Microsoft Expression Interactive Designer

Strona główna Aktualności

O autorze

W dziale pobrań witryny Microsoft pojawiła się styczniowa edycja Community Technology Preview oprogramowania Microsoft Expression Interactive Designer, który zapowiadaliśmy we wrześniu ub.r.. To pierwsze publiczne wydanie CTP pozwala zorientować się, w jakim kierunku zmierzają będące nadal toku prace programistyczne nad tym narzędziem do tworzenia bogatych interfejsów użytkownika dla aplikacji systemowych, webowych oraz mobilnych.

Microsoft Expression Interactive Designer pozwala tworzyć efekty do interfejsów użytkownika przy wykorzystaniu bogatych możliwości WinFX. Styczniowa edycja CTP pozwala ocenić funkcjonalność narzędzia w zakresie dwu- i trzywymiarowej grafiki, animacji, dynamicznych kompozycji, powiązań z danymi zewnętrznymi, edycji stylów i szablonów oraz zarządzania zasobami. Niestety brak jeszcze optymalizacji pod kątem tworzenia elementów interfejsów dla aplikacji webowych i mobilnych.

Pobierając narzędzie warto zdawać sobie sprawę z tego, że edycje Community Technology Preview nie są nawet wersjami beta. To po prostu możliwość interkcji z zespołem tworzącym produkt - programiści pokazują użytkownikom wczesny w tym wypadku stan zaawansowania prac i liczą na opinie. Dlatego też należy liczyć się z napotkaniem błędów oraz trudności w zakresie odkrywania niektórych elementów funkcjonalności, do których mogą nie być jeszcze gotowe kontrolki interfejsu. Zaleca się przeczytanie dokumentacji oraz zaznajomienie się z WinFX oraz programowaniem .NET. W szczególności, pomocne może okazać się bezpłatne wydanie Visual Studio 2005 Express. Odważni mają jednak niepowtarzalną szansę wpłynięcia we wczesnym stadium rozwoju na produkt, który już w tej chwili zapowiada się rewolucyjnie. Zespół twórców Microsoft Expression Interactive Designer czeka na opinie i sugestie, które można przekazywać poprzez program Microsoft Connect.

© dobreprogramy
s