Microsoft: Nie ma sensu czekać z kupnem komputera

Strona główna Aktualności

O autorze

Już kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy pojawiały się informacje o mniej lub bardziej oficjalnych wymaganiach sprzętowych nowego systemu operacyjnego Microsoft - Windows Vista, który stanie się szeroko dostępny na początku 2007 roku. Tym razem korporacja zamieściła dedykowaną stronę internetową przeznaczoną dla tych, którzy zastanawiają się nad ostatecznymi wymaganiami Visty.

Microsoft przekonuje, że nie ma sensu wstrzymywać się z kupnem nowego komputera czekając na premierę Visty. Wymagania prezentowane obecnie potwierdzają, że wcale nie będą bardzo wygórowane. Jak podaje Microsoft, Vista ma wymagać 512 MB pamięci RAM, jednego z nowoczesnych procesorów Intel lub AMD, a także karty graficznej z obsługą DirectX. Firma nie ukrywa jednak, że wiele zależy właśnie od samej karty graficznej, gdyż tylko na karcie obsługującej technologię Windows Display Driver Model (WDDM) i Pixel Shader 2.0 da się skorzystać z trybu Aero Glass (nowy interfejs okien oferujący przeźroczystość, efekty 3D czy unowocześnione wyświetlanie miniatur).

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie prawie każdy komputer zorientowany na potrzeby domowe sprzedawany jest ze spełniającym wymagania procesorem oraz 512 MB pamięci RAM Microsoft zapewnia, że taki sprzęt jest w stanie spełnić wymagania systemowe Visty. Jeśli planuje się zakup nowego komputera - można to zatem zrobić. Być może jednak warto jeszcze poczekać z jednego tylko powodu - kupując komputer w styczniu będzie można od razu zakupić nowy system w atrakcyjnej cenowo wersji OEM.

© dobreprogramy
s