Microsoft Boku to teraz Kodu

Strona główna Aktualności

O autorze

O projekcie Boku firmy Microsoft pisaliśmy w zeszłym roku. Ten język programowania wizualnego przygotowywany przez giganta z Redmond zmienia teraz oficjalnie nazwę na Kodu. MS uderza w popularność LittleBigPlanet od Sony? Na to wygląda.

Jak ogłasza Microsoft Kodu wystartuje na kanale Xbox LIVE Community Channel i (w skrócie) da zainteresowanym posiadaczom Xboksów 360 możliwość składania z gotowych klocków (jest ich ponad 200) własnych gier, wszystko przy użyciu standardowego kontrolera do konsoli. Projekt zadebiutować ma na wiosnę.

Co ciekawe, Kodu określane jest już teraz po prostu jako gra o sporych możliwościach kreacyjnych. W minut kilka da się podobno złożyć całkiem zaawansowany, wyjątkowy świat, a to za sprawą ikonkowego interfejsu. Wszystko opiera się na zasadzie akcji i reakcji. Również jeśli nie będziemy mieli ochoty tworzyć niczego swojego, to MS da nam możliwość modyfikacji kilku od razu dostępnych poziomów.

"Zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby upewnić się, że zabawa z Kodu jest nie tylko łatwa, ale również daje masę frajdy i wciągnie różnych odbiorców, w każdym wieku," - powiedział Matt MacLaurin w głównej mierze odpowiedzialny za ten projekt. "Poprzez to, że interfejs Kodu jest tak intuicyjny i zapobiega najczęstszym błędom programistycznym ułatwiamy wszystkim rozkoszowanie się magią tworzenia gier."

© dobreprogramy

Komentarze