Mem Reduct 3.3.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mem Reduct to niewielkie, darmowe narzędzie przeznaczone do monitorowania (i ewentualnej redukcji) pamięci wykorzystywanej przez system operacyjny oraz działające w nim oprogramowanie. Dzięki niemu możemy szybko sprawdzić stan pamięci fizycznej, pliku wymiany na dysku twardym oraz buforu systemu.

W razie zaistnienia potrzeby wystarczy kliknąć przycisk "zmniejszenie pamięci", aby program zwolnił pamięć i wyczyścić ją z pozostałości po uruchomionych programach. Obsługa narzędzia sprowadza się tak naprawdę właśnie do ewentualnego klikania we wspomniany przycisk - poza tym aplikacja nie posiada innych funkcjonalności, ale też ich nie potrzebuje. Wykorzystywana aktualnie pamięć jest prezentowana liczbowo, ukazując procent zajęcia danej pamięci, jej pozostałą wolną ilość oraz całkowitą pojemność.

Mem Reduct posiada wersje zarówno dla systemów 32, jak i 64-bitowych zawartych w jednej paczce. W opcjach programu użytkownik może skonfigurować, czy narzędzie ma się uruchamiać wraz ze startem systemu, uruchamianie w trybie zminimalizowanym, czy też zmienić język (domyślnie ustawiany jest język systemowy, w tym polski).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Kisielek   12 #5 03.03.2018 22:15

Mam 16GB ram, potrzeba mi tego syfu?

filipiasty   3 #4 06.01.2018 20:12

Po dwóch dniach testów mogę stwierdzić że nie spowalnia systemu ani nie szkodzi ;-) Do tego typu programów podchodzę z lekką rezerwą ale póki co testuję dalej...

  #3 05.01.2018 17:14

Nareszcie przydatny program abym w 208 roku mając 1 GB RAM mogł zainstalować Windowsa 10

  #2 21.05.2017 18:00

Aktualna wersja to 3.2.1, a co równie ważne, to że język polski jest już w standardzie zintegrowany z programem i możemy go ustawić w opcjach tuż po zainstalowaniu programu.

  #1 21.05.2017 15:14

Obecnie najnowsza dostępna wersja, to 3.2.1, a nie jak podaje redakcja 3.1.1454. Poza tym to drobne narzędzie jest dostępne w języku polskim. Na stronie producenta można znaleźć odnośnik do wszystkich dostępnych lokalizacji językowych, a jedyne co musimy zrobić, to skopiować zawartość pliku "Polski.ini" z owej strony, następnie już w systemie utworzyć nowy notatnik, zmienić jego nazwę na "Polski", a rozszerzenie na ".ini" i wkleić do niego to, co wcześniej skopiowaliśmy. Na koniec oczywiście trzeba wkleić nowo utworzony plik do folderu "i18n", który znajduje się w folderze, w którym zainstalowaliśmy ten drobny programik.