reklama

Microsoft Baseline Security Analyzer 2.1 Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod długiej przerwie zbliża się kolejna wersja bardzo przydatnego, choć niedocenianego, narzędzia Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA). Publicznie udostępniona została właśnie wersja 2.1 beta 2 programu.

MBSA to bezpłatne narzędzie do sprawdzania stanu zabezpieczenia systemów, aplikacji i serwerów firmy Microsoft. Program sprawdza listę dostępnych poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa, a następnie porównuje ją z tymi, które są zainstalowane na komputerze. Ponadto umożliwia sprawdzenie innych potencjalnych słabych punktów bezpieczeństwa tj. niebezpiecznych ustawień konfiguracyjnych, zbyt prostych haseł, ustawień aktualizacji automatycznych itp. Po zakończeniu skanowania generowany jest przejrzysty raport. MBSA może być wykorzystywany zarówno do sprawdzania komputera na którym jest zainstalowany, a także innych komputerów w sieci.

Program może być przydatny nie tylko dla administratorów serwerów ale też "zwykłych" użytkowników, którzy nawet na bieżąco aktualizując swój komputer, mogą sprawdzić czy nie zapomnieli o jakichś słabych punktach. Minusem MBSA dla szerokiego odbiorcy może być tak naprawdę jedynie anglojęzyczny interfejs programu, choć trzeba przyznać, że już podstawowa znajomość języka angielskiego sprawi, że obsługa powinna być bardzo prosta.

Udostępniony publicznie Microsoft Baseline Security Analyzer 2.1 Beta 2 oferuje przede wszystkim wsparcie dla systemów Windows Vista. Program może nie tylko być uruchomiony na komputerach z Windows Vista ale też skanować inne komputery w sieci pracujące pod kontrolą tego systemu. Inne nowości to rozszerzone wsparcie dla platform 64-bitowych i zaktualizowany interfejs graficzny programu. Więcej informacji o wersji 2.1 można znaleźć na stronach producenta.

Do pobrania zostały udostępnione równolegle instalatory wersji 32-bitowej oraz 64-bitowej. Przypominamy, że jest to wersja potencjalnie niestabilna, z tego też względu nie publikujemy jej w dziale Programy w vortalu. Wydanie finalnej wersji 2.1 planowane jest na trzeci kwartał br.

Ostatnią stabilną wersję programu (2.0.1) można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Inne programy zabezpieczające

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama