Microsoft Lumia zadebiutuje już 11 listopada. Czy Amerykanie mają szansę coś ugrać na rynku smartfonów?

Strona główna Aktualności

O autorze

11 listopada będzie najprawdopodobniej dniem, w którym to zadebiutuje smartfon Microsoft Lumia. Firma z Redmond udostępniła tajemniczy status na swoim blogu. Będzie to pierwszy smartfon wydany pod własnym szyldem od momentu przejęcia działu mobilnego Nokii w 2013 roku.

O zmianie strategii firmy mieliśmy przyjemność informować we wrześniu. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o nowej słuchawce Microsoftu, jednak w sieci odnaleźć można nieoficjalne informacje o specyfikacji technicznej. Wynika z nich, że nie należy oczekiwać telefonu klasy premium, a raczej budżetowego modelu. Do takich informacji dotarł portal The Verge.

Microsoft Lumia zostanie wyposażony w pięciocalowy wyświetlacz, 1 GB RAM-u, aparat forograficzny o matrycy 5 megapikseli oraz procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 1,2 GHz. Telefon będzie również wyposażony w dwa sloty na kartę SIM. Specyfikacja techniczna nie powala na kolana i odbiega dość znacząco od flagowych modeli jak Nokia Lumia 930.

Microsoft udostępnił także dość tajemnicze zdjęcie, na którym widać pomarańczową ramkę oraz przedni aparat fotograficzny. Grafika zgadza się z wykradzionym wcześniej zdjęciem, z tyłem i przodem nowego telefonu Microsoftu.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft zaprezentował kilka budżetowych telefonów, jak Nokia Lumia 530, 630, 730 oraz 830. Jest to część strategii firmy z Redmond, która planuje zwiększyć zyski ze sprzedaży głównie w krajach azjatyckich. Pierwsze, całkiem udane zresztą, próby podbicia tego rynku dokonano wraz z telefonami z serii Nokia X.

Amerykańska firma musi liczyć się ze sporą konkurencją w sektorze tanich smartfonów. Spora część użytkowników decyduje się na nabycie telefonów z systemem operacyjnym Android. W Azji zadebiutowały także telefony z serii Android One, które można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Microsoft musi postarać się o to, aby Lumia wydawana pod jego nazwą stała się produktem równie atrakcyjnym, jak z logiem Nokia. W wielu krajach firma Nokia kojarzyła się z bardzo solidnymi telefonami z doskonałą baterią. Renoma marki była budowana od lat, a Microsoft musi zacząć niemalże od zera.

Wedle analiz Microsoft Phone ma przed sobą świetlaną przyszłość. O wynikach sprzedaży najnowszych słuchawek Microsoftu przekonamy się zapewne w pierwszym kwartale przyszłego roku.

© dobreprogramy
s