reklama

Miasta 3D w Google Earth dla urządzeń przenośnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Google wydała zaktualizowaną wersję Google Earth dla urządzeń przenośnych z systemem Android, w której dodane zostały zaawansowane wizualizacje 3D miast. Internetowy gigant chwali się, że dzięki dokładnym zdjęciom z powietrza wykonanym pod różnymi kątami był w stanie dosłownie fotorealistycznie odtworzyć najbardziej rozpoznawalne metropolie świata, od najmniejszych ulic po najsłynniejsze budynki. Na razie chodzi oczywiście wyłącznie o lokacje w Stanach Zjednoczonych, ale mapy stopniowo będą rzecz jasna rozbudowywane.

Niewątpliwie ciekawą nową opcją jest przy okazji pojawiający się spacer z przewodnikiem. Dla wielu miejsc przygotowano wirtualną wycieczkę, podczas której prezentowane są informacje o mijanych zabytkach czy cudach myśli architektonicznej pobierane z Wikipedii. Posiadacze urządzeń pod kontrolą systemu iOS doczekają się aktualizacji przenośnego Google Earth ponoć na przestrzeni kilku najbliższych dni.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić