Microsoft Office 2013 Professional Plus

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Office Professional Plus to najbogatsza edycja pakietu biurowego tworzonego przez firmę Microsoft. W jego skład wchodzi kompletny zestaw narzędzi przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych jak i wymagających firm: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do tworzenia prezentacji, notatnik, rozbudowany klient poczty, aplikacja do obsługi baz danych, a także narzędzia dla DTP i tworzenia formularzy i dedykowany komunikator.

Microsoft Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy wykorzystywany przez użytkowników domowych, liczne instytucje, a także firmy każdej wielkości. Pakiet ten oferuje zestaw narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi. Dodatkowymi jego atutami jest coraz lepsze wsparcie dla interfejsu dotykowego, a także integracja z chmurą internetową OneDrive oferowaną przez firmę Microsoft pozwalająca na synchronizację dokumentów. W skład pakietu wchodzą następujące aplikacje:

Microsoft Word

Jest to rozbudowany procesor tekstu, jeden z flagowych składników całego pakietu Office. Word sprawdzi się zarówno jako narzędzie do stworzenia listu motywacyjnego jak i do przygotowania pracy dyplomowej lub korespondencji seryjnej. Posiada on liczne opcje edycyjne i projektowania, aktywne sprawdzanie pisowni i gramatyki, możliwość osadzania w dokumentach tabel, grafik i obrazów ClipArt, a także diagramów. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji również narzędzia do tworzenia korespondencji seryjnej, tworzenia odwołań (np. spisów treści), a także recenzji.

Microsoft Excel

Arkusz kalkulacyjnych, który pozwala na obliczenia, używanie i tworzenie reguł, a także dodawanie wykresów w oparciu na znajdujące w komórkach dane. Jego liczne opcje edycyjne pozwalają na sformatowanie danych. Jedną z istotnych zalet Excela jest wbudowany język Visual Basic pozwalający na zautomatyzowanie niektórych zadań. Z możliwości Excela zadowoleni będą także studenci i pracownicy naukowi. Dzięki dodatkowi Solver pozwala on na np. obliczanie zagadnień programowania nieliniowego.

Microsoft PowerPoint

To narzędzie do tworzenia prezentacji, które pozwala tworzyć slajdy pełne odpowiednio sformatowanego tekstu, kształtów, diagramów, obrazów i elementów multimedialnych. PowerPoint pozwala na stosowanie animacji, a także efektownych przejść. Program integruje się z innymi składnikami pakietu, dzięki czemu umożliwia osadzanie np. wykresów i elementów SmartArt. Wśród zasobów PowerPointa dostępne są liczne gotowe szablon prezentacji, dzięki którym ich tworzenie jest jeszcze łatwiejsze. Kolejna zaleta aplikacji to specjalny panel widoczny tylko dla prezentującego, na którym może on umieszczać osobiste notatki.

Microsoft OneNote

OneNote to rozbudowany notatnik pozwalający na zapisywanie najróżniejszych danych: tekstu, pisma odręcznego, grafik, nagrań, linków, list, równań, wycinków ekranu, tabel, a także danych z innych składników pakietu Office. Notatki w nim tworzone są zgrupowane w sekcje, te z kolei składają się na notesy. Aplikacja jest bardzo elastyczna, a dzięki dostępności na wielu platformach może być wykorzystywana także na smartfonach i tabletach. Program pozwala na zapisywanie notatek lokalnie, ale w celu ich synchronizacji między wieloma urządzeniami możliwe jest również wykorzystanie chmury OneDrive.

Microsoft Outlook

Outlook to rozbudowany klient pocztowy zawierający także liczne funkcje asystenta osobistego. Program pozwala na skonfigurowanie skrzynek e-mail z wykorzystaniem protokołów Exchange, IMAP i POP. Dzięki niemu zsynchronizujemy pocztę, kontakty, kalendarze i listy zadań. Aplikacja zawiera rozbudowaną książkę adresową i edytor reguł, dzięki którym można filtrować wiadomości i zautomatyzować ich przydzielanie do poszczególnych folderów. Outlook może zostać zintegrowany z sieciami społecznościowymi takimi jak Facebook i LinkedIn. Dzięki zewnętrznym dodatkom możliwe jest zwiększenie funkcjonalności np. dodanie wsparcia dla PGP.

Microsoft Access

Ten składnik pakietu Office pozwala tworzyć i używać relacyjnych baz danych z wykorzystaniem silnika Microsoft Jet Databse Engine. Program może zostać wykorzystany do obsługi danych niewielkiej lub średniej firmy, a także budowy aplikacji korzystającej z baz danych. Access wspiera język VBA, obiekty ActiveX i DAO. Dzięki zgromadzonym w aplikacji szablonom możliwe jest szybkie stworzenie baz do konkretnych zastosowań np. listy przydzielonych zadań. Program może zostać połączony z zewnętrznym źródłem danych (np. SQL Server), wtedy stanowi on wygodny interfejs do ich graficznej obsługi.

Microsoft Publisher

Publisher to program bardzo podobny do edytora tekstu Word, ale stworzony z myślą o tworzeniu materiałów marketingowych jak wizytówki, banery reklamowe, broszury i ulotki. Dzięki temu narzędziu można stworzyć materiały przygotowane zarówno do druku jak i do umieszczenia na stronach internetowych. Jego funkcje edycyjne zostały rozbudowane względem procesora tekstu o dodatkowe narzędzia przeznaczone do projektowania i odpowiedniego rozkładu elementów.

Uwaga!

Aby pobrać program należy zarejestrować się na stronie pobierania. Wymagane jest konto Live ID (można je założyć w trakcie rejestracji). Wersja testowa pozwala na korzystanie z pakietu przez 60 dni od momentu instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość działania (w porównaniu do wersji 2010), estetyka - przyjemny wygląd i prostota, (niestety) brak konkurencji na rynku.
Cena pakietu nie adekwatna do wykorzystania.
ocena użytkownika

Korzystam z pakietu MS od roku 2000. Próbowałem zastępować oczywiście Office'a innymi pakietami, typu OpenOffice (org, ux.pl), LibreOffice czy Lotus ale żaden nie dawał się tak konfigurować i żaden z wymienionych nie był tak szybki i bezbolesny jak MS Office.

Co do tej wersji wizualnie zmieniło się niewiele, poza kolorystyką i delikatną kosmetyką samego menu. Najbardziej zmiany są widocznie po uruchomieniu aplikacji WORD, EXCEL czy chocby POWERPOINT.
Po uruchomieniu otwiera okno główne aplikacji z wyborem wzoru/szablonu.

Nowością jest również połączenie konta Outlook z pakietem MS i chmurą OneDrive.

Nie wiem jak inni postrzegają się na takie zabiegi ale wg mojej skromnej osoby pakiet wart uwagi ze względu na szybkość działania. W porównaniu do wersji 2010 szybkość jest widoczna gołym okiem co sprawdziłem zarówno na Windowsie 7 jak i na wersji 8/8.1, zarówno na dysku HDD jak i SSD.

Szczerze polecam, szczególnie tym którzy korzystają z Outlooka, Worda, Excela, PowerPointa, OneDrive'a i OneNote'a na codzień.

01.11.2014 15:45 | Recenzja do wersji 2013 Professional Plus
Nowy przyjemny wygląd, rozbudowany interfejs,nowe aplikacje
Pełna wersja ma nieprzystępną cenę,wpychanie portalów społecznościowych
ocena użytkownika

Bardzo fajnie rozbudowany program z nowymi pomocnymi aplikacjami oraz wyborem różnych szablonów w programach.
Podoba mi się nowy wygląd .

08.12.2013 14:10 | Recenzja do wersji 2013 Professional Plus

Komentarze

0 nowych
  #112 18.12.2017 23:13

@evayawor: nie wiesz gdzie jest word w pl bo jestem poza domem a pilnie potrzebuje napisac dokument i wysłac

  #111 07.10.2016 19:54

Czy ta wersja MS Office, którą można pobrać, jest w ogóle legalna? Bo ja uważam, że nie jest to do końca legalna wersja.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #110 27.07.2016 17:08

W poprzedniej wersji Office był ładniejszy. Teraźniejsza moda na spłaszczanie dopadła i pakiet biurowy MS.

  #109 21.06.2016 21:42

Czy jest dostępny trial tego offica po polsku? Na stronie microsoftu są tylko wersje obcojęzyczne.

evayawor   3 #108 13.06.2016 12:21

Office jest świetny, żeby tylko tyle nie kosztował... :(

  #107 31.03.2016 17:13

@$eb (niezalogowany): to sobie pakiety do Tex zorganizuj... jest i front end Lyx który działa jak wyswig. w M$ da się to zrobić, ale trzeba się też namęczyć.

  #106 10.01.2016 16:23

dość długo korzystam z tej strony i jej programów i jestem usatysfakcjonowany z pracy na nich

  #105 02.11.2015 20:39

a może był inny powód ? na każde wysłane cv dostajesz odpowiedź ? jeżeli tak to powinni się o ciebie zabijać ... zanim coś napiszesz to się zastanów co piszesz ....

  #104 28.10.2015 17:33

@80mentor: a kto wysyła edytowane CV ? Tylko w pdf.

Dementor   38 #103 23.10.2015 15:33

@RST (niezalogowany)em CV w Open Office i zdziwilem sie ze nie dostalem zadnej odpowiedzi. Po paru tygodniach otworzylem dokumen w MS Office i zlapalem sie za glowe.
Nic nie bylo na swoim miejscu. Wiem ze duzo sie zmienilo od tamtej pory w Open lub Libre Office, ale niesmak pozostal i przestalem uzywac darmowych odpowiednikow MS Office.

Dementor   38 #102 14.10.2015 13:25

@Anonim (niezalogowany): Za ten luksus się płaci

Dementor   38 #101 14.10.2015 13:24

@Jezusie.. (niezalogowany): Kto szuka ten znajdzie ;)

Dementor   38 #100 14.10.2015 13:23

@$eb (niezalogowany): W pełni się zgadzam z tą opinią. MO nawet się nie umywa do OpenOffice. Mam go na kompie od początku użytkowania. I nigdy z niego w praktyce nie korzystałem. Bo jak dla mnie jest niefunkcjonalny, i zdecydowanie nie sprzyja komfortowi pracy.

raanst   7 #99 17.07.2015 17:46

@$eb (niezalogowany): Nie zgodzę się - napisałem magisterkę w 2013 i nie było żadnych problemów, jednak jak ktoś wspomniał, cena pakietu sprawia że siedzi się w LibreOffice - jakoś z wiekiem przestałem lubić piracenie ;)

Autor edytował komentarz.
  #98 25.05.2015 12:39

Jak dla mnie jest bezkonkurencyjny. Po wszystkich utarczkach i bojach od OpenOffice i LibreOffice po prostu wypada najlepiej, począwszy od interfejsu a kończąc na obsłudze formatów i funkcjonalności.

Ostatni Mohikanin   29 #97 06.04.2015 16:16

@$eb (niezalogowany): "Ci co zachwalają ten pakiet chyba nigdy nie napisali dłuższego dokumentu niż 20 stron w Wordzie (...)".
Śmiem twierdzić, że błąd tkwi w Tobie, a nie w programie :)

Ostatni Mohikanin   29 #96 06.04.2015 16:11

@Anonim (niezalogowany): Tak, na 60 dni.

Ostatni Mohikanin   29 #95 06.04.2015 16:11

Microsoft Office 2013 Professional Plus - coś, czego nigdy nie będę miał ze względu na cenę.

  #94 12.03.2015 19:30

czy to darmowe

  #93 20.02.2015 23:32

Ludzie.. skąd ja mam ten klucz zdobyć? Kręce się w koło.. a klucza nie ma do tej wersji 90-dniowej