reklama

Microsoft PhotoSynth Technology Preview dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W lipcu pisaliśmy o pracach zespołu badawczego Live Labs w Microsoft nad nowatorskim oprogramowaniem graficznym PhotoSynth. Oprogramowanie to służy do tworzenia kolekcji trójwymiarowych obiektów lub scen na podstawie szeregu zdjęć. Pierwsza prezentacja odbyła się na konferencji Siggraph 2006, ale do tej pory nie było publicznego wydania.

Od dzisiaj każdy może program przetestować sam - na stronach Live Labs udostępniono publicznie wersję oprogramowania działającą z przeglądarki za pośrednictwem komponentu ActiveX. Są na razie dwa ograniczenia - na niektórych sterownikach graficznych aplikacja może nie działać poprawnie (jak mówią programiści, na komputerach z kilkuletnim stażem pracy), a po uruchomieniu udostępniona wersja demonstracyjna nie posiada jeszcze możliwości tworzenia własnych kolekcji. Twórcy zapewniają, że pracują nad tą funkcją i udostępnią ją w następnych wersjach. Póki co pozostaje kolekcja przygotowana przez Microsoft.

PhotoSynth można przetestować na stronach Live Labs. Tam również należy szukać szczegółowych instrukcji, opisów i informacji o projekcie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić