reklama

Microsoft Boku - zrób sobie grę

Strona główna Aktualności

O autorze

Boku to język programowania wizualnego przygotowywany przez firmę Microsoft do tworzenia gier. Całość ma być niezwykle prosta w obsłudze i jest pomyślana głównie pod najmłodszych programistów.

Środowisko aplikacji działa obecnie na konsoli Xbox 360 i pozwala na wprowadzanie wszelkich zmian przy użyciu standardowego kontrolera - obejdzie się bez klawiatury. Podstawą jest tutaj starannie przemyślany interfejs, bowiem język programowania oparty został w całości na ikonkach. Dany program składa się odpowiednio ze stron, te podzielone są na zasady i dalej na warunki oraz akcje. Warunki rozpatrywane są równocześnie.

Boku to próba upowszechnienia łatwego, intuicyjnego kodowania gier. Oprogramowanie zapewnia interaktywne środowisko, które nawet najmłodszym powinno umożliwić szybkie stworzenie prostego programu do zabawy. Dostają oni do dyspozycji m.in. edytor terenu, 20 różnorakich postaci z odmiennymi umiejętnościami, mogą również dzielić się swoimi kreacjami z innymi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić