r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MeeGo powróci?

Strona główna Aktualności

Prawie wszyscy deweloperzy MeeGo odeszli z Nokii. System miał umrzeć po raz kolejny, tym razem ostatecznie, ale znów pojawili się chętni do reanimacji.

Podtrzymywaniem życia MeeGo zajmie się firma Jolla Mobile — fiński startup, który pracuje nad własnym telefonem od zeszłego roku. Na kluczowych stanowiskach Jolla Mobile osadzeni zostali między innymi pracownicy działu odpowiedzialnego za MeeGo w Nokii oraz, co jest dość ciekawe, kilku weteranów społeczności skupionej wokół Maemo i MeeGo. Firma planuje nie tylko pracować nad systemem, ale również wypuścić na rynek własny telefon, a może nawet kilka.

Na razie nie wiadomo czego można spodziewać się po sprzęcie. System na pewno będzie miał zmieniony interfejs użytkownika i będzie bliższy bazującemu na HTML5 i QT/QML projektowi Mer, niż MeeGo w wydaniu Nokii. Nie należy więc spodziewać się modeli N10, który będzie rozwinięciem N9, ale nie będzie to również całkowite odejście od korzeni.

r   e   k   l   a   m   a

Jolla zamierza coś pokazać pod koniec tego roku, ale na razie nie wiadomo na jakim etapie są prace i co zobaczymy. Wiadomo natomiast, że firma ma obecnie prawie 50 pracowników (do końca roku zamierza tę liczbę podwoić) i umowy z trzema międzynarodowymi partnerami oraz kilkoma fińskimi podwykonawcami.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.