Meshmixer Meshmixer 3.5

Strona główna Mac Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program

Meshmixer to program do przygotowywania modeli do druku na drukarce 3D. Można w nim połączyć kilka modeli w jeden, zaprojektować podpórki, nałożyć na powierzchnie tekstury i dopracować szczegóły przed wydrukiem.

Modele można otwierać z dysku (w formacie OBJ), z biblioteki przykładów lub z chmury 123D. Meshmixer pozwala też odpowiednio ułożyć w wirtualnej komorze drukarki, a także przeskalować, by się mieściły na platformie do drukowania wybranego modelu urządzenia.

Narzędzia edycji pozwalają rzeźbić powierzchnię modeli, przekształcać je, łączyć z podstawowymi bryłami, odbijać względem osi i ciąć na kawałki. Można także pokryć powierzchnię modelu jednym z dostępnych wzorów lub pokryć kształtami, by ją uatrakcyjnić. Można też zamknąć model i go wypełnić.

Podgląd modeli pozwala sprawdzić, jak będą wyglądać wykonane z konkretnych materiałów. Narzędzia do analizy pozwolą stwierdzić, czy figurka będzie stabilna, jak gruba będzie, jakie ma wymiary, czy potrzebne będą podpórki i czy figurka się nie złamie.

Przygotowany model można wyeksportować w formatach STL, OBJ, DAE, PLY, AMF, WRL i SMESH. Można też od razu wysłać go do drukowania w jednej z zewnętrznych usług lub na drukarce firmy MakerBot, Stratasys, Dremel lub Autodesk Ember.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!