Chromecast — aplikacje w Polsce w 2018 roku

Chromecast to jedna z najpopularniejszych na świecie przystawek do sprzętu RTV, umożliwiająca strumieniowanie treści multimedialnych z sieci. Również w Polsce zalicza się do najczęściej wybieranych urządzeń tego typu. Spory wpływ na taki stan rzeczy, ma szeroka lista obsługiwanych serwisów, którą postaram się przybliżyć w poniższym tekście. Szczególnie, iż wiele zmieniło się w tej kwestii w naszym kraju, od premiery tego akcesorium.

Chromecast, to niewielkie urządzenie ze złączem HDMI, gniazdem zasilania micro USB i łącznością Wi-Fi.

Rozmiary piractwa komputerowego w 2017 roku

Firma MUSO zajmująca się zbieraniem danych, o łamaniu praw autorskich w sieci, udostępniła raport dotyczący niedawno minionego 2017 roku. Choć dotyczy on, głównie treści multimedialnych, a nie oprogramowania, pokazuje ogólne trendy panujące wśród piratów. Warto więc przyjrzeć się bliżej, zebranym danym i zaprezentowanym wnioskom.

Przejedźmy więc do konkretów, MUSO raportuje iż w 2017 roku, strony z pirackimi materiałami odwiedzone zostały około 300 miliardów razy.

Grzechy producentów notebooków

W tym wpisie wytknę producentom notebooków, uparte trzymanie się starych rozwiązań w niektórych aspektach, pomimo że się nie sprawdzają lub od dłuższego czasu dostępne są na rynku zauważalnie lepsze. Dodam tylko, że razem z wytwórcami notebooków, oceniam także, a może przed wszystkim firmy zajmujące się produkcją elementów składowych mobilnych komputerów. Czynię tak ponieważ nie znając biznesowych ustaleń, ciężko wywnioskować, które modernizacje były tylko skutkiem, a nie przyczyną pozostałych wprowadzonych zmian.

Komputer poleasingowy, a gry — recenzja Della 7010

Mały, wydajny, tani - w kwestii komputerów wydawałoby się, że należy wybrać dwie cechy z trzech. Wystarczy jednak dostosować do domowych celów, korporacyjny sprzęt z drugiej ręki, by w dużej mierze spełnić te założenia. W moim przypadku wybór padł na Della OptiPlexa 7010 w obudowie SFF (small form factor), a jego obecna specyfikacja to:

  • Procesor: i5-3570S 3,10 GHz 4 rdzenie
  • Karta Graficzna: GeForce GTX 1050 2GB niskoprofilowa
  • Pamięć RAM: 2x 8 GB DDR3 1600 MHz CL 11
  • Dysk: SSD 256 GB, 2,5’ SATA III
  • Zasilacz: Dell 240 W dedykowany