MetroSidebar MetroSidebar 1.0.7.0

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MetroSidebar to darmowe i proste w instalacji rozszerzenie pulpitu systemu Windows, wprowadzające na ekranie pasek boczny, którego wygląd bazuje na interfejsie ModernUI z Windows 8. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw kilkunastu ciekawych komponentów możliwych do umieszczenia na pasku, wśród których najciekawsze to zegarek, alarm, pogoda czy slajder ze zdjęciami.

Aplikacja stworzona została z dużym naciskiem na estetykę i prostotę obsługi. Charakteryzuje się ona szybkim działaniem oraz ciekawymi animacjami zmiany zawartości poszczególnych komponentów (kafelków) i wyświetlania samego paska. Możliwe do umieszczenia składniki poza walorami wizualnymi posiadają także funkcjonalność, wpływającą w znacznym stopniu na wygodę pracy z systemem. Mowa m.in. o gadżetach wyświetlających aktualną pogodę dla zdefiniowanej lokalizacji (obsługiwane jest większość dużych polskich miast), mechanizm alarmu (budzika), odtwarzacza multimediów czy skrótów do najważniejszych funkcji Windowsa.

MetroSidebar oferuje podstawowe opcje personalizacji używanych gadżetów. Użytkownik może np. zmieniać kolorystykę każdego kafelka z osobna czy też ustalać jego pozycję na ekranie. Podobnie w przypadku samego paska możliwe jest definiowanie czy ma on być uruchamiany wraz z systemem, czy ma być wyświetlany zawsze na górze lub autoukrywany.

Rozszerzenie pomimo braku polskiej wersji językowej jest na tyle proste i intuicyjne w obsłudze, że nie powinno stwarzać problemów nawet początkującym użytkownikom komputera. Zainstalowane ono może zostać w systemach Windows XP/Vista/7/8.

Uwaga!

  • Program do poprawnego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!