Microsoft Mathematics

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Microsoft Mathematics to dodatek do programów Word i OneNote, który pozwala wpisywać w nich równania, rozwiązywać niektóre z nich, a także rysować wykresy dwu- i trójwymiarowe.

Microsoft Mathematics ma bardzo intuicyjny, wizualny edytor równań, dzięki któremu można wprowadzać elegancko złożone formuły matematyczne do dokumentów i notatek, także wpisując je ręcznie na ekranie dotykowym. Ponadto wiele z nich jest w stanie rozwiązać, na przykład znajdując wartość zmiennej w równaniu, całkując czy różniczkując.

Dodatek może operować na liczbach rzeczywistych i zespolonych, a funkcje trygonometryczne obliczać w radianach, stopniach lub gradach. Ponadto dodatek pozwala rysować wykresy w dwóch i w trzech wymiarach, do czego wykorzystuje DirectX. Wykres można oczywiście wstawić do edytowanego dokumentu.

Do prawidłowego działania program wymaga .NET Framework 3.5.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
szyp   7 #2 17.12.2015 15:42

Działa również na Windows 7 a nie jak mówi informacja jedynie na 8/10. Użyty Office jest w wersji 2013. Dodatek jest częściowo po polsku - zakładka projektowanie równań.

przemor25   14 #1 15.12.2015 19:56

Kiedyś jako oddzielny program, teraz jako dodatek. Logiczne posunięcie :)