r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Meteo.pl alternative 1.0.1

Strona główna Android Wiadomości Pogoda

Meteo.pl alternative to aplikacja dostarczająca informacji o pogodzie (aktualnej i prognozowanej na najbliższe dni). Dane pochodzą z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Galeria programu

Program korzysta z danych udostępnianych przez serwis pogodowy Meteo.pl. Gdy go zainstalujemy, musimy ręcznie wpisać lokalizację, dla której chcemy otrzymywać informacje pogodowe. Miasta znajdziemy w wyszukiwarce, a każde z nich możemy dodać do zakładki Ulubione.

Informacje o pogodzie są prezentowane w formie graficznych meteogramów. Znajdziemy na nich wykresy obrazujące zmiany pogody w ciągu dnia: temperatury, intensywności opadów, ciśnienia atmosferycznego, siły wiatru oraz zachmurzenia. Meteogram możemy wyświetlać na dwa sposoby: prosty (wtedy zobaczymy wykres dla danego dnia) oraz z legendą, na którym znajdziemy bardziej szczegółowe dane o pogodzie.

Szata graficzna aplikacji nie rzuca na kolana, jest prosta, wręcz archaiczna. Nie znajdziemy w programie też tak przydatnych funkcji, jak np. stałe powiadomienie o temperaturze widoczne w systemowym pasku Androida. Te braki program rekompensuje jednak trafnością podawanych danych, które są bardzo wiarygodne i pochodzą z naukowego źródła.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.