reklama

Metaweb przejęte przez Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Metaweb znana głównie z rozwijanej przez siebie bazy wiedzy Freebase została przejęta przez Google.

Wykupienie Metaweb pomoże firmie Google w rozwijaniu technik automatycznego katalogowania treści, dzięki którym wyszukiwarka może udzielić odpowiedzi na pytania zadawane w języku naturalnym. Google jest na bardzo wczesnym etapie prac nad mechanizmami udzielania bezpośrednich odpowiedzi na tego typu pytania wpisywane w wyszukiwarce - odpowiedzialni za te zagadnienia inżynierowie mają nadzieje, że przejęcie Metaweb pchnie ich prace do przodu. Firma zadeklarowała ponadto, że nie zamierza likwidować bazy wiedzy Freebase - pozostanie ona otwartym projektem i uzyska wsparcie Google.

Pierwsze efekty współpracy zespołu Metaweb z inżynierami Google powinny być widoczne w ciągu kilku miesięcy. Google nie ujawnił, ile zapłacił za Metaweb.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić