Microsoft Office Professional

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Office Professional 2010 to najbogatsza edycja pakietu Office 2010 spośród dostępnych dla klientów detalicznych. Przeznaczona jest przede wszystkim do zastosowań biznesowych w firmach, gdzie edycja Home and Business nie wystarcza. W skład tej wersji pakietu wchodzą edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, edytor prezentacji PowerPoint, program pocztowy Outlook, aplikacja do tworzenia i organizacji notatek OneNote, program bazodanowy Access oraz aplikacja do tworzenia materiałów poligraficznych Publisher. Najważniejsze nowości edycji 2010 to z kolei nowy ekran menu Office Backstage, funkcja podglądu wklejania, wstążka i nowy widok konwersacji w Outlooku, rozbudowane opcje edycyjne tekstu i grafiki w Wordzie, mini-wykresy w Excelu oraz wbudowany edytor wideo w PowerPoincie.

Uwaga!

  • Pakiet biurowy Microsoft Office 2010 (ani poszczególne aplikacje wchodzące w jego skład) nie jest już dostępny do pobrania. Zachęcamy do pobierania najnowszej wersji 2013 dostępnej w naszym dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

funkcjonalność, prękość po uruchomieniu, prosty w obsłudze, działa w Win x64,
Outlook nie "pamięta" wiadomości bez dostępu do Internetu, długie uruchamianie Outlooka,
06.12.2010 09:57 • Recenzja do wersji 2010

Pierwszym pakietem, z którego korzystałem, był Office 2003. Był dla mnie trudny i nieprzyjemny. W szkole uczyliśmy się właśnie w tej wersji programu, choć w domu pracowałem w wersji 2007. Później testowałem bety Office 2010 i doszedłem do wniosku, że są o niebo lepsze. Gdy wyszła wersja finalna, był to dla mnie najlepszy program. W Word 2010 pisałem zadanie domowe, nikt mi nie chciał uwierzyć, że to ja sam zrobiłem :-). Bo faktycznie, wyszło świetnie, dzięki łatwemu edytowaniu stopki i numerów stron, stosowaniu styli, edytowaniu grafiki, całość prezentowała się idealnie. Microsoft Office 2010 przy pierwszym uruchomieniu pozwala na zdecydowanie się pomiędzy otwartymi formatami, a tymi z MS Office. Jeżeli chodzi o PowerPoint, to ma on świetne efekty, nie tylko wejść, wyjść itd., ale i wizualne; mogę tam np.: dodać efekt, że zdjęcie wygląda na stare, pozbawić je koloru, sprawić, że będzie wyglądać, jakby było widoczne na folii i mnóstwo innych. We wszystkich programach Office 2010 zostosowano interfejs wstążki (z wyjątkiem Picture Manager), dzięki czemu jest tak prosty. Wszystkie zadania i polecenia są rozmieszczone na wstążki, dlatego znajdowanie funkcji nie jest niczym trudnym. Olbrzymim plusem Outlooka są tzw. szybkie kroki. Polegają na tym, że można skonfigurować sobie pewne Do wad można zaliczyć to, że wśród obsługiwanych przez Outlook sieci społecznościowych nie ma NK.pl. Nie mogę też przeglądać wiadomości, jeżeli nie jestem w trybie on-line. Outlook włącza się dość długo w porównaniu z Windows Live Mail (któraś wersja beta) . Office 2010 korzysta z tych samych rozszerzeń, co wersja 2007, ale zapisuje tak, że wcześniejsza wersja pokazuja czasem inaczej prezentacje, zmienia efekty. Ogólnie polecam Office 2010 wszystkim, którzy pracują przy starszych wersjach Office i tym zaczynającym.