Microsoft AntiSpyware lepszy od konkurencji

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis Flexbeta poddał gruntownym testom nowe oprogramowanie Microsoftu do usuwania wszelkiego rodzaju spyware, czyli utrudniających życie programów szpiegujących. Punktem kulminacyjnym testu było krótkie porównanie wyników nowego narzędzia korporacji z jego potencjalnie najgroźniejszymi konkurentami: Ad-Aware 6.0 i SpyBotem.

Po świadomej instalacji na komputerze testowym kilku najpopularniejszych programów spyware rozpoczęto skanowanie programem Microsoftu, który, co należy wziąć pod uwagę, wciąż jest w fazie beta. Następnie w identycznym środowisku uruchamiano skanowania z wykorzystaniem pozostałych narzędzi. Co interesujące, po przeanalizowaniu wyników okazało się, że pomimo statusu beta Microsoft AntiSpyware był w stanie wykryć i skutecznie usunąć znacznie więcej zainfekowanych plików i kluczy rejestru, niż konkurencyjne aplikacje.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami testu, jak również szerszym opisem samego Microsoft AntiSpyware zapraszamy do przeczytania oryginalnego artykułu. Wersję beta programu AntiSpyware pobrać można z polskiej strony Microsoft.

© dobreprogramy
s