Microsoft Office Microsoft Office

Strona główna Android Biuro i firma Pakiety biurowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Microsoft Office dla Androida to specjalna wersja najpopularniejszego pakietu biurowego przygotowana dla urządzeń mobilnych. W tej chwili niestety nie obsługuje tabletów. Mobilny Office do przechowywania danych wykorzystuje chmurę OneDrive, konto Office 365 lub SharePoint, oraz od niedawana także Dropbox.

Pakiet składa się z trzech modułów. Word umożliwia wyświetlanie, tworzenie i edycję dokumentów tekstowych w formatach doc i docx. Wśród dostępnych opcji edycyjnych znajdziemy pogrubienie, pochylenie, podkreślenie, przekreślenie oraz zmianę koloru czcionki i tła. Excel z kolei obsługuje arkusze kalkulacyjne i pozwala na tworzenie reguł w ramach wbudowanej pomocy, formatowanie komórek oraz sortowanie danych. Trzecią częścią pakietu jest PowerPoint umożliwiający wyświetlanie prezentacji, otwieranie ich jako pokaz slajdów, a także nanoszenie komentarzy.

Dokumenty mogą być udostępniane, aczkolwiek w bardzo ograniczonym zakresie. Pakiet niestety nie obsługuje plików formatów otwartego standardu OpenDocument. Pomimo niewielkich możliwości, zaletą aplikacji jest poprawne otwieranie nawet zaawansowanych dokumentów stworzonych w desktopowej wersji Microsoft Office. Bardziej skomplikowane elementy nie zostaną wyświetlone, co jednak nie wpłynie na późniejszy wygląd dokumentu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!