r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Miasto Linuksa w Korei

Strona główna Aktualności

Władze Korei Południowej ogłosiły plany utworzenia "miasta i uniwersytetu Linuksa". Do końca przyszłego miesiąca ma zostać wybrane miasto i uniwersytet, w których Linux ma stać się głównym systemem operacyjnym.

Wybrany samorząd i uczelnia zostaną zobowiązane do zainstalowania i używania otwartego oprogramowania, a docelowo w ogóle wyeliminować z użycia oprogramowanie Microsoftu. Całość kosztów pokryje, koordynujące całe przedsięwzięcie, Ministerstwo Informacji i Komunikacji. Projekt cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza, że na jego wdrożenie w tym roku przeznaczono ponad 4 miliony dolarów.

Inicjatywa jest częścią większego projektu popularyzacji Linuksa w tym kraju, którego celem jest doprowadzenie do takiej sytuacji, kiedy Linux będzie miał 5% udziału w systemach desktopowych i 40% na serwerach. Stan ten ma być osiągnięty do 2010 roku, co wydaje się być dość prawdopodobne, gdyż tylko w tym roku planowane jest rozpoczęcie 37 projektów za łączną sumę ponad 80 miliardów dolarów.

Koreańska inicjatywa nie jest pierwszą tego typu, informowaliśmy o podobnych krokach w Monachium, Mannheim, Paryżu i Szwajcarii.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.