r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Office Web Apps Technical Preview

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft rozpoczął testy Office Web Apps, webowej wersji pakietu biurowego Office.

W tej chwili dostępne są tylko odpowiedniki Worda, Excela i PowerPointa. W przypadku Worda użytkownik ma możliwość tylko podglądu dokumentów, bez ich edycji. Możliwa jest praca grupowa nad dokumentami webowego Excela. Obsługiwane są popularne przeglądarki, w tym Internet Explorer, Safari i Firefox. Kompatybilność z Chrome nie jest gwarantowana. Natomiast obsługiwane wersje Office to 2003, 2007, 2010 i Microsoft Office 2008 for Mac.

Dzięki funkcji publikacji użytkownicy mogą osadzać dokumenty Excela i PowerPointa w zewnętrznych stronach internetowych. Działa przy tym synchronizacja, dokumenty są odświeżane podczas edycji przez innych użytkowników. Będzie możliwe umieszczanie dokumentów w folderach chronionych hasłem. Dla tych folderów będzie można z kolei ustawić prawo tylko do podglądu dokumentu lub też do podglądu i edycji. Nie będzie możliwości pracy offline, edycja dokumentów wymaga połączenia z Internetem.

Dostęp do bety otrzymają w pierwszej kolejności użytkownicy Windows Live SkyDrive. W niedalekiej przyszłości Microsoft zamierza dodać webową wersję programu OneNote. Finalna wersja Office Web Apps ma zostać udostępniona w pierwszej połowie 2010 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.