Microsoft Max nie umarł

Strona główna Aktualności

O autorze

Po tym, gdy kilka miesięcy temu Microsoft zaprezentował wczesną wersję aplikacji Max, słuch o niej zaginął i powszechnie uznano, że było jednorazowe demo możliwości WinFX. Teraz jednak pojawił się wpis w blogu grupy produktowej Maksa, który mówi o dalszym rozwoju programu i prezentuje nową wersję.

Microsoft Max jest jednocześnie narzędziem do tworzenia galerii oraz czytnikiem RSS. Został oparty na technologii Avalon i wymaga Microsoft .NET Framework 3.0 RC1. Dzięki Maksowi użytkownik może tworzyć galerie i udostępniać. Może też nanosić na grafiki swoje rysunki i notatki, przy czym oryginalny obrazek zostaje zachowany. W nowej wersji dodano możliwość ściągania newsów w formacie RSS lub ATOM i wyświetlania ich w formacie gazetowym. Teraz do galerii możliwe jest dodawanie dowolnej ilości obrazków, ograniczonej tylko możliwościami sprzętu. Wykonano także wiele wewnętrznych zmian w kodzie programu, które nie są bezpośrednio widoczne dla użytkownika.

W przyszłości Microsoft Max trafi do Windows Live. Obecnie Maksa można sobie testować, ale trzeba razem z nim pobrać .NET Framework 3.0 RC1. Trzeba mieć też Windows XP SP2 w wersji # niemieckiej, japońskiej lub też angielskiej. Polskie wersje nie są oficjalnie wspierane.

© dobreprogramy
s