Microsoft Office Compatibility Pack

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Bezpłatny dodatek do pakietów Microsoft Office 2000, XP i 2003, umożliwiający otwieranie dokumentów stworzonych w Microsoft Office 2007.

Nowy Office domyślnie oferuje zapis w nowych formatach opartych o język XML, takich jak DOCX (Word 2007), XLSX (Excel 2007) i PPTX (PowerPoint 2007). W odróżnieniu od stosowanych dotąd formatów DOC, XLS i PPT pliki w nowych formatach nie są kompatybilne "w dół" tzn. nie można ich otworzyć w starszych wersjach pakietu Office. Aby stało się to możliwe przygotowano właśnie dodatek Microsoft Office Compatibility Pack. Po jego instalacji możliwa będzie także edycja i zapis plików w nowych formatach.

Microsoft Office Compatibility Pack przeznaczony jest do pakietów Office w wersji 2000, XP i 2003, aplikacji wchodzących w skład tych pakietów (np. Word 2002), a także bezpłatnych przeglądarek takich jak Word Viewer 2003 czy PowerPoint Viewer 2003.

Uwaga!

Przed instalacją dodatku należy zainstalować wszystkie krytyczne poprawki do zainstalowanych aplikacji pakietu Office.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

zapewnia kompatybilność z nowszymi wersjami Microsoft Office, bezpłatny
brak
27.08.2010 13:46 • Recenzja do wersji 4.0

Świetny dodatek dla posiadaczy starszych wersji pakietu Microsoft Office. Wystarczy kilka klików i już możemy cieszyć się z pełnej obsługi (nie tylko odczytu ale i zapisu) najnowszych formatów Worda, Excela i PowerPointa. Co ważne obsługa ta jest w pełni zintegrowana - nie ma żadnych konwerterów, dodatków i innych dziwactw. Po prostu otwieramy/zapisujemy dokument w nowym formacie i... już!

Zaskakujące jak niewielu użytkowników starszych wersji zdaje sobie sprawę, że tak łatwo mogą "stuningować" posiadany pakiet i skończyć z coraz większymi problemami z kompatybilnością. I to całkowicie za darmo.