Mi TV 2: Xiaomi uważa, że inteligentny telewizor 4K może kosztować 2000 zł

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejsza premiera tabletu Mi Pad od Xiaomi nie wyczerpuje nowości, jakie przygotowała ta chińska firma. Równie ciekawie zapowiada się inteligentny telewizor Mi TV, pomyślany jako domowe centrum multimedialnej rozrywki, które nie potrzebuje już żadnych dodatków.

Xiaomi swoimi ostatnimi propozycjami musi wprowadzać w zakłopotanie koreańskich i japońskich potentantów rynku domowej elektroniki. Przedstawiony dzisiaj telewizor Mi TV 2, drugie urządzenie typu smart TV tego producenta, podnosi poprzeczkę w dziedzinie możliwości technicznych, jednocześnie obniżając ceny do poziomu niespotykanego w tej kategorii sprzętu.

W cenie 3999 RMB, to jest około 2000 PLN, chiński producent proponuje 49-calowy telewizor z wyświetlaczem 3D od LG o rozdzielczości 4K, osadzonym w cienkiej ramce z aluminium (zaledwie 6,2 mm), z niezależnym dwuczęściowym soundbarem 8+1, sprzęganym z telewizorem przez Bluetooth (głośniki były za duże, więc zdecydowano się wyprowadzić je na zewnątrz). Grubość obudowy to 15,5 mm, a całość ważyć ma ok. 13 kg. Warto podkreślić, że telewizor będzie dostępny w siedmiu kolorach obudowy: czerwonym, różowym, lapis-lazuli, niebieskofioletowym, niebieskim, cyjanowym i akwamarynowym.

Za „inteligencję” telewizora odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTeka MStar 6A918, taktowany zegarem 1,45 GHz, wspierany przez rdzeń graficzny Mali -450 MP4. Procesor do dyspozycji ma 2 GB RAM, w telewizor wbudowano 8 GB pamięci masowej flash NAND, wraz ze slotem microSD, pozwalającym na jej rozszerzenie maksymalnie o 64 GB.

Jak się można było spodziewać, cały sprzęt działa pod kontrolą przerobionej wersji Androida 4.4. z interfejsem MIUI TV. Podstawowym urządzeniem sterującym jest pilot (komunikujący się przez Bluetootha), kontrola telewizora możliwa jest też za pomocą głosu i gestów lub aplikacji na telefonie. Ciekawostką może być to, że jeśli „zgubimy” gdzieś pilota, wystarczy dotknąć Mi TV 2 od spodu, a pilot zacznie sygnalizować swoje położenie dźwiękiem.

Zamówienia na ten zaskakująco ciekawy telewizor mieszkańcy Chin będą mogli złożyć już od 27 maja. Z dostępnością poza Krajem Środka może być znacznie gorzej, choć znając zaradność handlarzy z platformy AliExpress można się spodziewać, że znajdą oni sposób, by sprzedawać Mi TV 2 na swoich aukcjach.

© dobreprogramy

Komentarze