reklama

Mercury Steam już gotowe na konsole nowej generacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Studio Mercury Steam nabrało rozpędu po docenionej przez recenzentów grze Castlevania: Lords of Shadow i obecnie pracuje nad jej kontynuacją na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Chociaż zespół tworzy dzieło na konsole starej generacji, jest też już gotowy na nowe, potężniejsze. Technologia Mercury Engine 2, z której korzysta powstająca produkcja, została przygotowana od podstaw z myślą o przyszłości.

Za szybko oczywiście mówić o przeniesieniu Lords of Shadow 2 na PS4 czy Xboksa One, ale po Mirrors of Fate HD widać, że przeskakiwanie między systemami ekipa lubi. Podzielono się przy okazji ciekawymi informacjami na temat współczesnej Castlevanii. Okazuje się między innymi, że projekt kostiumu Gabriela wzorowano na okładce CII: Simon's Quest z konsolki NES, niemal wszyscy przeciwnicy to potwory kojarzone ze starej serii, a inspiracji do straszenia szukano w dorobku Guillermo Del Toro.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało