Mediaset pozywa Google na 500 mln EUR

Strona główna Aktualności

O autorze

Włoski koncern medialny Mediaset, w którego zarządzie zasiadają m.in. członkowie rodziny premiera Silvio Berlusconiego pozywa Google o naruszenie praw autorskich. Zdaniem poszkodowanego serwis YouTube udostępnia nielegalnie materiały, będące własnością Mediasetu. Straty jakie oszacowano w związku z tym procederem to 500 mln EUR.

Mediaset zarzuca korporacji z Mountain View, że za pośrednictwem serwisu YouTube odbywa się dystrybucja plików wideo, do których prawo autorskie posiada włoska firma. Ponadto koncern medialny oskarża Google, iż za sprawą tego procederu czerpie on korzyści finansowe. Po wstępnej analizie przeprowadzonej 10 czerwca br. oszacowano, że na łamach YouTube opublikowanych zostało 4643 plików wideo, będących własnością Mediasetu. Zdaniem koncernu medialnego jest to równoważność 325 godzin transmisji i porównywalna jest stracie 315 dni nadawania na antenie 3 stacji telewizyjnych, będących własnością Mediasetu.

Mediaset jest kolejnym po Viacomie i TF1 koncernem medialnym, który ma nadzieję, iż uda mu się uzyskać olbrzymie odszkodowanie od Google. Teraz pozostaje pytanie, co z YouTube, które ostatnimi czasy przynosi korporacji z Mountain View same straty?

© dobreprogramy