Microsoft AntiSpyware będzie usuwać rootkita Sony

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiło się wiele pytań pod adresem Microsoft oraz twórców programu AntiSpyware Beta w związku z informacjami o oprogramowaniu Sony wykorzystującym techniki znane z programów malware (informowaliśmy o tym wczoraj). Dziś na łamach blogu zespołu odpowiedzialnego za AntiSpyware Beta pojawiła się informacja w tej sprawie.

Jason Garms, Architekt i Menadżer Anti-Malware Technology Team poinformował, iż zespół stosuje te same kryteria wobec każdego oprogramowania mającego znamiona oprogramowania do szpiegowania użytkownika. Poddaliśmy analizie tą aplikację i ustaliliśmy, że w celu zapewnienia jak najlepszej ochrony użytkownikom Windows, dodamy komponent XCP firmy Sony do listy wykrywanych i usuwanych przez Windows AntiSpyware beta aplikacji. Sygnatura tego programu będzie dostępna zarówno dla obecnej wersji beta jak i późniejszej, finalnej wersji Windows Defender. Planujemy także dodać sygnaturę do grudniowych uzupełnień programu Malicious Software Removal Tool. - pisze Garms. Co nie zdarza się często na blogach Microsoftu, wszystkie komentarze są entuzjastyczne wobec tej informacji.

W świetle pojawiających się informacji o nieetycznym charakterze oprogramowania Sony, postanowiono wstrzymać produkcję płyt z muzyką, które korzystają z Sony XCP. Klienci z Kaliforni wystosowali pozew sądowy wobec Sony już pierwszego października, nie są oni jednakże jedynymi skarżącymi giganta. W związku z coraz większym rozgłosem sprawy zaczęły się także pojawiać apokaliptyczne wizje przyspieszonego zwolnienia 7% pracowników sektora rozrywki Sony, zapowiedzianego na rok 2008, w celu poszukiwania oszczędności w firmie. Zdaniem niektórych może to także mieć wpływ na cenę Sony PS3 na starcie.

© dobreprogramy
s