Meso CMMS Meso CMMS 2.2.8.563

Strona główna Windows Firma Obsługa środków trwałych
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Meso CMMS to bezpłatna edycja systemu, ułatwiającego i usprawniającego pracę służb utrzymania ruchu. Pozwala efektywnie zarządzać nie tylko parkiem maszynowym lecz także budynkami, pracownikami i magazynem. Na bazie zbieranych informacji i logicznych powiązań oprogramowanie proponuje rozwiązania w kierunku optymalnego serwisowania obiektów.

System Meso CMMS sugeruje kolejne czynności serwisowe jakie należy wykonać, jeśli takie w danym przypadku przewidziano. Umożliwia zdefiniowanie harmonogramu przeglądów obiektów i powiadamia o zbliżającym się terminie wykonania zdefiniowanych czynności, którym ustawiono powiadomienia wynikające z upływu czasu lub z przebiegu maszyny (zdefiniowany odczyt licznika) oraz powiadamia o zgłoszonych awariach obiektów. Program potrafi również szczegółowo analizować awaryjność maszyn i urządzeń, dostarczając wielowymiarowe analizy kosztów, przestojów oraz wskaźniki awaryjności.

Oprogramowanie umożliwia rejestracje i gromadzenie informacji na temat wszelkich awarii maszyn i urządzeń. Natychmiast po wprowadzeniu zgłoszenia awarii, następuje automatycznie powiadomienie pracownika odpowiedzialnego za dany obiekt. Powiadomienie widoczne jest w systemie oraz dodatkowo może zostać wysłane mailowo lub za pośrednictwem wiasomości SMS. Na podstawie gromadzonych danych Meso CMMS podpowiada możliwe rozwiązania i umożliwia wygenerowanie zlecenia serwisowego.

Zależnie od sytuacji, zlecenia serwisowe mogą być generowane ręcznie, na podstawie zgłoszonych awarii lub pojawiających się powiadomień. W ramach zlecenia serwisowego można szczegółowo zaplanować czynności do wykonania, przydzielić pracowników oraz materiały eksploatacyjne. Automatycznie wygenerowany zostanie również dokument rozchodu na materiały eksploatacyjne wykorzystane podczas realizacji zlecenia oraz obliczony zostanie koszty realizacji zlecenia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki i łatwy w obsłudze
bez szkolenia może wystraszyć
ocena użytkownika
13.08.2016 08:17 • Recenzja do wersji 2.2.8.563

Po roku pracy na tym programie mogę coś napisać. Na początku jak mi szef kazał wprowadzać coś na tym programie to się przestraszyłem. Mam coś klikać zamiast pracować? Przecież tego za dużo. Ilość tych wszystkich funkcji była ogromna. Nie wiedziałem za co się zabrać. Na szkoleniu jednak okazało się ze to prostsze niż budowa cepa. 3 kliknięcia i awaria maszyny wprowadzona do systemu. Jak nam jeszcze pokazali prace z czytnikami kodów kreskowych to nic nie trzeba szukać. Zanim mieliśmy ten program, raporty awaryjności musiałem robić cały dzień, teraz robią się same, a ja tylko wpisuje za jaki chce okres. Dokupiliśmy kilka nowych stanowisk, zaczęliśmy na poważnie prowadzić magazyn w programie i w końcu wiemy jakie olbrzymie koszty idą utrzymanie niektórych maszyn. Z jednego producenta w ogóle zrezygnowaliśmy jak sprawdziliśmy analizy. Teraz nawet wiem które żarówki najbardziej się opłaca kupić. Ogólnie program jest bardzo łatwy w obsłudze choć przez ilość funkcji się taki nie wydaje. Mogę go z czystym sumieniem polecić.