Niektórzy myślą, że myślą...

A tu Michał ogłasza: Koso nie prędzej. Prędzej sierpem! Ja więcej nażął!Tak, tak, sierpem więcej, krzyczo już cało gromado: Michał więcej nażął! O, dużo więcej sierpem nażął!Próbuje przekrzyczeć: Co wy, ludzi, jakże nie więcej, toż widać! Ja skosił do końca, a Michał do połowy nie doszedł!Łżesz!/…/Michałowego dwieście kroki, naszego pięćset! Ogłasza cicho Ziutek i tate znowuś poderwało: A pójdziesz ty, czercie nasienie!

Rozpoznaj cwaniaka!

Rozpoznaj cwaniaka, czyli rzecz o internetowym biznesie

Z naszego systemu możesz przez tydzień korzystać za darmo, ale… najpierw podaj nam numer swojej karty kredytowej. – Proces rezygnacji z usługi jest skomplikowany, jego opis trudny do znalezienia na stronie usługodawcy, pracownicy firmy odpowiadają na zapytania opieszale albo w ogóle… A ósmy dzień, w którym naliczona zostanie opłata, zbliża się szybko.

Nasze oprogramowanie jest darmowe, ale… podczas rejestracji wymagane jest podanie adresu e-mail.

Ebooki Allegro, czyli…

Ebooki Allegro, czyli… żeby coś aż tak spier… to się chyba trzeba starać! Ebooki Allegro: kolejny serwis Grupy Allegro, uruchomiony został kilka miesięcy temu, ale wtedy – odstraszony cenami i skromniutkim wyborem – zainteresowałem się nim tylko przelotnie. Jednak tym razem… 26.02.2013 rzuciła mi się w oczy reklama „Tydzień kultury w Citeam” a w niej pięćdziesięcioprocentowa zniżka na ebooki zakupione w serwisie Ebooki Allegro. Do zniżki uprawnia kupon (5,00 PLN) do kupienia na Citeam. Kupon można wykorzystać tylko raz, ale za to objąć nim dowolną liczbę książek.

Office 2013 - 17 mgnień...

Począwszy od Windows 95 do teraz (Windows 7) zmieniałem systemy operacyjne dość dynamicznie, ciekaw nowych rozwiązań. Czasem przestawienie się kosztowało odrobinę wysiłku (coś nowego trzeba było poznać, czegoś się douczyć), ale nigdy nie miałem wątpliwości, że za swoje pieniądze mam coraz lepiej. Dokładnie tak samo było z pakietem Office – od wersji 97 do… dziś.

Przedostatnie podejście do Windows 8 przeprowadziłem 16.08.2012 i system ten gościł na moim komputerze kilka godzin.

Tu zaszła zmiana…

Dostałem przesyłkę – prezent od Dobrych Programów z okazji X-lecia. Kilka lat temu byłby to powód do kpin, choć nie wszystkich wyrażonych w oczy. Powody zawsze by się jakieś znalazły. Nie miałem problemów latami z ich wynajdowaniem, w takich czy podobnych sytuacjach, więc i teraz dałbym radę.

Przedostatnie podejście

Finalny Windows 8 gościł na moim komputerze kilka godzin. Stykałem się z jego wcześniejszymi wersjami, próbowałem, testowałem, a więc właściwie nie wiem, na co liczyłem… chyba po prostu do końca miałem nadzieję, że może jednak coś sensownego z tego wyniknie. Nie wynikło. Nadal jest to system dla mało wymagających użytkowników telefonów z ekranem dotykowym.

Być może zaawansowany technologicznie i programistycznie, pozwala i podpowiada (!) użytkownikowi kilka-kilkanaście podstawowych czynności.

Facebook na Facebooku

Profesor Robert Cialdini, wraz z zespołem, poświęcił 15 lat na badania i klasyfikację metod wywierania wpływu społecznego. Ładnie to brzmi, ale tak naprawdę chodzi tu o manipulacje (z łaciny manipulatio - manewr, fortel, podstęp), czyli wszelkie techniki, sposoby i metody mające na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi w taki sposób, by skłonić je do określonego działania, nierzadko sprzecznego z ich dobrze pojętym interesem. Jedna z tych sztuczek… to jest jedna z zasad wpływu społecznego opisana przez Roberta Cialdiniego nosi nazwę zasady dowodu społecznego.

Przypnij nas i wygraj…

Kolejny raz Redakcja Dobrych Programów proponuje zabawę, w której należy skorzystać z tzw. jumplisty, pojawiającej się – albo i nie – po przypięciu do paska zadań sympatycznego ludzika. JUMP LIST, to jest lista szybkiego dostępu, pojawiła się wraz z systemem Windows 7, jako element interfejsu aero.

Przypiąć ludzika do paska zadań potrafi każdy, kto tylko dysponuje stosownym systemem operacyjnym i przeglądarką. Problem w tym, że nie wszystkim owa jumplista się wyświetla.

Moralność - pojęcie nieznane

Kupiłem PC Format numer 4/2012. Kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że na widocznej niżej okładce przeczytałem informację, że na dołączonej do pisma płycie znajduje się pełna wersja programu CyberGhost. W praktyce okazało się, że:

1. Aktywacja programu możliwa jest tylko od 5 marca do 1 kwietnia br.2. Aktywowany program można używać zaledwie przez… 6 miesięcy.

W związku z tym zastanawiam się, czy przy takich ograniczeniach można mówić o PEŁNEJ wersji? Jeśli tak, to mam dla redakcji PC Format propozycję: w następnym numerze można oferować pełną