Microsoft Office dla Linuksa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Stuart Cohen, dyrektor wykonawczy organizacji OSDL (Open Source Development Lab) twierdzi, że można się spodziewać, przygotowania przez korporację z Redmond linuksowej wersji pakietu Office. Na konferencji LinuxWorld w San Francisco powiedział on "zrobili to z Apple, zrobią i z Linuksem".

OSDL to jedna z najważniejszych organizacji w linuksowym świecie, zatrudnia między innymi twórcę Linuksa, Linusa Torwaldsa i zrzesza takie firmy jak HP, Intel, NEC, Hitachi, Fujitsu, IBM, Google, Novell i wiele innych. Słowa dyrektora OSDL mogą być zaskakujące, ale należy je raczej poważnie traktować. Taki krok mógłby być uzasadniony chęcią rywalizacji z aplikacjami OpenOffice i komercyjnym StarOffice firmy Sun. Cohen twierdzi, że otwarcie źródeł raczej nie wchodzi w rachubę.

Pozostaje jednak pytanie, czy znajdą się osoby, które zechcą kupić pakiet Microsoftu, skoro darmowy OpenOffice oferuje całkiem dobrą funkcjonalność, a obsługiwany przez niego standard ODF zdobywa coraz większą popularność? Według przeprowadzonej przez Novella na początku tego roku ankiety, użytkownicy systemu spod znaku pingwinka oczekują raczej programów takich jak Photoshop, iTunes czy Dreamweawer.

© dobreprogramy
s