać program tak, jak nam się to podoba. Innymi cechami programu, z których osobiście nie korzystam, ale niewątpliwie zaletami są to obsługa podcastów ("Podcatcher" do zgrywania podcastów), konwersja między formatami plików, zgrywanie płyt audio do ulubionego formatu (tutaj w wersji standard ograniczenie do prędkości x4, w gold x48), nagrywanie płyt z muzyką (wav, mp3 etc), synchronizacja z urządzeniami przenośnymi (w tym, oczywiście, iPod), pobieranie plików (menu "plik") oraz bardzo ciekawa opcja "party mode" (ctr+alt+M lub w menu widok), w której program ochrania przed modyfikowaniem plików podczas imprez :) Tryb też można chronić również hasłem, więc żaden weselszy DJ nie dorwie się nam do playlisty/kolekcji i nie zrobi nam ewentualnych szkód. Obecnie program w wersji 4 beta posiada wersję polską, choć nie jest ona do końca spolonizowana. Beta, więc myślę, że jest to w sumie plusem, że troszczą się w tym stopniu o wersję PL.

Małe minusy: program posiada opcję szukania albumów danego wykonawcy na Amazonie lub innych stronach, gdzie można sobie kupić album. Jest to pożyteczne w krajach, gdzie Amazon jest obecny, u nas myślę, że jest mniej popularny, stąd też wydaje mi się to trochę zbędne. Nie wykluczam, że niektórzy i u nas skorzystają z tej opcji. W tym samym miejscu menu kaskadowego "Pobierz Info/Kup..." możemy także wyszukać informacji o danym artyście w angielskiej Wikipedii czy w Google. Fakt, że program jest "Zachodni", powoduje, że domyślne automatyczne tagowanie nie pozwala nam zbyt często otagować polskich wykonawców. Jest to winą braku konkretnych informacji na Amazonie, przez co ciężko mówić o winie programu. Jednak odczuwa się to przy tagowaniu. Do wykorzystania przynajmniej połowy możliwości programu trzeba trochę czasu, pogrzebania w opcjach, poczytania na forum, poeksperymentowania. Program może odstraszać obfitością możliwości, choć część osób będzie to zachęcało. Możliwości programu nie są krzykliwie eksponowane, to co widzimy to widzimy program do zarządzania multimediami. I o to chodzi. Program trochę wolniej obsługuje bibliotekę przy bardzo dużej ilości plików, ale jest to w zasadzie uzasadnione skoro filtruje w różny sposób pliki tam obecne. Możliwe, że zostanie to usprawnione w wersji finalnej MM 4.

Po za programowymi sprawami: istnieje dobre angielskojęzyczne oficjalne forum programu, gdzie możemy znaleźć pomoc, skontaktować się z osobami tworzącymi program, zgłosić swój problem. Program jest ciągle rozwijany, twórcy nie zostawiają użytkownika z jedną wersją przez długi czas, obecnie trwa bardzo aktywna praca nad wersją finalną MediaMonkey 4.

Reasumując: Nie ma co narzekać, że program to jest kombajn, wydaje się trochę trudny, etc. Dlaczego nie warto? Bo w wersji standard MediaMonkey oferuje wspaniałe opcje, wtyczki i skrypty jeszcze mogą je rozszerzyć, a to wszystko ZA DARMO! Nic się nie traci, warto spróbować, dać mu szanse. Program powinien zadowolić szczególnie osoby, które chcą zapanować nad swoją kolekcją muzyki, ale i nie tylko... :) Polecam program i przepraszam za długą recenzję. Nie dało się krócej :)

12.07.2011 22:57 | Recenzja do wersji 3.2.5.1306

Komentarze

0 nowych
juta   19 #57 11.02.2017 10:03

Fajny i ciekawy, kiedyś używałem non stop. Sentyment jest ;)

MartinR   4 #56 01.10.2014 16:43

@Linux80: wiesz jak w Musicbee zmienić nazwę wielu plików na podstawie tagu _.
Nie wiem jak to zrobić.

Linux80   1 #55 01.02.2014 12:45

Fajny program był ,do kolekcjonowania mp3 :) był ,bo jest Musicbee :) totalnie lepszy pod każdym względem ,gdzie po kilku latach używania monkeya ,myślałem że nic lepszego nie ma .. a jednak jest.

  #54 02.12.2013 00:06

@Anonim (niezalogowany): Popieram, zjada Klementynkę na kolację

  #53 02.10.2013 08:35

@aspirine93 (niezalogowany): Lepszy od Clementine jest MusicBee-polecam

  #52 28.06.2013 22:01

PS - jedna mała sugestia. Aby zaimportować multimedia do biblioteki, wystarczy, że uruchomimy folder "Biblioteki", prawoklik na "Właściwości" i w polu "Lokalizacja Bibliotek" podamy foldery z odpowiednimi multimediami.

  #51 28.06.2013 21:58

Program miodzio. Dobrze się integruje z Windows, ale trochę problemów jest z wyświetlaniem polskich utworów, nie wpominając o rosyjskich. Tylko darmowy odtwarzacz Clementine (dla systemów Linux, oraz także dla Windy) może się z nim równać.

