r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Authenticator

Strona główna Android Bezpieczeństwo Menedżery haseł

Microsoft Authenticator, następca aplikacji Azure Authenticator, pozwala uwierzytelnić się w usługach internetowych bez używania haseł, jedynie za pomocą smartfonu, za pomocą mechanizmu weryfikacji dwuetapowej, lub nawet poprzez samo wyrażenie zgody na logowanie.

Galeria programu

W przypadku logowania z weryfikacją dwuetapową użytkownik po wprowadzeniu hasła zostanie poproszony o potwierdzenie tożsamości, poprzez wprowadzenie jednorazowego kodu weryfikacyjnego, wygenerowanego przez aplikację. Kod taki ważny jest przez 30 sekund. Dzięki temu osoba postronna, nawet znając hasło do konta, nie będzie mogła się zalogować – chyba że wykradnie smartfon.

Aplikacja Microsoftu pozwala też na automatyczne logowanie się do konta – wystarczy w tym celu odebrać powiadomienie z dwucyfrową liczbą, a następnie po wprowadzeniu loginu w wskazać ją wśród trzech innych takich liczb.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfon i Microsoft Authenticator – oto logowanie zupełnie bez hasła

29
OPROGRAMOWANIE 20.04.2017 | Adam Golański (eimi)

Microsoft naprawdę chce, byśmy przestali korzystać z loginów i haseł jako obarczonego przecież wieloma słabościami podstawowego mechanizmu uwierzytelniania. Tym razem firma z Redmond skupiła się na urządzeniach mobilnych, wydając na Androida aplikację Microsoft Authenticator. To bezpośredni rywal narzędzia Google’a o podobnej nazwie, dzięki któremu w procesu uwierzytelniania możemy zastosować drugi składnik, tj. unikatowy kod. Siła haseł używanych przez internautów jest naprawdę mierna – i nie ma raczej co liczyć na to, że sytuacja ulegnie zmianie. Mocne hasła są zbyt niewygodne, by być…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.