r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft Office Mobile dla smartfonów z Androidem

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Po prezentacji wersji Office'a dla iPhone'a przyszła kolej na pakiet działający na smartfonach z systemem Google'a. Podobnie jak w przypadku wydania dla iOS, aplikacje nie zostały jeszcze przystosowane do pracy na tablecie z większym ekranem.

Office dla smartfonów z Androidem dostępny jest jedynie dla posiadaczy abonamentu Office 365 w wersjach, które zawierają także desktopowy pakiet (na przykład Home Premium, Small Business Premium, Education A3 i A4, ProPlus czy University, pełną listę można znaleźć w FAQ). Na razie pakiet dostępny jest jedynie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, wkrótce pojawi się także w innych krajach.

Microsoft obiecuje, że dokumenty otwierane w mobilnym Wordzie, Excelu czy PowerPoincie będą wyglądać dobrze na telefonie, a po wprowadzeniu zmian w treści lub komentarzy układ stron i formatowanie zostaną zachowane. W dokumentach bez problemu przejrzymy wykresy, obiekty SmartArt czy grafiki wektorowe. Pakiet został oczywiście zintegrowany z dyskiem SkyDrive, mamy więc zawsze dostęp do swoich dokumentów, jeśli tylko mamy połączenie z Siecią, i możemy na bieżąco zapisywać zmiany. Co więcej, programy na telefonie pokażą listę ostatnio edytowanych na innych urządzeniach dokumentów. Interfejs programów został tak zaprojektowany, aby praca na niewielkim ekranie dotykowym telefonu była komfortowa i szybka.

Office Mobile dla Androida można pobrać z Google Play, ale nie dla wszystkich urządzeń z Polski jest już dostępny. Aby przetestować aplikacje, można skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego Office 365.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial