Microsoft Edge zyskuje synchronizację historii i otwartych kart – rok po premierze

Strona główna Aktualności
Microsoft Edge zyskuje kluczową funkcję, fot. Oskar Ziomek
Microsoft Edge zyskuje kluczową funkcję, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Microsoft Edge zyskuje wyczekiwane opcje dotyczące synchronizacji. Do stabilnej wersji przeglądarki trafia bowiem właśnie synchronizowanie historii oraz otwartych kart, co na tę chwilę zamyka listę przewidywanych funkcji w tym zakresie. Na jej uzupełnienie trzeba było czekać blisko 12 miesięcy – Edge pojawił się na rynku w stabilnym wydaniu 15 stycznia 2020 roku, wówczas oferując jedynie synchronizację ulubionych, ustawień, adresów oraz haseł.

Na udostępnienie synchronizacji historii i otwartych kart w Edge'u zwrócił uwagę Windows Latest z zaznaczeniem, że jest to zmiana włączana po stronie serwera przez Microsoft. W praktyce oznacza to, że nie wszyscy zobaczą nowe możliwości w tym samym czasie i trzeba po prostu uzbroić się w chwilę cierpliwości.

Synchronizacja jest oczywiście możliwa tylko po zalogowaniu się kontem Microsoftu do Edge'a we wszystkich urządzeniach, gdzie ma być dostępna. Warto też pamiętać, że nie ma konieczności korzystania z synchronizowania wszystkich elementów. Konkretne funkcje można włączać suwakami w opcjach synchronizacji, do których można się łatwo dostać już z poziomu głównej strony ustawień Edge'a.

Windows Latest sugeruje, po włączeniu nowych opcji po stronie serwera, nie u wszystkich użytkowników zostaną one automatycznie aktywowane w ustawieniach, co ma być konsekwencją ostatnich testów A/B. W pozostałych przypadkach wystarczy zajrzeć do ustawień i włączyć opcje samodzielnie. W jeszcze innych (jak na powyższym zrzucie ekranu) – po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania. Wersję na Linuksa (DEB) znajdziecie tutaj, zaglądając do menu Wszystkie wersje.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

© dobreprogramy
s