r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Mathematics

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Microsoft Mathematics to dodatek do programów Word i OneNote, który pozwala wpisywać w nich równania, rozwiązywać niektóre z nich, a także rysować wykresy dwu- i trójwymiarowe.

Galeria programu

Microsoft Mathematics ma bardzo intuicyjny, wizualny edytor równań, dzięki któremu można wprowadzać elegancko złożone formuły matematyczne do dokumentów i notatek, także wpisując je ręcznie na ekranie dotykowym. Ponadto wiele z nich jest w stanie rozwiązać, na przykład znajdując wartość zmiennej w równaniu, całkując czy różniczkując.

Dodatek może operować na liczbach rzeczywistych i zespolonych, a funkcje trygonometryczne obliczać w radianach, stopniach lub gradach. Ponadto dodatek pozwala rysować wykresy w dwóch i w trzech wymiarach, do czego wykorzystuje DirectX. Wykres można oczywiście wstawić do edytowanego dokumentu.

Do prawidłowego działania program wymaga .NET Framework 3.5.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
OPROGRAMOWANIE 23.09.2016 | Anna Rymsza

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

20 najlepszych dodatków do Microsoft Office

50
OPROGRAMOWANIE 16.12.2015 | Anna Rymsza

Programy z pakietu Microsoft Office mają ogromne możliwości, ale to nie znaczy, że niektórych rzeczy nie da się zrobić lepiej lub szybciej. Naprzeciw wymaganiom użytkowników wychodzą tu różne dodatki i rozszerzenia. Dzięki nim można ułatwić sobie wiele zadań lub tworzyć takie dokumenty, jakich sam Office stworzyć nie pozwala. Na początek należy wyjaśnić, jak z dodatków korzystać. Office ma własny sklep z dodatkami, do którego można przejść z programów pakietu (część Wstawianie wstążki) lub udając się pod adres store.office.com. Do logowania należy oczywiście wykorzystać to samo konto…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
szyp   7 #2 17.12.2015 15:42

Działa również na Windows 7 a nie jak mówi informacja jedynie na 8/10. Użyty Office jest w wersji 2013. Dodatek jest częściowo po polsku - zakładka projektowanie równań.

przemor25   14 #1 15.12.2015 19:56

Kiedyś jako oddzielny program, teraz jako dodatek. Logiczne posunięcie :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.