Memtest86+ 5.01

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ceniony program do testowania kości pamięci RAM w komputerach opartych o architekturę Intel/AMD/VIA x86.

Memtest86+ pracuje całkowicie niezależnie od systemu operacyjnego - jest uruchamiany z dyskietki, płyty CD lub dysku USB. Program diagnozuje pamięć za pośrednictwem kilkunastu algorytmów. Memtest86+ został stworzony w oparciu o oryginalny Memtest86 (do pobrania w tym samym dziale), stworzony przez Chrisa Brady'ego, jest jednak bardziej dynamicznie rozwijany od swego pierwowzoru.

W najnowszej wersji dodano wspacie do kolejnych procesorów i chipsetów, a także wprowadzono poprawki dzięki którym czas testowania pamięci skrócił się o około 20%.

Uwaga!

  1. Program działa niezależnie od systemu operacyjnego, co za tym idzie może być wykorzystany do diagnozowania pamięci RAM w komputerach opartych nie tylko o system Windows, ale także m.in. Linux.
  2. Udostępniony do pobrania obraz ISO należy wypalić na płycie CD i z tak przygotowanej płyty wystartować komputer. Na stronie Memtest86+ można znaleźć także inne wersje programu przygotowane do uruchamiania z nośnika USB i dyskietki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!