Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Przeglądarki - klapa na całej linii

W miarę upływu czasu rezygnowałem z wielu różnych wymagań dotyczących przeglądarek. I tak odpuściłem sobie polski interfejs, przestałem mieć żądania odnośnie wyglądu, przestałem zwracać uwagę na zasobożerność… Jest jednak kilka elementów, z których zrezygnować nie chcę:

1. Skuteczne blokowanie reklam i różnych wyskakujących okienek.
2. Obsługa gestów myszy – przynajmniej dwóch: do tyłu i do przodu.
3. Sprawdzanie polskiej pisowni (w ostateczności, mogę się obejść).
4. Obsługa Sejfu Tożsamości Nortona.

Ewentualnie to ostatnie wymagać może pewnego wyjaśnienia. Używam stale, na co dzień, ponad 30 par loginów i haseł. Nie mam ochoty obciążać sobie umysłu ich zapamiętywaniem i tracić czas na ich wpisywanie. Nie chcę i nie widzę powodu, dla którego miałbym kupować do tego celu i instalować jakiś kolejny program startujący z systemem i pracujący w tle, jeśli od lat używam Norton Internet Security, albo Norton 360, a w nich Sejf Tożsamości i tak już jest, w pakiecie.

No i klapa na całej linii. Tych czterech prostych warunków nie spełnia żadna nowa przeglądarka. Firefox 5.0 ma świetny filtr reklam, ale nie obsługuje gestów myszy, ani Sejfu Tożsamości; nie sprawdza też pisowni. IE9 wprawdzie obsługuje Sejf Tożsamości, ale nie blokuje reklam, nie obsługuje gestów myszy i nie sprawdza pisowni. Opera nie obsługuje Sejfu, Avant Browser nie blokuje skutecznie reklam… Testowałem już Google Chrome, Netscape Navigator, Maxthon 3 i Safari, różne dziwolągi łącznie z Midori, Space Time, Wyzo, jakieś Pale Mony, Pokemony i… kicha!
Dziwny jest ten świat…
 

oprogramowanie internet

Komentarze

0 nowych
Quest-88   16 #1 21.06.2011 17:08

Jesteś dziwakiem.

Ile razy należy ci powtarzać, że za kompatybilność wtyczki Sejfu Tożsamości z Firefoksem odpowiada Symantec, a nie Mozilla?

A rozszerzenia można uaktywnić wyłączając sprawdzanie kompatybilności.

freeq52   8 #2 21.06.2011 17:35

1. Opera (wbudowane), Firefox i Chrome (Adblock Plus), IE (Simple Adblock).

2. Opera (wbudowane), Firefox, Chrome, IE (dodatki).

3. Firefox, Opera, Chrome posiadają, w IE można dodać słownik.

4. No w tym nie pomogę, a w FF możesz obejść niekompatybilność na co najmniej kilka sposobów. Jest jeszcze kilka sposobów, m.in LastPass lub stworzenie sobie kopii profilu danej przeglądarki, łącznie z zapisanymi hasłami (są do tego programy).

Jednym słowem, nie rozumiem wpisu...

Meszuge   16 #3 21.06.2011 17:56

@freeq52

Jeśli nie rozumiesz, to z czym dyskutujesz? :-)

freeq52   8 #4 21.06.2011 17:59

Ja nie dyskutuję :) Po prostu rozwiewam wątpliwości heh.

przemo_li   11 #5 21.06.2011 18:01

Meszuge
po pierwsze, polskie buildy ze sprawdzaniem pisowni są dostępne do oddzielnego ściągnięcia, sam siedzę na FF7.0 i mam sprawdzanie pisowni polskiej.

Kompatybilność dodatków można obejść przez specjalny dodatek do FF, ale mozilla wprowadza od 5 mechanizm z Chrome, czyli dodatek działa, dopóki nie udowodni się inaczej.

A i jeszcze, czasami to nie twórcy przegląrek a twórcy "dodatków" lenią się. Więc może poszukasz rozwiązania, które jest żwawiej rozwijane. Lub przejdź pod KDE ;) tam mam "KWallet" który robi to samo, ale aplikacja może z tego sama skorzystać więc odpada potrzeba dodatków. Nie wiem czemu nie ma czegoś takiego pod Wingrozę.

januszek   22 #6 21.06.2011 18:04

@freeq52: W jaki sposób do IE można dodać słownik? I skąd go wziąć jeśli nie używa się MSO?
Od paru tygodni Simple Adblock jest płatny, wersja free ma limit 200 blokad na dzień co w dzisiejszych czasach wystarcza na kilkadziesiąt minut ;)
Jeśli chodzi o sejf tożsamości - to na stronach Nortona jest informacja, że pasek narzędzi Norton (który umożliwia dostęp do tego sejfu) działa w przeglądarkach IE i FF.

Szuri21   17 #7 21.06.2011 18:26

Ewidentnie w Twoim przypadku Meszuge największym problemem jest Sejf Tożsamości. Czy naprawdę nie da się go zastąpić czymś innym i darmowym. Na przykład wbudowanym menedżerem haseł w przeglądarce lub jakimś dodatkiem np. LastPass.

Jeśli nie to pretensje możesz mieć tylko do Symanteca, który to odpowiada za brak kompatybilności Sejfu Tożsamości z przeglądarkami.

  #8 21.06.2011 18:29

Jak IE9 nie blokuje reklam? Ja chyba dziwny jestem, bo mi blokuje... ;) http://www.iegallery.com/pl/trackingprotectionlists/default.aspx Korzystam z bodajże EasyList + własne ustawienia w Zarządzaj dodatkami/Ochrona przed śledzeniem

Sprawdza mi też pisownię - niestety, tu jest ten wielki minus dla IE i MS, że do tego potrzebuję IE7pro (zna ktoś lepszy sposób?) więc sprawdza dopiero po kliknięciu prawym/wymuś... (w starszych działało automatycznie) i troche spowalnia przeglądarkę :/ Z gestów myszy nie korzystam, ale to również bodajże IE7pro dodawało. Z tym, że ten dodatek nie był tworzony dla IE9 i, żeby nie powodował problemów, trzeba powyłączać z niego to, co nie jest używane.

szpon5   10 #9 21.06.2011 18:46

Nawet jak miałem oryginalnego Nortona na rok to nie używałem sejfu tożsamości. Z tego względu, iż korzystam z LastPass i tobie też polecam. Jest on na wszystkie przeglądarki internetowe i na różne systemy operacyjne.

  #10 21.06.2011 19:01

To straszne, naprawdę. Aż mi się smutno zrobiło.

wszerad   6 #11 21.06.2011 19:03

Już nie pierwszy raz ja i koledzy wyżej pisali takim płaczkom jak ty jak rozwiązać takie problemy. Niemniej masz jednak trochę racji w przypadku braku kompatybilności dodatków, myślę, że rozszerzenia dla FF4 powinny być automatycznie rozpoznawane jako kompatybilne z FF5+(tak ja to będzie miało miejsce z rozszerzeniami dla FF5) mam też trochę żal do administratorów DP za to, że po raz kolejny wpuszczają ludzi w maliny wrzucając nie wiadomo jakie kompilacje zanim pojawi się oficjalna wersja.

Fanboj O   9 #12 21.06.2011 19:08

"Opera nie obsługuje Sejfu"
Może dlatego, że ma własny menedżer haseł + Hasło główne przeglądarki. Fakt, że trzeba nauczyć się skrótu Ctrl+Enter, ale potem można sobie darować dodatkową Nortonową funkcję dodatkową.

  #13 21.06.2011 19:08

Dlaczego ten tekst trafił na główną i dlaczego nie jest zalecane używanie menedżerów haseł wbudowanych w przeglądarki internetowe?

Fanboj O   9 #14 21.06.2011 19:15

[edit]
Warto odnaleźć sobie pliczek wand.dat
to on przechowuje hasła. W zależności od sposobu instalacji znajduje się on w folderze Opera/profile w katalogu użytkownika w Danych Aplikacji, ewentualnie gdy instalujemy Operę jako wersję portable, to jest łatwiej, bo wszystko jest w jednym folderze. Ja ten pliczek bakapuję/przechowuję już od wielu lat i też nie pamiętam większości haseł na stronach.
W kolejnych wersjach opery ma się pojawić synchronizacja pakietu haseł poprzez Opera Link, ale już teraz wiem, że nie będę z tej synchronizacji korzystał.

pawcio1212   7 #15 21.06.2011 19:18

w skrócie
chcesz zmienić program
a nie chcesz zmieniać żadnego z tych dodatków/programów chcesz ich dalej używać
najbliżej jest opera możesz użyj jej menadżera haseł lub lastpass
innego wyjścia nie masz, zmień 4.

Meszuge   16 #16 21.06.2011 20:19

Może jestem przeczulony, ale jakoś nie mam zaufania do menadżerów haseł wbudowanych w popularne przeglądarki (niektóre o otwartym kodzie) i nie mam zamiaru powierzać im dostępu do swoich kont bankowych.
Czy ktoś uważa, że nie mam racji?

Fanboj O   9 #17 21.06.2011 20:55

"Czy ktoś uważa, że nie mam racji?"
Ja uważam, że masz racje. Swoje racje. Tak jak gatunek kawalerów, którzy uważają, że kobiety mają masę wad, więc oni do końca życia pozostają singlami.
Okopopałeś się na swojej pozycji, ze swoimi racjami. I O.K., tak też można. Tylko czemu ma służyć wpis na blogu? Próbie przekonania innych użytkowników, że ich ulubione rozwiązania programowe mają wady, o których nie wiedzieli?
a) Uważasz, że sejf tożsamości jest wartością tak wielką, a Symantec jest firmą tak anielską? Cóż, korzystaj z takiej przeglądarki, jaką Symantec dla ciebie wybrała.
b) Nie pasuje ci jedyna przeglądarka, którą Symantec potrafi doobsłużyć? Korzystaj z innej + z sekretnego zeszyciku z hasłami.
c) Napisz samodzielne (lub wynajmij zaufanego programistę) rozszerzenia do ie (gesty, spellchecker i filtr reklam) lub kup płatne dodatki.

W życiu wszystko jest proste.

Meszuge   16 #18 21.06.2011 20:58

LastPass - znakomity. Obsługuje nawet IE9 w wersji 64bit. Problem w tym, że IE9 x64 nie blokuje reklam i nie obsługuje gestów myszy. I kicha...

No, ale to bez znaczenia - założenie jest takie, że to nie ma być kolejny zainstalowany w kompie program.

Ja oczywiście zakładam, że za kilka-kilkanaście dni Mozill, albo Symantec poradzą sobie z problemem. Może twórcy IE7Pro zrobią coś podobnego, ale na IE9, i znów wszystko będzie super - przez parę tygodni, bo wystarczy kolejna aktualizacja przeglądarki i znów wszystko się posypie.

A to oznacza, że twórcy przeglądarek tak dalece zaangażowali się w swoje wojenki z konkurencją, że przestali zwracać uwagę na użytkowników i ich potrzeby.

CO BYŁO DO WYKAZANIA.

oprych   14 #19 21.06.2011 20:59

jeśli tak zależy Ci na bezpieczeństwie, jest prostsze rozwiązanie :)

Używasz TrueCrypta, wrzucasz na zaszyfrowaną partycję Opere bez instalacji i masz wszystko :P

Meszuge   16 #20 21.06.2011 21:02

@Fanboj O
„Okopopałeś się na swojej pozycji, ze swoimi racjami”.

Zabawny jesteś, wiesz? Mozilla i Opera chwalą się setkami, może nawet tysiącami dodatków i rozszerzeń. Ja chcę, żeby działały 4 (słownie: cztery), ale okazuje się, że jest to dla nich zbyt wielkim wyzwaniem.

Wolfgar   7 #21 21.06.2011 21:08

@Może jestem przeczulony, ale jakoś nie mam zaufania do menadżerów haseł wbudowanych w popularne przeglądarki (niektóre o otwartym kodzie) i nie mam zamiaru powierzać im dostępu do swoich kont bankowych.

No jeżeli takie dane zapisujesz w sejfie to "hi5" dla Ciebie. Nie zapomnij o CW2 i reszcie pinów...

Meszuge   16 #22 21.06.2011 21:24

@Wolfgar

Obawiam się, że skrótów z ostatniego zdania nie rozumiem. :-(

  #23 21.06.2011 21:29

@Meszuge:
LastPass działa także w innymi popularnymi przeglądarkami (nawet Safari, które na Windows jest żenująco kiepską przeglądarką) i to wcale nie wymaga instalacji programu, a tylko rozszerzenia w przeglądarce.
Aha, no i Firefox 5 jak najbardziej sprawdza pisownię, tak samo jak wersja 4 (po polsku).

@januszek:
Adblock dla IE - są dostępne listy prywatności od fanboy'a (tak, ten sam co Adblock Fanboy) i spisują się świetnie.


Ogólnie ocenianie twórców przeglądarek za to, że twórcy dodatków śpią uważam za totalne nieporozumienie. Ja tworzę pluginy dla silnika forum MyBB - jak wyjdzie nowa wersja silnika i nie dostosuję, to ktoś ma narzekać na autorów MyBB, że plugin nie działa? No bez jaj, to jest moja sprawa (bo wcale nie obowiązek) czy to dostosuję, czy nie, oni mają swoje problemy na głowie i cieszmy się, że je rozwiązują i idą do przodu.

Fanboj O   9 #24 21.06.2011 21:44

"Mozilla i Opera chwalą się setkami, może nawet tysiącami dodatków i rozszerzeń. Ja chcę, żeby działały 4 (słownie: cztery), ale okazuje się, że jest to dla nich zbyt wielkim wyzwaniem."
To ty jesteś zabawny, jeśli uważasz chyba, że to wina Mozilli i Opery, że Symantec stworzył funkcję współpracującą wyłącznie z ie.
Policzmy:
1) Filtry reklam są w Ff i O
2) Sprawdzanie pisowni jest w Ff i O.
3) Gesty są w Ff i O
4) Współpraca sejfem symantec- nie ma.

Skąd wziąłeś liczbę 4 (słownie cztery)?

januszek   22 #25 21.06.2011 21:56

@lukasamd: Co konkretnie masz na myśli? To: http://www.fanboy.co.nz/ie.html

  #26 21.06.2011 22:12

Pierwsze trzy to względne przeglądarek. A ostatnie to wina Symanteca. Tu rozwiązaniem jest czekanie, lub użycie innego programu/dodatku/wbudowanego w przeglądarkę menedżera.

Ja szczerze mam tylko i wyłącznie jedno wymaganie co do przeglądarek. Musi być względnie rozbudowany interfejs. Miniaturyzacja interfejsu w przeglądarkach to najbardziej nieintuicyjna rzecz w MOJEJ opinii. Może mi ktoś wytłumaczyć tą pogoń za pikselami? Rozumiem że na laptopach z małymi ekranami (20 cali to już względnie duży w moim rozumowaniu) ale czemu ja na stacjonarnym mam z tego powodu cierpieć? Gdyby nie fakt że korzystałem z FF3.6 i miałem ochotę ustawić FF4 to bym po prostu przeszedł na Opere. Chrome też jest zbyt minimalistyczny.

  #27 21.06.2011 22:27

Firefox 5 sprawdza pisownię, a do obsługi gestów jest setka rozszerzeń. A sejf tożsamości to już wina Symanteca.

Adrianobkm   3 #28 21.06.2011 23:22

@Meszuge
Jeśli o czymś nie wiesz, to w ogóle o tym nie pisz...

1., 2. i 3. działa bez problemu w Firefoxie i Operze, nt 4 nic nie wiem to nie będę się wypowiadał. Tak samo ty powinieneś zostawić dla siebie ten wpis.

  #29 21.06.2011 23:39

@januszek:
Tak, dokładnie to.

  #30 21.06.2011 23:56

> Tych czterech prostych warunków nie spełnia
> żadna nowa przeglądarka.
Sorry, to nie są "proste" lecz specyficzne wymagania.

1/ Gdybym był producentem przeglądarki nigdy, przenigdy nie wbudowałbym w nią blokera reklam. Primo: jest to dodatkowa funkcja (na diabła mi więcej pracy?); secundo: rozważ przyczyny bojkotu(sic!) Opery przez Google.

2/ Jeżeli masz na myśli funkcje "Forward" oraz "Back", to np. w Chrome:
"Press Ctrl and click either the Back arrow, Forward arrow, or Go button in the toolbar. ___Or click either button with your middle mouse button (or mousewheel)___ = Opens the button destination in a new tab in the background."

3/ Nie rozumiem. W Chrome taka możliwość jest wbudowana, wystarczy ją skonfigurować.

Zredukowałem Twoją listę do dokładnie 1. punktu ?

Jany   11 #31 22.06.2011 00:27

Śmieszny ten wpis, naprawdę :D

  #32 22.06.2011 00:28

> A to oznacza, że twórcy przeglądarek tak dalece zaangażowali
> się w swoje wojenki z konkurencją, że przestali zwracać
> uwagę na użytkowników i ich potrzeby.

Ściślej: na jednego użytkownika ze specyficznym zbiorem wymagań.

Kto sądzi, że twórcy przeglądarek działają z pobudek altruistycznych, ten jest naiwny jak dziecko. Nietypowy zestaw potrzeb pojedynczego klienta nie zachwieje rachunkiem ekonomicznym inwestycji.

bart86   10 #33 22.06.2011 01:36

firefox5:
1. blokuje reklamy i okienka - dodatki: adblock, noscript
2. nie obsługuje gestów myszy ale w najbliższym czasie można się w 100% spodziewać aktualizacje któregoś z dodatków do liska, które dodają gesty myszy
3. sprawdza polską pisownie jak muszę to dam screeny i udowodnię
4.obsługa tego dodatku w Ff5 jest w geście symanteka ale lisek ma własny moduł do zapamiętywania haseł i sejf tożsamości jest zbędny

bart86   10 #34 22.06.2011 01:39

2. w firefox 5 do tyły i do przodu jest skrótem klawiszowym jest alt+strzałka w prawo lub w lewo

  #35 22.06.2011 01:51

@autora
Napisz swoje żale i prośby do producentów przeglądarek. Beznadziejny wpis.

roobal   16 #36 22.06.2011 01:53

@Meszuge

"Czy ktoś uważa, że nie mam racji?"

Tak, ja uważam stanowczo, że nie masz racji. Poczytaj sobie o szyfrowaniu haseł w przeglądarkach. Jeśli się boisz o hasła, to i Sejf Ci w niczym nie pomoże, skoro ktoś potrafi wykraść hasło wykorzystując błąd przeglądarki, równie dobrze może to zrobić, wykorzystując błąd w programach Nortona.

"jakoś nie mam zaufania do menadżerów haseł wbudowanych w popularne przeglądarki (niektóre o otwartym kodzie) i nie mam zamiaru powierzać im dostępu do swoich kont bankowych. "

Zauważ tylko, że kryptolodzy najbardziej cenią sobie programy z otwartym kodem źródłowym. Natomiast hasła do konta bankowego przechowuje się w głowię i nie wciskaj mi, że masz 30 kont bankowych, w maksymalnie 4 uwierzę.

Pozdrawiam!

Meszuge   16 #37 22.06.2011 05:47

W jakimś innym temacie już o tym pisałem, ale powtórzę. Firefox nie istnieje bez swoich dodatków. Gdyby nie one, byłby niszową przeglądarką gdzieś za Operą. Jeśli w ogóle kogokolwiek by interesował, bo nie spotkałem jeszcze użytkownika Firefoxa, który używałby tej przeglądarki bez żadnych rozszerzeń i dodatków. W Mozilli powinni zdawać sobie z tego sprawę i brać ten fakt pod uwagę.

A co do winy…
Jeśli projektanci i producenci wypuszczą na rynek świetny samochód na paliwo X, a wtedy okaże się, że żadna firma nie robi paliwa X, to czyja to jest wina, producentów auta, czy producentów paliw?

Mój wpis tylko pozornie dotyczy czterech dodatków czy rozszerzeń, ale o tym też już pisałem. Że zajęci zabawą w ganianego z konkurencją, rozmaitymi testami i statystykami, HTML-ami 5 i ACID-ami, producenci przeglądarek zaczęli mieć głęboko gdzieś użytkowników.

Kilku z Was podało pewne rozwiązania, pomysły, sposoby. No i świetnie! To teraz zastanówcie się, które z nich będzie w stanie zastosować i wykorzystać:
a) moja siedemdziesięcioletnia ciocia oraz…
b) jej syn, młody chłopak pracujący w firmie, w której nie może grzebać w ustawieniach swojego kompa ani nic w nim instalować, bo taka możliwość została przez admina sieci firmowej zablokowana.

Widzę, że zapominacie, że w zdecydowanej większości Wy nie jesteście typowymi użytkownikami przeglądarek.

@Adrianobkm
Jesteś pewien, że 1, 2, 3 działają na Firefoxie 5.0?


PS.
Fanboj – dobra lista, dzięki.

  #38 22.06.2011 07:46

a/ Czy wymagasz również od 70-letniej osoby gmerania pod maską jej samochodu?
https://www.youtube.com/watch?v=YsOnEJBJBvY

b/ Skoro taka jest polityka bezpieczeństwa firmy, to człowiek ten ryzykuje zwolnieniem z art.52 KP. Czy aby na pewno tego sobie życzy?

Meszuge   16 #39 22.06.2011 09:09

@iSalt0 (niezalogowany)
„Nietypowy zestaw potrzeb pojedynczego klienta…”

Ty wierzysz w to, co piszesz? Że blokowanie reklam, obsługa gestów myszy, kontrola pisowni i współpraca z wiodącym producentem oprogramowania antywirusowego, to nietypowe potrzeby? :-)

Oczywiście problem powinien przestać istnieć do końca tygodnia. Firmy jakoś w końcu zareagują, szkoda tylko, że na rynki nie trafiają produkty pełnowartościowe i… kompletne. Amen.

  #40 22.06.2011 09:24

@Meszuge
Już widzę jak Twoja 70-letnia Ciocia będzie używać gestów myszy, i Sejfu Nortona. Pisać to się przez 70 lat zdążyła nauczyć. I na pewno będzie jej się chciało walczyć z reklamami.

Punkty 1 i 3 na pewno działają na Fx 5.0.
2 nigdy nie trawiłem to nie wiem. Rozszerzenie do gestów na pewno jest, bo z pół roku temu próbowałem przez pół godziny tego używać i okazało się niekompatybilne ze mną, ale nie z przeglądarką.


Z używanego przeze mnie zestawu rozszerzeń Firefoksa niekompatybilne z 5.0 okazały się: Firebug, Linkification i Fast Dial. Dwa pierwsze zmusiłem do współpracy. Trzeciego nie dało się zmusić. Jest za to ruska nieoficjalna wersja, która działa. (Nie ufałem jej dopóki nie porównałem kodu źródłowego, ale jest OK).

Wiadomo, że potęga Firefoksa tkwi w dodatkach, niestety Mozilla nie może poprawić dodatków. Nie może też nikogo zmusić do ich poprawienia. Mam nadzieję, że nowy model kompatybilności dodatków poprawi sytuację.

Ogólnie wpis nosi znamiona marudzenia. O jaki to ja nieszczęśliwy i Wszyscy się przeciwko mnie zbuntowali :(

  #41 22.06.2011 09:37

@Meszuge
"szkoda tylko, że na rynki nie trafiają produkty pełnowartościowe i… kompletne"

Z tą kompletnością i pełnowartościowością to jednak jest problem.

Dla każdego te słowa oznaczając co innego. Jeden kocha Operę bo wbudowano w niej klient torrentów, blokowanie reklam i wiertarka.
Dla mnie kompletny i pełnowartościowy jest Firefox. Jest dobrą bazą do budowania dodatków. I jestem w stanie zrozumieć, dlaczego jakieś dodatki nie działają.

Jeden lubi wiśnie drugi jak mu nogi śmierdzą ;-)

P.S. Co do typowości potrzeb:
- gesty myszy - raczej nietypowe
- blokowanie reklam - hmm. typowe wśród trochę bardziej zaawansowanych użytkowników
- kontrola pisowni - ha, różnie z tym bywa :P
- współpraca z wiodącym producentem oprogramowania antywirusowego - cóż, tutaj jak już wielokrotnie mówiono problem leży po stronie tego wiodącego producenta - widocznie nie szanuje Ciebie i Twoich potrzeb - i powinieneś raczej pastwić się nad Symantekiem, nie przeglądarkami. Od dłuższego czasu było wiadomo kiedy wyjdzie Firefox 5. Wiadomo też było, że jest to druga najpopularniejsza przeglądarka po IE. Symantec to olał, a Ty pastwisz się nad innymi.

PS. Nie jestem wrogo nastawiony do Symanteca. Zbieram fakty.

bifor   1 #42 22.06.2011 09:39

@Meszuge
"Ty wierzysz w to, co piszesz? Że blokowanie reklam, obsługa gestów myszy, kontrola pisowni i współpraca z wiodącym producentem oprogramowania antywirusowego, to nietypowe potrzeby? :-) "

Tyle osób Ci to tołkuje, a Ty nadal swoje.Blokowanie reklam, gesty i kontrola pisowni jest w każdej przeglądarce (czasami po kilku kliknięciach). Przeglądarki nie mają współpracować z wiodącym producentem oprogramowania antywirusowego, tylko producent wiodącego oprogramowania antywirusowego ma zadbać, żeby jego produkt działał pod każdą przeglądarką.

Wyjechałeś z porównaniem do "samochodów i paliwa X". Samochód bez paliwa X nie pojedzie, przeglądarka bez dodatku wiodącego producenta oprogramowania antywirusowego ruszy, co więcej: sama oferuje taką samą funkcjonalnośc.

steemm   12 #43 22.06.2011 10:00

Maszuge ty byłeś za hibernowany ostatnio ? Bo to co piszesz to straszna bieda jest i tyle. Z resztą właśnie piszę że Fx5.0 i mam norton toolbar z sejfem tożsamości.

Jaahquubel_   13 #44 22.06.2011 10:06

Jak obłożysz menedżer haseł w Operze hasłem głównym, to Twoje hasła będą bezpieczne. Plik wand.dat będzie zaszyfrowany.

Meszuge   16 #45 22.06.2011 10:46

@bifor
„Blokowanie reklam, gesty i kontrola pisowni jest w każdej przeglądarce…”.

MOCNE! :-)
Ale przepraszam, miałem się już nie odzywać (i tylko turlać ze śmiechu).

bifor   1 #46 22.06.2011 10:56

skoro cytujesz, cytuj do końca :-)

pomijając fakt, że był to skrót myślowy - odniosłem sie do przeglądarek o których toczy się tu dyskusja

Meszuge   16 #47 22.06.2011 11:10

@bifor

A ja wyraźnie pisałem na początku, że według stanu na dzień 21.06.2011 (godzina 16:39) ŻADNA przeglądarka nie spełniała tych czterech postulatów.

Pewnie lada moment poradzi sobie z tym Firefox, więc porzucam (znowu) IE dla "liska" - aż do następnej wersji, kiedy znów będę musiał szukać nowych rozwiązań. Tyle, że zaczyna mnie to już męczyć. Jakby przeglądarka, której nie trzeba zmieniać co kilka miesięcy (albo tygodni) była wyzwaniem ponad siły programistów.

bifor   1 #48 22.06.2011 11:21

@Meszuge

porzucasz IE, wracasz do liska, szukasz nowych rozwiązań, a piszesz, że Cię to męczy. Nie lepiej wybrać przeglądarkę, i ją dostosować do swoich wymagań? W kilku komentarzach były podane rozwiązania Twoich problemów. Moim zdaniem szukasz problemów na siłe.

Sam używam różnych programów - Foobar, Chrome, Firefox, Thunderbird, Notepad++, netbeans - ŻADEN z nich na starcie nie był dla mnie gotowy do pracy, każdy z nich musiałem musiałem dostoswać pod siebie - doinstalować dodatki, pluginy itepe, itede

  #49 22.06.2011 11:31

@Meszuge
Albo udajesz albo jestes beznadziejny z logicznego myslenia.
Czy ty w ogole czytasz i analizujesz tresc, ktora piszesz? Przeczytaj na spokojnie twoj argument o samochodach, rozbij sobie go na czesci, moze w tedy zrozumiesz ze nie ma sensu


" jej syn, młody chłopak pracujący w firmie, w której nie może grzebać w ustawieniach swojego kompa ani nic w nim instalować, bo taka możliwość została przez admina sieci firmowej zablokowana.
"
1. W firmie nie ma prawa miec dodatkow/pluginow z racji bezpieczenstwa
2. W firmie jest zazwyczaj zakaz uzywania sejfow i sa blokowane wszelkie opcje zapamietywania hasel, rowniez z racji bezpieczenstwa
Moze nim zaczniesz poddawac tego typu przyklady skonczysz to gimnazjum i pojdziesz do jakiejs pracy. Choc tu watpie ze dostaniesz prace chocby gdzies blisko stanowisk IT.Poprawna wersja przykladu z samochodem jezeli nadal sam nie rozwiazales problemu

Jeśli projektanci i producenci wypuszczą na rynek świetny samochód na paliwo X, a wtedy okaże się, że żadna firma nie robi maskotek na szybe do tego auta, to czyja to jest wina, producentów auta, czy producentów gadzetow?

bifor   1 #50 22.06.2011 11:32

@sebt
Amen.

sickoPL   1 #51 22.06.2011 11:33

Jakby napisanie wtyczek umożliwiających używanie Sejfu Tożsamości dla najpopularniejszych przeglądarek było wyzwaniem ponad siły programistów "wiodącego producenta oprogramowania antywirusowego".

  #52 22.06.2011 11:47

236 wyrazow, 1552 znaki, wpis lakoniczny do granic mozliwosci, zadnego lania wody, a mimo to blisko 60 komentarzy... teraz widze jak wiele jeszcze musze sie nauczyc w kwesti "wsadzania kija w mrowisko" pozdro

kozodoj   9 #53 22.06.2011 12:09

Wpis mierny. Nuda i lenistwo.
Argumenty z komentarzy o 70-latce przypominają mi sławetne "A gdyby tu było przedszkole przyszłości"...

Meszuge   16 #54 22.06.2011 12:13

@bifor
Jak się coś robi latami, to wreszcie przestaje bawić. Ile lat, co kilka-kilkanaście miesięcy, można (trzeba) poświęcać na dostosowywanie? Programy – przeglądarki i nie tylko – są do używania, a nie wiecznego dostosowywania.

@sebt
Tak, to zaczęło być wadą. Gdyby te zmiany miały miejsce co 5 lat, to OK. Ale jeśli takie hece wyskakują co kilka tygodni, to ja wysiadam, mam dosyć.

@Anonim (niezalogowany)
Nawet jak skończę gimnazjum (skąd wiedziałeś, że nie skończyłem?), nie przyjdzie mi do głowy porównywać blokowania reklam do maskotki na szybie auta. Firefox bez Adblocka jest niczym.

@dfhjsadasdq (niezalogowany)
Jak skończysz podstawówkę i będziesz dużo trenował, to kto wie… Może nawet zejdziesz kiedyś poniżej 1200 znaków.


:-)

  #55 22.06.2011 12:25

"Nawet jak skończę gimnazjum (skąd wiedziałeś, że nie skończyłem?), nie przyjdzie mi do głowy porównywać blokowania reklam do maskotki na szybie auta. Firefox bez Adblocka jest niczym. "
Problem w tym ze adblock to taki gadzet, w firmach i tak najczesciej jezeli blokuja reklamy to robia to juz na poziomie routerow zeby sie nie bawic z przegladarkami.
Ja natomiast nie blokuje reklam bo wiem jaki jest koszt utrzymania serwisow i wole miec kilka reklam niz placic 15-20zl/miech w kazdym serwisie zeby miec do niego dostep (zreszta ja mam zwyczaju blokowanie dostepu do serwisy osoba ktore blokuja reklamy w koncu nie ma nic za darmo)

Fanboj O   9 #56 22.06.2011 12:41

"Firmy jakoś w końcu zareagują, szkoda tylko, że na rynki nie trafiają produkty pełnowartościowe i… kompletne."

Jak to niekompletne? Do przeglądania stron się nadają. Używając analogi motoryzacyjnej- narzekasz, że nowe samochody są wypuszczane bez pluszowej maskotki na tylnej półce, płyty CD na sznureczku nad przednim lusterkiem, spojlera nad tylną szybą i niebieskich diodek na masce.

Meszuge   16 #57 22.06.2011 12:46

@Anonim (niezalogowany)

A ja mam zwyczaj wpisywać na swoją czarna listę i szerokim łukiem omijać serwisy (strony, portale itp.), na których jakiś xxxxxxx wyhodował sobie manię wielkości i próbuje zmuszać internautów do czegokolwiek. W poprzednim systemie było to dość często spotykane zjawisko w urzędach: ludzie, którzy zawsze wiedzieli lepiej, co i jak powinni robić inni.

Meszuge   16 #58 22.06.2011 12:47

@Fanboj O

Diodki muszą być zielone. Z niebieskimi nie da się jeździć!

Fanboj O   9 #59 22.06.2011 13:21

I już jesteś blisko.
Idealny przypadek: Przeglądarka zawierająca 4 funkcje, z których ty korzystasz (i jednocześnie uważasz za najważniejsze funkcje przeglądarki). Najlepiej, żeby nie miała poza tymi czterema funkcjami innych niepotrzebnych- dodatkowych funkcji. Teraz wystarczy tylko:
a) wydać kilka milionów wersji przeglądarki z kombinacjami dodatkowych funkcji dla każdego wybrednego konsumenta. Minus- dużo czasu trzeba poświęcić na paczkowanie.
b) wydać korpus- gołą przeglądarkę, żeby sobie każdy sobie ododatkuje. Minus- leniwym się nie będzie chciało szukać dodatków, a niektórzy nawet nie wiedzą, czego potrzebują.
c) wydać przeglądarkę, z możliwie największą liczbą dodatkowych funkcji zamontowaną seryjnie. Minus- ciężko będzie te konkretną dodatkową funkcję odnaleźć w morzu innych.

Dodatkowe zmienne:
-) oprócz produkowania przeglądarki trzeba jeszcze zadbać o współpracę przeglądarki z "wiodącymi programami zabezpieczającymi". I nie chodzi o jakiś symantec, tylko kilka więcej.

Postaw się teraz w roli wydawcy przeglądarki.
A przepraszam. Nie ma szans na empatię. Jesteś konsumentem. Płacisz- żądasz. To programiści mają się gimnastykować.

Ale, ale. Przeglądarki są "darmowe". Pakiet symanteka- płatny. Więc o co i do kogo te żale? Zupełnie nie w tym kierunku, co trzeba. Zapłaciłeś- żądaj. Zwróć się do symanteka, żeby sejf zadziałał.
Płacisz- żądaj.

zoso71   10 #60 22.06.2011 13:33

@oprych - TC + szyfrowany dysk. Hehe... sam tak robię na dwóch "obcych" komputerach, na których bardzo często przesiaduję. Nawet jakbym stracił nagle do nich dostęp to nie mam się czym przejmować, bo i tak nikt nie będzie miał dostępu do danych typu plik z hasłami czy też chociażby zakładek, notatek itp. To najlepsze (poza pendrivem chyba, chociaż tego można zgubić i też płakać) chyba rozwiązanie, nie wspominając o możliwości przenoszenia tego rozwiązania na inne komputery.

@ Maszuge -> "Ja chcę, żeby działały 4 (słownie: cztery), ale okazuje się, że jest to DLA NICH zbyt wielkim wyzwaniem."

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: czy Sejf Nortona jest funkcjonalnością pisaną przez Nortona umożliwiającą importowanie loginów i haseł tylko z IE?

Jeśli tak, to nie powinieneś mieć pretensji do przeglądarek, że "tego nie obsługują", że jest to "dla nich zbyt wielkie wyzwanie".

Przypomina mi się historia sprzed paru lat, kiedy to internetowe systemy bankowe zalecały logowanie się tylko z IE6 (sic!) a innych przeglądarek nie obsługiwali. Wtedy też dla przeglądarek alternatywnych było to wyzwanie zbyt wielkie? ;P

Co do cioci i jej syna, "zwykłych użytkowników". Moim zdaniem tacy użytkownicy nie używają gestów, nie blokują reklam a tym bardziej nie skorzystają z Sejfu tożsamości(!)

Zwykły użytkownik NIE UŻYWA zwykłego paska adresu(!)
Przykład z życia: znajomy otwiera Liska, wskakuje mu strona googla, w googla wpisuje nazwę serwisu jego poczty (chociaż strona tego serwisu to typu "nazwaserwisu.pl"), klika szukaj, klika w pierwszy wynik i na otwartej stronie klika w "kopertkę" i dopiero się loguje.
Nie wierzę, że "ciocia i jej syn" skorzystają z tych funkcjonalności o które Tobie chodzi.

  #61 22.06.2011 13:46

@dfhjsadasdq
Ależ ten wpis jest świetny. Inny niż wszystkie. Nie atakuje żadnej konkretnej przeglądarki, tylko wszystkie. A to, że jest krótki jest tylko zaletą - gdyby napisał 1000000000 znaków to nikt by tego nie przeczytał. :P

Nie ma pod nim ewangelizatorów przekonujących, że ich przeglądarka jest najlepsza. Widzimy za to jak wiele osób próbuje przetłumaczyć coś komuś, kto najwyraźniej nawet nie chce nic zrozumieć.
Nie można temu komuś jednak odmówić geniuszu. Wymyślił, że zrobi największy flamewar przeglądarkowy świata, kiedy zaatakuje je wszystkie razem! Ha!

  #62 22.06.2011 14:07

Świetny wpis*

*Poza tym, że o niczym. Jak takie coś może pojawić się w poleconych?

takiktoś   11 #63 22.06.2011 15:57

No ale po co są rozszerzenia i dodatki? Po to by dostosować przeglądarkę do swych potrzeb. Dzięki temu można spełnić 3 warunki. A czwarty? Tego wymagaj od producenta żeby działało w innej przeglądarce niż IE.

Meszuge   16 #64 22.06.2011 16:24

@Fanboj O
„Zapłaciłeś- żądaj. Zwróć się do symanteka, żeby sejf zadziałał”.

Tak zrobiłem. I już działa. :-)

@zoso71
„Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: czy Sejf Nortona jest funkcjonalnością pisaną przez Nortona umożliwiającą importowanie loginów i haseł tylko z IE?”

Sejf Nortona (składnik pakietów Norton Internet Security i Norton 360) to menadżer haseł: nie chodzi o importowanie, ale o przechowywanie i uzupełnianie (wypełnianie) – automatyczne, bądź ręczne, jak kto woli i potrzebuje. Może działać z IE, z Firefoxem 5.0 (od kilkunastu chyba godzin, ale nie sprawdzałem dokładnie), z Avant Browser, ale z jakiegoś powodu z Operą – nie.

zoso71   10 #65 22.06.2011 16:40

@Meszuge - na stronie Nortona było napisane (kolejny z kroków postępowania): "zaimportuj hasła z IE" i nic więcej. Nic o innych przeglądarkach i stąd wysunąłem swoje pytanie/wniosek.

Z tego co dalej piszesz uważam nadal, że bezpodstawnym jest wysuwanie stwierdzenia iż to dla PRZEGLĄDAREK jest to zbyt duże wyzwanie.

Wina leży po stronie Nortona, nie możesz mieć o to pretensji do producentów przeglądarek.

Meszuge   16 #66 22.06.2011 17:00

@zoso71
OK. W porządku. Owszem, taka opcja też istnieje. Jeśli ktoś wcześniej trzymał swoje loginy i hasła w menadżerze IE, to Sejf Nortona potrafi je importować.

Przeglądarka Firefox 4.x obsługiwała ów Sejf bezproblemowo. Ale pojawiła się wersja 5.0 i zaczęły się problemy.

Mnie może nie tyle chodzi o ściganie winnych, co o poważne traktowanie użytkowników, a nie tylko i wyłącznie konkurencji.
Kontynuując porównanie samochodowe: co mnie obchodzi, że producent hamulców nie dogadał się z producentem silników, a oni obaj z producentem opon. Auto wypuściła na rynek firma Y i od niej wymagam, żeby wszystko grało. Jeśli jednak priorytetem nie jest bezpieczeństwo pasażerów (i kierowcy), ale jak najszybsze wypuszczenie na rynek nowego modelu auta, z nowym numerkiem, to tak to właśnie będzie wyglądało.

  #67 22.06.2011 18:02

@Meszuge
Nie.

Ciągle nie rozumiesz. Po raz kolejny ktoś Ci napisze (w tym wypadku ja), że to nie Firefox nie obsługuje Twojego sejfu, tylko Sejf nie obsługuje Firefoksa. Ten sam kierunek - inny zwrot. ;-)

Wiem, że nie zrozumiesz, więc czemu to piszę? Fascynuje mnie jak ktoś może tak bardzo nie rozumieć co się do niego pisze ;-)

Pozdrawiam

Meszuge   16 #68 22.06.2011 18:48

@tomek_tomek (niezalogowany)
A Ty dalej nie rozumiesz, że to nowa wersja Firefoxa nie obsługuje (no, teraz już tak, ale dyskutujemy o tym, co było) Sejfu, który wcześniej obsługiwała. Kto dokonywał zmian, Firefox, czy Norton? Więc kto odpowiada za efekt końcowy?

zoso71   10 #69 22.06.2011 19:07

@tomek_tomek - to może ja napiszę ;-P... korzystając z przykładu "samochodowego".

Na rynku jest mnóstwo tiuningowych dodatków do wszelkich samochodów. Różni producenci je robią.

I jest sobie np. producent Y (czytaj Norton) reflektorów do samochodów Volkswagen. I ten producent tych reflektorów robi tylko reflektory do Golfa (czytaj IE ;-P ). A teraz napisz list do Volkswagena z pretensją dlaczego inne reflektory producenta Y nie pasują do ich modeli?

;-P

Gdybyś miał pretensje do przeglądarek, że nie obsługują czegoś do czego są PRZEZNACZONE, to rozumiałbym Twoje pretensje. Ale Ty masz żal, że one nie robią czegoś co nie jest bezpośrednio z nimi związane.

SnajperskY   4 #70 22.06.2011 19:09

Dramat. Ale może ze szczęśliwym zakończeniem - setka komentarzy tuż, tuż.

  #71 22.06.2011 19:23

Wyjaśnię Ci coś, bo być może tego nie wiesz i przez to cała ta zbędna dyskusja.
Otóż każdy dodatek ma określony zakres wersji Firefoksa z którymi będzie działać. Jest on umieszczony w pliku install.rdf
Przykładowo:

3.0
4.1

Czyli, że rozszerzenie działa w wersjach od 3.0 do 4.1.
I to twórca dodatku tak zdecydował i tam to napisał, nie twórcy Firefoxa.
I jeśli wiadomo z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, że zmieni się wersja Firefoksa i mimo to Symantecowi nie chce się uaktualnić dodatku na czas, to czyja to jest wina? Mozilli? To mają dać klapsa Symantecowi i powiedzieć, żeby uaktualnili? Bądź poważny :)
Reasumując za efekt końcowy odpowiada Symantec!
Mozilla dokonała zmian w przeglądarce, ale to Symantec się nie dostosował.
Skądinąd dość niepoważne to z ich strony. Jeśli coś wspierają mogliby robić to dobrze. Być może wystarczyło tylko zmienić jedną czy dwie cyferki w w/w pliku. Często to wystarcza (ale niekoniecznie). Od jakiegoś czasu były bety Firefoksa i Symantec miał dość czasu na dostosowanie tego nieszczęsnego dodatku.

Wszystko to piszę nie widząc na oczy tego Sejfu Nortona i być może się mylę. Czy ten dodatek kiedy jeszcze nie działał był widziany w menadżerze rozszerzeń Firefoksa jako zgodny? Czy był wyłączony? Jeśli był jako zgodny to sprawy mają się trochę inaczej niż to co opisałem.

  #72 22.06.2011 19:26

@zoso71
Czy aby na pewno do mnie kierowałeś tego posta? Bo nie rozumiem. :-)

  #73 22.06.2011 19:34

@zoso71, ok rozumiem ;-)

Adrianobkm   3 #74 22.06.2011 20:48

@Meszuge #37

Tak jestem pewny. Z adblocka korzystam - działa, sprawdzanie pisowni - działa od ręki, gesty myszy korzystam - działają

Fanboj O   9 #75 22.06.2011 20:59

Cały czas używasz złych porównań samochodowych. Paliwo, opony, hamulce to kluczowe podzespoły samochodu, niezbędne do funkcjonowania samochodów.
Czy któraś przeglądarka nie renderuje stron? Nie reaguje po kliknięciu w link? Nie daje się włączyć lub wyłączyć? Raczej działają prawidłowo.
Dodatki czy dodatkowe funkcje, czy współpraca z oprogramowaniem firm trzecich, to właśnie te maskotki, diodki i spojlery. Współpraca czy też brak współpracy z gadżetami, nie wpływa na to, że przeglądarka nie jest w stanie "jeździć".

"ale z jakiegoś powodu z Operą – nie."
Podejrzewam, że z powodów związanych z bezpieczeństwem. Osobiście bałbym się trzymać swoich haseł w oprogramowaniu zbyt znanym hakierom. To zazwyczaj oprogramowanie zabezpieczające jest jednym z pierwszych celów ataku.
Poza tym, po co korzystać z usług zewnętrznej aplikacji, jeśli wbudowane rozwiązanie działa? Może jeszcze ulubione obsługiwać zewnętrznym programem?

http://niebezpiecznik.pl/post/rumun-wlamal-sie-na-do-symanteca/
Bezpieczeństwo w IT, to tylko iluzja. Więc po co tracić czas, zasoby i pieniądze na złudzenie bezpieczeństwa? Pewnie po to, żeby w poczuciu dobrze wydanych pieniędzy podrzeć sobie łacha z niepełnej współpracy przeglądarek z funkcją dublującą funkcje wbudowane w przeglądarkę.

Meszuge   16 #76 22.06.2011 21:26

@Fanboj O

Może trudno będzie Ci uwierzyć, ale są ludzie, dla których samochód bez klimatyzacji nie nadaje się do użytku. Kluczowe podzespoły? W dzisiejszym Internecie skuteczny bloker reklam uważam za kluczowy element. Bez niego wiele stron w zasadzie nie nadaje się do normalnego użytku.

Ludzie mają po prostu różne potrzeby i różne priorytety…

Czy uważasz, że oprogramowanie antywirusowe jest zbędne? No, chyba nie, prawda? A w takim razie, czemu „korzystać z usług zewnętrznej aplikacji, jeśli wbudowane rozwiązanie działa?” – Sejf Tożsamości jest wbudowany w pakiety Nortona, więc? :-)

Co do jednego się zgadzamy: 100% bezpieczeństwo to iluzja. Ale to nie znaczy, żeby operować skrajnościami typu „wszystko albo nic”. Programy zabezpieczające są lepsze i gorsze. Czemu używać gorszych?

Fanboj O   9 #77 22.06.2011 22:13

"W dzisiejszym Internecie skuteczny bloker reklam uważam za kluczowy element."
Dostawcy treści są nieco innego zdania. Poza tym, która przeglądarka nie ma blokera reklam? Nawet ie9 ma. Fakt, że nie jest wywalony na wierzch. A to z paru powodów. Po pierwsze wspomniany konflikt z dostawcami treści. po drugie, używanie blokerów reklam wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, bo na niektórych stronach nadgorliwe filtry reklam, mogą powodować nieprawidłowe "działanie" strony.

"Czy uważasz, że oprogramowanie antywirusowe jest zbędne? No, chyba nie, prawda?"
Nie. Pewnie, że nie. Natomiast mam wewnętrzny opór żeby za nie płacić, w kontekście całkiem niezłych darmowych antywirów. Na przykład w posiadanym Avast, nie współdziała mi z Operą "dodatek" WebRep. Opera za darmo, Avast! za darmo, więc nie narzekam.

"Programy zabezpieczające są lepsze i gorsze. Czemu używać gorszych?"
Najpierw trzeba zdefiniować, które są lepsze, a które gorsze. Testy wykrywalności paczki próbek? Mnie nie przekonują o lepszości.
Liczne dodatki? Większość wyłączam (wspomniany przykładowy WebRep, ale też i Sandbox powyłączałem, takoż gadżetu na pulpit nie używam). Ostatnia rzecz, która mi w przeglądarce potrzebna, to jakiś toolbar. Sejf z hasłami do przeglądarki? Litości. Po co?
Dobry Firewall? Od czasów XP SP2 wystarcza windowsowy. Z zamierzchłych praktyk z firewallami, pamiętam, że więcej irytowały, niż dawały poczucie bezpieczeństwa.

"Czy uważasz, że oprogramowanie antywirusowe jest zbędne? No, chyba nie, prawda? A w takim razie, czemu „korzystać z usług zewnętrznej aplikacji, jeśli wbudowane rozwiązanie działa?” – Sejf Tożsamości jest wbudowany w pakiety Nortona, więc? :-)"
Pytania w tym akapicie zupełnie nie rozumiem.
We wszystkich przeglądarkach jest wbudowany menedżer haseł. Po co jeszcze korzystać z Sejfu?

Meszuge   16 #78 22.06.2011 23:08

@Fanboj O
„Dostawcy treści są nieco innego zdania.”

Oczywiście. I dlatego pisałem o różnych priorytetach.

„Pytania w tym akapicie zupełnie nie rozumiem.”

To przecież cytat i Twoje własne pytanie. :-)
Po co korzystać z Sejfu Nortona? Bo jest wbudowany. Z dwóch menadżerów haseł Ty wybierasz ten wbudowany w przeglądarkę, a ja ten wbudowany w Nortona. Ot i wszystko. :-)

Ciebie nie przekonują testy wykrywalności próbek, a mnie nie przekonują argumenty zwolenników menadżerów wbudowanych w darmowe przeglądarki – jakoś więcej mam w tym względzie zaufania do firmy, która żyje dzięki swojej reputacji i produktom, jakie oferuje na wolnym rynku.

roobal   16 #79 23.06.2011 03:24

"...nie spotkałem jeszcze użytkownika Firefoxa, który używałby tej przeglądarki bez żadnych rozszerzeń i dodatków"

Widzisz, widocznie jestem wyjątkiem. Uwierz mi lub nie ale niniejszy komentarz piszę spod Firefoksa bez żadnych dodatków. Jestem wierny Firefoksowi od wersji 1.5, przez ok. 2 tygodnie używałem Chrome i ponownie uwierz lub nie FF jest dla mnie najlepszą przeglądarką stron internetowych, a jeśli uważasz, że FF istnieje tylko dzięki rozszerzeniem, to jesteś w wielkim błędzie ;)

Pozdrawiam!

Meszuge   16 #80 23.06.2011 05:24

@roobal

Czyli w Narzędzia – Dodatki i w Narzędzia – Wtyczki masz pusto? No, jeśli tak, to faktycznie jesteś jak dotąd pierwszą osobą, która coś takiego deklaruje. I tylko nie rozumiem w takim razie czemu, albo po co, używasz Firefoxa? Jest szybszy od innych? Bezpieczniejszy? Bardziej wydajny?

Meszuge   16 #81 23.06.2011 11:51

@sebt

Ja naprawdę wiele mogę zrozumieć, wręcz mnóstwo. Prawie wszystkie argumenty w tym temacie, choć nie ze wszystkimi się zgadzam. Za wyjątkiem jednego…

Jest Firefox 4.1 i jest Norton 360. Firefox 4.1 dobrze działa, Sejf Nortona 360 dobrze działa, razem współpracują znakomicie. Wtedy Mozilla zmienia Firefoxa 4.1 na 5.0 i świetną dotąd współpracę szlag trafia. A Ty uważasz (i chyba ze trzy osoby jeszcze), że jest to wina… Nortona. Nortona, który nic nie zmieniał!!! To jest kompletnie niepojęte…
No, ale trudno.

U nas w podstawówce jest taki przedmiot jak logika praktyczna. Uczą nas tam takiego oto myślenia:
- mamy dwa elementy, A i B, które świetnie do siebie pasują,
- zmianie ulega element A i teraz już niestety nie pasują,
- za obecne niedopasowanie odpowiada element, który uległ zmianie, czyli A.

Czy w Twojej szkole uczyli, że B?

tomasz154   2 #82 23.06.2011 12:52

@Meszuge

Pozwól, że coś Ci wyjaśnię.

Twórcy rozszerzeń, w tym Symantec określają z jaką wersją przeglądarki będzie działać rozszerzenie w pliku install.rdf.
Więc umieszczają tam, że będzie działać np. z 3.0-4.0. I dodatek działa sobie z tą wersją.

Mozilla zmienia wersję Firefoksa na 5.0. Ogłasza to z jakimś tam wyprzedzeniem. Twórcy dodatków uaktualniają je. Sprawdzają, czy na pewno działają z 5.0 i zmieniają ten pliczek.
Widać Nortonowi się nie chciało go zaktualizować na czas.

Nadal uważasz, że to wina Mozilli? To co miała ta Mozilla zrobić? Grzebać w nie swoim dodatku? I udostępnić Ci go przez Norton Live Update, czy jakoś tam?

Powtórzę jeszcze raz w skrócie:
Norton w momencie tworzenia dodatku zdecydował o tym, czy będziesz mógł go używać w Firefoksie 5.0.

Mam nadzieję, że mój post pomógł Ci w zrozumieniu problemu.

P.S. tomek_tomek to ja, napisałem podobnego posta już wczoraj, ale nie został jeszcze zaakceptowany

roobal   16 #83 23.06.2011 14:59

@Meszuge

"I tylko nie rozumiem w takim razie czemu, albo po co, używasz Firefoxa? Jest szybszy od innych? Bezpieczniejszy? Bardziej wydajny?"

Nie wiem czemu nie rozumiesz, a dlaczego miałbym nie używać akurat tej przeglądarki? Po prostu lubię ją :) Dodatków żadnych nie instalowałem, bo mi się po prostu nie chciało, taki leniwy jestem :) Bez dodatków ta przeglądarka spisuje się świetnie i nie uważam, że żyje tylko dzięki temu :)

Pozdrawiam!

Meszuge   16 #84 23.06.2011 16:03

@Tomasz154
„Ogłasza to z jakimś tam wyprzedzeniem.”

Jesteś pewien? To tym razem (wersja 5) jakoś niepokojąco dużo producentów wtyczek nie zareagowało na czas. Twój pomysł niewątpliwie ma sens i jakoś się to kupy trzyma. Inna sprawa, że w coś takiego trudno mi uwierzyć. Czemu niby w pliku, o którym piszesz, nie jest określone, że działa z wersjami 1-99? Po co co chwilę ten plik aktualizować?


@roobal
Nie rozumiem pewnie dlatego, bo Firefox bez dodatków nie przedstawia dla mnie wartości. Zakładając zupełnie teoretycznie, że nie potrzeba żadnych dodatków do żadnych przeglądarek, to może wybrałbym Operę, bo ładna, może IE9 64bit, bo szybki, może Avant Browser, bo ma skórę podobną do klienta pocztowego…
Sentymenty sentymentami, ale jestem gotów rozstać się z każdą przeglądarką na korzyść innej, jeśli ta inna okaże się „lepsza” (w cudzysłowie, bo to dość szerokie pojecie). W każdym razie przenoszę się, albo zostaję, z jakiegoś powodu, a Firefoxa… nie mam powodu lubić. :-)

tomasz154   2 #85 23.06.2011 17:05

@Meszuge

"To tym razem (wersja 5) jakoś niepokojąco dużo producentów wtyczek nie zareagowało na czas."
Cóż, z osobiście używanych przeze mnie nie zareagowało 3. Z czego jeden z dodatków jest chyba dość niszowy (Linkification). Pozostałe dwa to Firebug (już jest dostępna wersja dla 5.0) oraz Fast Dial (ciągle nie ma oficjalnej wersji dla 5.0).
Tak czy owak, tylko Fast Dial nie dał się zmusić do działania przez wymuszenie kompatybilności. Pozostałe dwa działały jak dla mnie bez zarzutu. Czyli prawdopodobnie wystarczyło zmienić wspomniane wyżej numerki.
Z Fast Dialem jest inaczej. Potrzebne były pewne zmiany w kodzie źródłowym (zmiana nazw zmiennych, FF 5.0 nie akceptował np. 'enum' jako nazwy zmiennej, a z jakichś przyczyn ktoś od FastDiala postanowił użyć tego zastrzeżonego słowa, czego nie powinien robić).

"Czemu niby w pliku, o którym piszesz, nie jest określone, że działa z wersjami 1-99?"

Ano temu, żeby mieć pewność, że dodatek nie dość, że zadziała to zadziała jak należy. Norton robił wtyczkę dla Firefoksa 4 i nie mógł mieć pewności, że zadziała z 5. A co by było, gdyby oznaczyli go jako zgodny z 5, a gdy FF 5 w końcu wyszedł okazało się, że działa, ale błędnie? Mógłbyś mieć słuszne pretensje do Nortona, że zrobił bubla.

Problemem w tym wypadku jest ogólnie model oznaczania zgodności dodatków z konkretnymi wersjami Firefoksa. Nie jest on najszczęśliwszy, ale jakoś tam się on sprawdza od kilku lat.

Chrome ma inny model. Ale oni zmieniają numer przeglądarki gdzieś tak co miesiąc ;-) Jak jest w Operze nie wiem, ale ona i tak ma wszystkie funkcje świata wbudowane ;-)

a propos roobala i jego używania Firefoksa bez dodatków... Jeden lubi truskawki drugi jak mu nogi śmierdzą. O gustach się nie dyskutuje :D.

Dla mnie osobiście potęga Firefoksa tkwi w rozszerzeniach i właśnie dlatego używam go od kilku lat i pomimo, że jest zmulony jestem zadowolony.

tomasz154   2 #86 23.06.2011 17:20

Żeby nie być gołosłownym...

FlashGot "Działa z Firefox 1.5 - 7.0a1"
DownThemAll! "Działa z Firefox 3.5 - 6.*"
Adblock Plus "Działa z Firefox 3.5 - 7.0a1"

Można? Można ;-)

marson1   14 #87 23.06.2011 17:56

Jak pisali inni, uzyj LastPass, nie startuje ystemem i jest to zwykly dodatek, do FF, ktory spokojnie dziala z 5.0

Meszuge   16 #88 23.06.2011 20:41

@marson1

Przetestowałem LastPass i przyznam, że poważnie rozważam jego zastosowanie. Jedyne, co mnie powstrzymuje to to, że nie ma żadnej gwarancji, że będzie współpracował z Firefoxem 5.1, IE10 itp.
A mnie, przyznam szczerze, znudziło już wieczne dostosowywanie i konfigurowanie – mam w życiu ważniejsze i ciekawsze zajęcia.

roobal   16 #89 24.06.2011 00:22

@Meszuge

"Sentymenty sentymentami, ale jestem gotów rozstać się z każdą przeglądarką na korzyść innej, jeśli ta inna okaże się „lepsza” (w cudzysłowie, bo to dość szerokie pojecie)."

Jeśli Firefox zacznie mnie zawodzić lub znajdę coś, jak to napisałeś, lepszego, to na siłę przy nim też nie pozostanę. Nie jestem fanatykiem żadnego oprogramowania. Nie jestem ani fanatykiem systemów operacyjnych, ani przeglądarek, np. lubię Debiana ale wolę Ubuntu, bo szczerze, jestem leniwy i tyle. Druga sprawa, nie mam za dużo czasu na zabawy z Debianem choćbym chciał w nim pogrzebać, a w Ubuntu wszystko mam podane na tacy. Zdarza mi się też czasami używać Windowsa ale z racji tego, że na Linuksie działa mi się wygodniej, używam go częściej, a Windowsa uruchamiam od święta, jeśli mam ochotę pograć w jakąś grę i właściwie tylko po to uruchamiam Windowsa, ponieważ 99% innych rzeczy bez problemu zrobię pod Linuksem ;)

Pozdrawiam!

Meszuge   16 #90 24.06.2011 06:58

@roobal

Miło spotkać kogoś, kto nie jest wyznawcą i nie deklaruje żarliwie, że zostanie przy swoim (czymś tam) choćby nie wiem co. :-)

I jeszcze jedno. Kiedy uczyłem się „komputerownia”, a trwało to latami, z ciekawości i w celu zdobycia doświadczeń, instalowałem wszystko, co się zainstalować dało. Później konfigurowałem i dostosowywałem i już sama ta czynność sprawiała mi mnóstwo uciechy.
Teraz bardziej interesuje mnie strona internetowa, niż konfigurowanie przeglądarki, treść listu, a nie dostosowywanie klienta pocztowego itd.

Meszuge   16 #91 24.06.2011 08:35

@Quest-88
„Jesteś dziwakiem.”

Ależ oczywiście! Nick zobowiązuje. Poza tym nie wyznaję żadnej przeglądarki, ani systemu, a to jest już poważne zaburzenie.

webnull   9 #92 24.06.2011 12:47

@Meszuge | 24.06.2011 8:35
Informatyk powinien chyba wybrać sobie ulubiony system i przeglądarkę ;-)

Meszuge   16 #93 24.06.2011 13:28

@webnull

Moim zdaniem - wprost przeciwnie. Bo to prowadzi do błędów w ocenie.

Kiedy jeszcze namiętnie pisywałem strony www, miałem zainstalowane wszystkie liczące się przeglądarki - nie mogłem ograniczać się do ulubionej.

  #94 24.06.2011 14:32

do Autora:
nie wierzę trochę, gdy piszesz że nie chce się Tobie aktualizować, konfigurować, itp. bo to już nudne. więc czemu zainstalowałeś wersję 5.0 przeglądarki przed jej oficjalnym wypuszczeniem? (zakładając, że za oficjalne uważa się moment, gdy na mozilla.com jest do pobrania wersja 5.0 i aktualizacje automatyczne proponują nową wersję) bo widzisz, używam Nortona i Firefoksa. i jak wiele osób, powstrzymałem się przed instalacją wersji 5.0 wieszczonej przez tej portal już przed weekendem, aż zaktualizowała się sama (nie no, nie sama.. chyba w środę kliknąłem "o programie" żeby sprawdzić czy już mi się wgrała nowa wersja, i tam się pokazał przycisk "zastosuj aktualizację") a jakąś godzinę później, Norton poprosił o restart systemu przez aktualizację, a po restarcie sejf działał (przywrócił się wyłączony toolbar Nortona)

nie wiem czy to była dla Ciebie tragedia, że przez jakiś czas nie miałeś dostępu do tego sejfu, ale domyślam się że mogłeś mieć pewne problemy z tym. po trochu sam jesteś sobie winny, że instalujesz jakieś wersje za wcześnie. a potem jeszcze mówisz o gonieniu za numerkami twórców..

ale, o ile to Norton się nie popisał (ta wersja była zapowiedziana dawno temu, na konkretny dzień, a wersja finalna była na FTP jeszcze przed weekendem) to MASZ TU RACJĘ, wielką rację, że mechanizm sprawdzania zgodności dodatków jest bardzo kiepski w Firefoksie. mam laptopa HP, z czytnikiem linii papilarnych. dodane jest oprogramowanie digitalpersona do logowania się do stron z użyciem odciska palca. ale ani HP ani ta firma od digitalpersona nie aktualizują tego dodatku, stąd mam do wyboru IE8 albo Firefox 3.6. i niby mogę wymusić zgodność z nowymi wersjami, ale zwyczajnie mi się już nie chce. usunąłem to digitalpersona i po prostu ustawiłem sejf w Nortonie. ale bardzo bym się ucieszył, gdyby zaczęło to działać w Fx 5.0

oraz, ja używam Firefoksa bez dodatków. to znaczy, oczywiście, bez dodatków instalowanych przeze mnie (nie mówmy o tych instalowanych przez inne oprogramowanie, bo mam tam jakieś Java, .NET i Flasha, Nortona i, co dziwne, VLC.. (?) ale ani mnie nie pytali czy to chcę, ani sam tego nie dodałem)

Meszuge   16 #95 24.06.2011 16:38

@piotrgraba (niezalogowany)

Czemu zainstalowałem wersję 5.0? Ano, pojawiła się na DobrychProgramach z informacją, że jest do pobrania nowa wersja. Nie wpadło mi do głowy, że może to nie być prawdą. No, cóż… człowiek uczy się całe życie.
A czemu w ogóle? Bo uważam, że nowe wersję – z założenia – są bardziej bezpieczne, mają naprawione błędy wykryte w poprzednich wersjach, pracują bardziej optymalnie itp. Mój i Twój Norton też się bez przerwy aktualizuje – to ten właśnie tok myślenia.

A co do Firefoxa, to przyznam, że coś mi tu zaczęło „śmierdzieć” od czasu bicia rekordu pobierania. Para wyraźnie szła w gwizdek, bo niedługo trzeba było czekać, żeby okazało się, że ta rekordowo pobierana wersja ma kupę błędów i jest niebezpieczna.

takiktoś   11 #96 24.06.2011 19:42

@Meszuge Ja wybrałem jedną przeglądarkę i jeden system lecz nie gardzę innymi przeglądarkami i systemami. Znam ich zalety i wady. Dzięki temu nie robię błędów w ocenie. Nie krzyczę co chwila w komentarzach na temat przeglądarek że ta tylko najlepsza. Nie. Polecam zawsze dwie przeglądarki co najmniej jeśli już.

  #97 24.06.2011 20:15

@Meszuge
zawsze się nawet zastanawiam, co to za aktualizacje po kilkaset kilobajtów co kilka lub kilkanaście minut ... czy co kwadrans pojawia się nowy wirus? czy może aktualizują te reputacje plików? nawiasem mówiąc, dla mnie warto było kupić Nortona, chociaż nie wiem czy jest skuteczniejszy niż darmowe antywirusy. za to zapora jest bezobsługowa i nigdy o nic nie pyta, sama ustala reguły na podstawie tej reputacji pliku. lubię takie bezobsługowe rzeczy. bo o ile fajnie jest wiedzieć to i owo, to już swój komputer wolę używać, nie konfigurować czy dostosowywać (jak Ty, zresztą)

no, może ja trochę bardziej (w sumie, to mniej)
bo przez 2 lata nie zmieniłem fabrycznej tapety HP :)

a co do dodatków do Firefoksa - przesiadłem się na niego dopiero niedawno, gdzieś około wersji 2.0, właśnie ze względu na polecany przez wszystkich znajomych filtr reklam. a to były już czasy bezczelnych odpychających banerów na onecie i chinatown na naszej-klasie. i dopiero jak sam zacząłem zarabiać na reklamach w internecie, usunąłem sobie ten adblock. z tego żyje wiele serwisów, i tylko dlatego są darmowe (wiem, to oczywiste, ale myślę że mało kto zdaje sobie z tego sprawę, i mało kogo to obchodzi)

jest dobry artykuł na arsie, właśnie na ten temat
nie podam linku, bo chyba nie można tutaj, ale zainteresowanym polecam wpisać w wyszukiwarkę "arstechnica why ad blocking is devastating to the sites you love"

Fanboj O   9 #98 24.06.2011 21:14

"z czytnikiem linii papilarnych. dodane jest oprogramowanie digitalpersona do logowania się do stron z użyciem odciska palca. ale ani HP ani ta firma od digitalpersona nie aktualizują tego dodatku, stąd mam do wyboru IE8 albo Firefox 3.6. i niby mogę wymusić zgodność z nowymi wersjami, ale zwyczajnie mi się już nie chce."

Błędne myślenie. DigitalPersona masz jako OEM. Coś na wzór kupowanych kiedyś nagrywarek ze starym, 2 numery wstecz Nero, czy skanera ze starym, okrojonym FineReaderem.
Do tego nie ma aktualki.
http://www.digitalpersona.com/enterprise/overview/

gruby1974   5 #99 25.06.2011 01:30

Czytając twoje komentarze i porównania do samochodu nie mogę zrozumieć twojego toku myślenia.
Porównujesz opony ,klimatyzację , światła jako dodatki a są to składniki samochodu wypuszczone przez producenta (czyt. twórców przeglądarek) i producent za to odpowiada.
Dodatkami , bez których niektórzy nie potrafią jeździć (czyt. surfować) są min. odświeżacze powietrza (czyt. sejf tożsamości ) .
I teraz producent samochodu marki A wydaje nową wersję , gdzie inne są kratki nawiewu , do których nie można zamontować Twojego ulubionego zapachu.
Czy w takim wypadku lecisz do innego salonu i zmieniasz samochód żeby kratki pasowały do Twojego zapachu i wieszasz psy na producencie A ? Czy czekasz aż łaskawie producent odświeżacza wprowadzi nowe mocowanie ? Bo przecież samochód bez Twojego zapachu nie nadaje się do jazdy.

Meszuge   16 #100 25.06.2011 06:10

@gruby1974
"Dodatkami , bez których niektórzy nie potrafią jeździć (czyt. surfować) są min. odświeżacze powietrza (czyt. sejf tożsamości )"

Także bloker reklam, czy obsługa gestów myszy. To ostatnie na przykład dla twórców Opery jest i było na tyle oczywiste, ze ta funkcjonalność jest implementowana przez producenta przeglądarki.

  #101 25.06.2011 08:02

dziwny to Ty jesteś. Kto normalny używa 30 loginów??? Nie dziwię się, że żadna przeglądarka nie podoła Twoim wyrafinowanym pomysłom.

Meszuge   16 #102 25.06.2011 12:58

@cheeseman (niezalogowany)

A co w tym dziwnego? Serwisy, które administruję, albo moderuję, konta pocztowe, fora dyskusyjne, banki, serwisy aukcyjne, portale społecznościowe itd. itd. itd. Gdyby ludzie nie mieli takich potrzeb i wymagań, nie tworzono by menadżerów haseł.

takiktoś   11 #103 25.06.2011 20:00

@cheeseman Ja mam ponad dziesięć loginów a może nawet dwadzieścia. I co? To że ty używasz z pięć to nie znaczy że nie ma osób które mają o wiele więcej.

Meszuge   16 #104 26.06.2011 06:04

@takiktoś

To tak samo, jak z klientami pocztowymi i kontami. Ktoś ma jedno i wystarczy mu webmail, ktoś inny ma sześć i potrzebuje dobrego klienta.

takiktoś   11 #105 26.06.2011 20:00

@Meszuge To racja. Ja mam dwa. Taka ilość jest mi potrzebna. A że mam konta na nk.pl czy demotywatory.pl albo tu na dobreprogramy.pl itd. Zbierze się tego całkiem sporo. I co?? Jestem dziwny?? 30 loginów to nie jest wyrafinowany pomysł. Tak bym mówił przy ponad 100 loginach z hasłami. To już całkiem sporo. No i zależy co robisz w internecie.

Meszuge   16 #106 26.06.2011 21:54

@takiktoś

Chociaż w sumie nie ma się specjalnie co dziwić. Ludzie zawsze mają skłonność do uważania swoich własnych preferencji za powszechne. Sam się czasem na tym łapię, kiedy ktoś siedemnasty raz prosi mnie, żebym coś zrobił z jego komputerem. Ja to już za trzecim wolałbym się nauczyć niż ośmieszać, ale... właśnie to ja, bo inni mogą mieć inaczej. :-)

takiktoś   11 #107 27.06.2011 16:54

@ Meszuge Masz pełną rację. I nie popieram pierwszego komentarza. Że ktoś nie umie ciebie zrozumieć nie znaczy że jesteś dziwakiem.

Meszuge   16 #108 27.06.2011 20:51

@takiktoś

Są ludzie, dla których każdy kogo nie rozumieją jest dziwakiem. A ja... Jakby się okazało, że wszyscy się ze mną zgadzają, musiałbym zmienić poglądy. :-)

997   5 #109 28.06.2011 08:07

Ja bym to rozwiązał tak: zaaplikowanie menadżera haseł z tyłu gałek ocznych, a reszta da się dopasować do każdej popularniejszej przeglądarki.

Ogólnie ja sobie rozwiązałem to w ten sposób i mogę działać. Nawet jak akurat nie siedzę przed swoim komputerem. Zasada jest taka, że wymyśliłem sobie hasła 3 poziomów: poziom pierwszy zarezerwowany dla pierdół jak jakieś mało istotne portale czy inne tego typu sprawy. Hasła poziomu drugiego są skomplikowane i zarezerwowane dla usług, w których mogą być zawarte moje dane, jakieś istotne informacje i tego typu rzeczy. Hasła 3 poziomu to silne hasła, których zapamiętanie zajęło mi trochę czasu ale są zarezerwowane dla np. banków, poczty firmowej, pgp i innych.
Najwięcej mam tych pierwszego poziomu i z zapamiętaniem nie mam problemu, tych drugich i trzecich jest na tyle mało, że nie też nie ma problemu ;)

Nie żeby tro była jedyna słuszna droga ale jakaś alternatywa dla symanteca i dobry trening pamięci ;)
(od kilku lat to stosuję i się okazało niedawno [co było niemożliwe dla mnie jeszcze parę lat temu], że potrafię bezbłędnie zapamiętać po jednokrotnym odsłuchaniu ciąg 10-12 znaków alfanumerycznych ;) )

powodzenia ;-)

Meszuge   16 #110 28.06.2011 08:38

@997

Te hasła pierwszego poziomu, jak je nazywasz, mogłyby być nawet takie same (przy różnych loginach), to w końcu nie są jakieś informacje strategiczne.

Jak najbardziej wierzę, że potrafisz zapamiętać. Problem tylko w tym, na jak długo. Jeśli hasła używam stale, to żaden kłopot, ale jeśli trzy razy do roku...

W tym wszystkim jest jeszcze jeden haczyk - samo wpisywanie loginów i haseł. W końcu programy zapamiętujące znaki wpisywane z klawiatury, to żadna nowość. Menadżery haseł od tego zagrożenia są wolne.

997   5 #111 28.06.2011 09:11

Jasne, że to jest wygodne i szybkie, jak dla mnie każdy sposób jest dobry, jeśli chodzi o komfort. Każdy potrzebuje co innego.

Ja akurat mam taką pracę, że wole zapamiętać hasła. Znając siebie gdybym tak nie pracował to też używałbym menadżera i byłbym zadowolony ;) A zagrożenia, mniejsze czy większe, dotyczą chyba każdego sposobu. Z jednej strony używasz menadżera haseł, zdarzy się awaria i kiszka. No cóż włączam przypomnienie hasła, tylko jakie ja miałem hasło do poczty, na którą przyślą mi nowe dane? No i menadżerem haseł nie poradzę sobie przy rozmowie telefonicznej ;) A z drugiej strony ryzykuje się np. podejrzeniem hasła przez ramię czy keyloggera.

Ja wyznaję zasadę, że wszystko jest dla ludzi i każdy postępuje jak chce więc, tak w razie czego, nie myślcie, że coś komuś imputuje ;) to tak odnośnie innego wpisu, innego użytkownika ;)

Meszuge   16 #112 28.06.2011 12:02

@997

Jedno chyba nie ulega wątpliwości, jeśli już jesteśmy przy temacie bezpieczeństwa: przeglądarka (program), którą producent oferuje, za darmo, czy za pieniądze, ma być bezpieczna. Jeśli jednak priorytetem jest tempo wydawania nowych wersji i numerowa zabawa w ganianego z konkurencją, a później okazuje się, że dziura na dziurze i błąd na błędzie, to chyba nie ulega wątpliwości, że ktoś tych użytkowników ma wyraźnie w d...

takiktoś   11 #113 28.06.2011 19:24

@Meszuge "Jeśli jednak priorytetem jest tempo wydawania nowych wersji" Czyli o dwóch przeglądarkach Chrome i Firefox. Można dodać Operę. Numerek za numerkiem. A żeby dziury naprawić to nie łaska. Największe bezpieczeństwo zapewnia dobra przeglądarka, antywirus i ZDROWY ROZSĄDEK!!! Patrz na co klikasz!!!! Patrz co pobierasz!!! Jeśli zachowa się zdrowy rozsądek jakoś wirusów zabraknie w kompie. U mnie jakoś nie ma żadnych wirusów. Ani jednego. Od formatu, który był w styczniu. Zero. Nic.

Meszuge   16 #114 28.06.2011 21:26

@takiktoś

Oczywiście, ważne jest i to, na jakie strony "wchodzi" użytkownik komputera. To trochę tak, jak z urlopem - jedni wybierają Grecję, a inni Czeczenię. Tylko czemu później ci drudzy tacy są zdziwieni... hm... pewnymi dodatkowymi atrakcjami? :-)

takiktoś   11 #115 30.06.2011 20:26

@Meszuge I wtedy kurcze co chwila problem na forum bo wirusy w komputerze. I wtedy zdziwieni. Ja mam święty spokój. Zero atrakcji w pakiecie.

Meszuge   16 #116 01.07.2011 07:28

@takiktoś

Ale… Bo w tym wszystkim, jak zawsze, jest pewne „ale”, nie można też wszystkiego zwalać na użytkownika, bo to jest przeginanie w drugą stronę. A jak się przegnie, to wychodzą później takie klocki: „zgwałcili cię? po coś lazła do parku?”, „ukradli ci auto? czemu nie kupiłeś garażu?” itp.

Meszuge   16 #117 23.09.2011 06:05

Wreszcie nastąpiła dość istotna zmiana – moje cztery warunki spełnia w tej chwili (od niedawna) IE9.

:-)

Meszuge   16 #118 04.10.2011 06:30

@AdamWaliczek1994

O, tak! Oczywiście - u mnie też. Poza tymi przypadkami, które powtarzają się co parę tygodni, kiedy Mozilla wypuszcza nową wersję przeglądarki i natychmiast są problemy z niektórymi dodatkami i rozszerzeniami.

  #119 01.02.2015 17:45

Pisowni języka polskiego uczy się w szkole, a nie wymaga, żeby komputer robił to za nas!!