r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Meizu MX3 - pierwszy telefon ze 128 GB pamięci dostępny... ale tylko w Chinach

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Czasy kilkugigabajtowych pamięci wewnętrznych chyba przeminęły bezpowrotnie, gdyż dzisiejszym standardem jest 16 lub 32 GB. Chiński producent Meizu postanowił jednak zburzyć panujący porządek i wraz z modelem MX3 wprowadził Androida w świat 128 GB pamięci wewnętrznych. Dotychczasowi liderzy oferowali 64 GB i przeważnie dotyczyło to urządzeń w edycjach deweloperskich.

Meizu MX3 jest mocnym zawodnikiem pomimo dość niskiej jak na swoją specyfikację ceny. Telefon posiada ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 wyprodukowany przez Samsunga, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 5,1 – calowy ekran, który wyświetla obraz w nietypowej proporcji 15:9. Sporym zaskoczeniem jest obsługa wyłącznie sieci 2G, co jest standardem panującym w Chinach. Cena jest bardzo atrakcyjna i oscyluje w granicach 400$ za model z 16 GB pamięci wewnętrznej. Najdroższy i najbardziej pojemny zarazem model kosztuje 700$.

Dużym uniedogodnieniem jest fakt, że dostępny jest tylko w Państwie Środka, gdyż z taką specyfikacją techniczną mógłby cieszyć się sporym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jest niemalże pewne, że wkrótce Samsung lub Sony wyposażą swoje urządzenia w gigantyczne karty pamięci i ustanowią nowy standard pojemności. Jak widać wyścig zbrojeń się nie kończy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.