  #50 11.06.2013 22:57

Jedna wada programu jest taka, że nie działa pod linuxem :(

jawy1962   3 #49 21.05.2013 20:30
MartinR   4 #48 26.03.2013 12:53

Program bardzo dobry.
Zarówno w wersji stabilnej jak i beta po uruchomieniu wywala błąd.
Nie wyświetla Roku z tagów nawet jeśli w rzeczywistości jest on dodany. Dodać dodaje ale nie wyświetla nic w kolumnie Roku.
Mam nadzieje że to poprawią.

Maciekzklanu   2 #47 03.12.2012 14:38

świetny odtwarzacz i do tego zarządzacz muzyczny

Adus02   5 #46 06.05.2012 11:19

Wystarczy zaszywać okładki w plikach nie w katalogu ja tak robię od dawna a długo szukałem tego. W opcjach masz gdzie ma zapisywać okładki ja mam zaznaczone spróbuj w tagach w przypadku gdy nie można zapis do folderu i wszystkie mp3 mp4 i inne ""używam tylko m4a kodek Z itunsa" Maja okładki w pliku :)

agnieszkay28   3 #45 01.04.2012 21:24

Ma jedną, ale istotno wadę wpływającą na odbiór programu jako całości - nie odtwarza wszystkich rodzajówm MP3.Przy niektórych,w miejscu utworu słychać jakieś koszmarne szumy i trzaski i w związku z tym czasami jakiś numer muszę sobie przekonwertowywać albo wręcz ściągać od nowa.Czy ktoś wie z czego to wynika?Dodam,że ani w Winampie ani w MusicBee nie mam tego typu problemów.Stary,dobry Winamp na przykład,tak często,gęsto i chętnie krytykowany przez różnych "specjalistów" łyka wszystko i nie dyskutuje.MusicBee wcale nie ustępuje mu pola.Do tego MediaMonkey ma dość pokrętny sposób tworzenia list odtwarzania.Więc mimo tak entuzjastycznej recenzji onegumasa,wydaje mi się raczej średni,a już na pewno niewart oceny ponad 8,charakteryzującej moim zdaniem naprawdę porządne programy dobrej jakości.Ja daję co najwyżej 7.

joaS13   6 #44 18.03.2012 01:23

Lubię Media Monkey, tak samo zresztą jak Helium Music Manager.

Rzeczywiście strasznie długo trwało dodanie plików audio do biblioteki tego programu...

No i wersja darmowa Media Monkey nie dzieli pików audio, w przeciwieństwie do darmowej wersji Helium Music Manager.

Uważam, że warto przetestować obydwa te programy, zwłaszcza że każdy z nich jest użyteczny.

Hall9000   4 #43 22.02.2012 21:30

Przydałaby się wersja portable tego bo na pewno po ponownej instalacji system wcina zapewne wszystkie oceny ( gwiazdki ) jakimi się oznaczy dany utwór, tak właśnie robi Media Player dlatego muszę używać songbirda w wersji portable - no chyba,że jest inaczej i że oceny nie giną

  #42 04.02.2012 11:42

Mam z MM (4.0, tryb portable) problem.
Całą kolekcję mam zgraną na płyty DVD. Chcę zrobić porządek w bazie - w jaki sposób do istniejącej bazy podłączyć okładki? Program uparcie chce tagować pliki, które są na DVD, lub wgrywać plik okładki do niedostępnego katalogu.
Jeżeli muzykę mam na HDD plik okładki jest widoczny - ale wystarczy zmienić położenie katalogu i okładka znika.
Ja chcę zrobić na HDD katalog \Covers i wrzucić do niego wszystkie okładki - okładki byłyby cały czaz w tym samym miejscu niezależnie gdzie byłby zlokalizowany katalog z muzyką.

Ktoś roziązał opisany problem?

Pozdrawiam
Szyjka

  #41 02.02.2012 13:00

Nigdy nie mogę się zdecydować, który program jest lepszy: Media Monkey czy Helium Music, oba są świetne choć ten akurat lepiej współpracuje z danymi w sieci, gorąco polecam obydwa :)

  #40 18.12.2011 16:49

Na Win7 64bit nie ma problemów jak by ktoś pytał.

@sebt - gdybyś nie napisał to bym nie zauważył, ale rzeczywiście chyba się zmieniają trochę za często... ale nie zwracam zazwyczaj uwagi:)

Jak ktoś ma tony muzyki na dysku to w sam raz ten program w sumie

  #39 20.11.2011 14:30

A ja się dziwię że ten program jest darmowy bo za taką funkcjonalność nawet bym kupił... Wiem że jest Media Monkey Gold czyli płatna wersja ale nie dodaje zbyt wiele więc można spokojnie zostać przy wersjii darmowej. Zdecydowanie godny polecenia

Komentarze do poprzednich wersji

  #38 30.09.2011 13:24

witam. mam pytanie... jak zrobic zeby na liscie widnialy tylko same foldery a nie folder+tracki ??
z gory dziekuje za odpowiedz