Microsoft Band 2 ma wykrywać, że wchodzimy po schodach

Strona główna Aktualności

O autorze

Początek października z pewnością będzie interesującym okresem dla miłośników sprzętu produkowanego przez firmę z Redmond. Microsoft oprócz nowych, topowych Lumii, ma również pokazać drugą generację swojej smartopaski. Do sieci wyciekły właśnie jej zdjęcia.

Zdjęcia Microsoft Band 2 możemy zobaczyć przed oficjalną premierą dzięki portalowi microsoftinsider.es. Nie mamy do czynienia z rewolucją, a raczej z niewielką ewolucją. Microsoft zdecydował się na niewprowadzanie dużych zmian w designie, skupił się na ulepszeniu poprzednich pomysłów. Druga generacja opaski będzie posiadała zaokrąglony ekran, co powinno przyłożyć się na większą wygodę noszenia. Bardziej elegancki wygląd mają zapewnić metalowe elementy obudowy. Faktycznie, na zdjęciach Microsoft Band 2 prezentuje się lepiej od poprzedniej wersji, wygląda na droższą i bardziej wytrzymałą.

Opaska ma być wyposażona w czujniki, które trafiły już do pierwszej generacji Microsoft Band. Dostaniemy wiec pulsometr, akcelerometr, żyroskop, czujnik oświetlenia i czujnik UV. Niepotwierdzone informacje mówią, że opaska będzie w stanie wykryć wchodzenie po schodach, a także inne zmiany wysokości.

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej specyfikacji Microsoft Band 2, a także nie podana została jej cena. Jednak na oficjalną prezentację nie będziemy musieli długo czekać. Opaska ma zostać pokazana już 6 października, wraz z Lumią 950 i 950 XL.

© dobreprogramy