Microsoft Office Enterprise 2007 - wersja testowa do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił do pobrania wersję testową Office Enterprise 2007 - najbardziej rozbudowanej edycji swojego nowego pakietu biurowego. Wersja ta jest teoretycznie przeznaczona dla programistów ale może być z powodzeniem wykorzystana także przez innych użytkowników.

W skład Office Enterprise 2007 wchodzą: edytor tekstów Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji PowerPoint, program do tworzenia publikacji Publisher, klient pocztowy wraz z organizerem Outlook, program bazodanowy Access, aplikacja do sporządzania notatek OneNote, narzędzie do tworzenia i przetwarzania formularzy XML InfoPath, komunikator korporacyjny Office Communicator, "wirtualne biuro" Groove, a także przeglądarka Visio Viewer. Najważniejsze nowości edycji 2007 to całkiem nowy interfejs, nowy format zapisu dokumentów Open XML, wsparcie zapisu do PDF/XPS, rozbudowane tagi inteligentne, ulepszona praca grupowa, a także szereg ulepszeń w poszczególnych aplikacjach (np. blisko 1000-krotnie zwiększone możliwości obliczeniowe Excela).

Udostępniana wersja testowa Office Enterprise 2007 jest zasadniczo przeznaczona dla deweloperów (tworzących aplikacje dla Office 2007, a nie posiadających wykupionej subskrypcji MSDN). Oznacza to, że aby skorzystać z możliwości testowania przez 60 dni należy zarejestrować się na stronach MSDN w celu uzyskania klucza produktu (wymagane jest konto w Live ID lub .NET Passport). Ze względu na przeznaczenie tej wersji testowej część pytań dotyczy wykorzystywanych technologii i narzędzi programistycznych. W przypadku nie wprowadzenia klucza czas testowania ograniczony jest do 25 uruchomień. Wersje testowe przeznaczone dla użytkowników indywidualnych i firm zostaną udostępnione najprawdopodobniej w styczniu.

Przypomnijmy, że wersje testowe nowego Office 2007 zostały udostępnione już na początku grudnia. Możliwość ich pobrania została zarezerwowana jednak jak na razie jedynie dla mieszkańców USA (wymagana jest rejestracja podczas której sprawdzany jest kod pocztowy). Wielu użytkowników co prawda omijało ten wymóg wpisując fikcyjny adres ale udostępniony teraz dla programistów Office Enterprise 2007 wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem dla osób, które chciałby przetestować możliwości nowego pakietu (nawet jeżeli nie są programistami).

Szczegółową listę nowości wersji 2007 pakietu prezentujemy w artykułach Najważniejsze nowości w Microsoft Office 2007 oraz Microsoft Office 2007 - co nowego w aplikacjach?. Z kolei opis poszczególnych edycji można znaleźć w artykule Edycje pakietu Microsoft Office 2007.

Wersję testową Office Enterprise 2007 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe


Aktualizacja, 15.01.2007, 23:19

Dodaliśmy do naszej bazy najnowszą, polskojęzyczną wersję pakietu biurowego Office Enterprise 2007, którą można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe

© dobreprogramy
s