reklama

Menedżer Urządzeń Android z trybem gościa pozwoli zablokować skradziony smartfon z urządzenia znajomego

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski rodzynek wśród moderatorów XDA, zatwardziały użytkownik Androida i Linuxa. Fan post rocka i Manchesteru United.

Kradzieże telefonu nie są niczym przyjemnym, aczkolwiek mają one miejsce i są dość częste. W przypadku tego niewątpliwie przykrego w skutkach wydarzenia, pomocnym okazać się może Menedżer Urządzeń Android. Aplikacja ta została wczoraj zaktualizowana przez producenta, firmę Google, przynosząc ciekawe rozwiązanie w postaci trybu gościa.

Menedżer Urządzeń Android pozwala użytkownikom na zdalne zlokalizowanie, zablokowanie lub wyczyszczenie pamięci wewnętrznej smartfonu lub tabletu. Może okazać się również pomocny, gdy gdzieś zawieruszy się nasza słuchawka, ponieważ niezależnie od profilu dźwięków, aplikacja „nakaże” telefonowi zadzwonić z maksymalną głośnością, jeśli tylko jest on połączony z Internetem. Dotychczasowe rozwiązania opracowane przez Google pozwalały jedynie na zdalny dostęp do urządzenia z komputera. Zbliżają się jednak wakacje i związane z nimi wyjazdy, często bez komputera, a tylko z urządzeniami mobilnymi. Google wyszło naprzeciw oczekiwaniom i wraz z wersją 1.2.12 umożliwiło pełne korzystanie z Menedżera jako gość na urządzeniach mobilnych. Wystarczy posiadać urządzenie z zainstalowanym Menedżerem i wejść w tryb gościa, aby zablokować urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem.

Z pewnością jest to rozwiązanie, które wielu przypadnie do gustu i pomoże zlokalizować skradzione lub zagubione urządzenia. Od teraz do odnalezienia telefonu nie potrzeba komputera, a życzliwego znajomego lub kogoś z rodziny, kto użyczy swojego smartfona. Należy jednak pamiętać, że w przypadku kradzieży należy bezzwłocznie powiadomić o tym najbliższą komendę policji.

Zaktualizowaną wersję Menedżera Urządzeń Android można pobrać z naszego portalu, odwiedzając dział Bezpieczeństwo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama