Metaball: Episode One 1.4.1

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Gry polegające na toczeniu kulki do wyjścia także mogą być wyjątkowo piękne. Reprezentujący ten nurt bezpłatny projekt Metaball: Episode One zachwyca oszczędną, ale zarazem wyjątkową oprawą graficzną. Na tym jednak zalety produktu się rzecz jasna nie kończą. To tytuł przygotowany w sposób przemyślany, który dostarcza kilkadziesiąt bardzo ciekawych etapów, abyśmy mogli poćwiczyć swoją zręczność.

Głównym zadaniem na każdym z poziomów jest dotarcie do czarnego diamentu. Potem przenosimy się do następnego, nieco trudniejszego układu. Prześliczna kulka ma swój odczuwalny ciężar, a także potrafi się szybko rozpędzić, dlatego należy kontrolować jej ruch we wszystkie strony, starając się pozostać w granicach dość szerokiego, lecz też jednak płaskiego toru. Niby zakręty ostre nie są, ale w nicość spaść tu bardzo łatwo.

Stopniowo podnoszony jest poziom trudności rozgrywki. Do zwykłego balansowania kulą szybko dochodzą ruchome kładki, windy, zapadające się fragmenty świata czy teleporty, a w późniejszym czasie mapy przechodzą w całe zawiłe labirynty. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze chmury. Akcja toczy się na platformach zawieszonych w niebie i obłoki często znacznie ograniczają widoczność, zmuszając do wzmożenia czujności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł i wykonanie
długie wczytywanie
ocena użytkownika
31.05.2016 17:59 • Recenzja do wersji 1.4.1

Zręcznościówka z dużym naciskiem na zręczność i cierpliwość. W grze toczymy kulę która w każdej chwili może spać lub zatoczyć się po krawędzi do celu. Plus za grafikę - wygląda to całkiem fajnie. Muzyka i dźwięk trochę słaba. Poza tym pomysł fajny, etapy ciekawie zrobione. Gra nie jest monotonna, poziom trudności wzrasta z kolejnym etapem: nie tylko toczymy naszą kulę po jednej płaszczyźnie ale również mamy punkty teleportacji, ruchome platformy i rożne poziomy wysokości. Sterowanie łatwe ale trzeba trochę poćwiczyć - nie jest to prostopadłe toczenie kuli w kwadracie z jakim mamy do czynienia w podobnym tytule: Lux3. Tutaj jest nieco trudniej. Poza tym denerwujące jest oczekiwanie na kolejną próbę. Gra bardziej dla ludzi opanowanych i cierpliwych.