Microsoft Recite zapamięta i przypomni ważne informacje

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft uruchomił program beta Recite - niewielkiej, ale funkcjonalnej aplikacji dla Windows Mobile do nagrywania notatek głosowych i ich późniejszego przeszukiwania.

Ogólna zasada działania programu jest bardzo prosta - dostępne są tylko dwie opcje, do nagrywania i wyszukiwania. Co ciekawe, program nie wykorzystuje żadnego mechanizmu rozpoznawania mowy i zamiany jej na tekst. Zamiast tego wyszukiwanie przeprowadzane jest na podstawie sposobu mówienia, głosu i poszczególnych fraz. Jak zapewnia Microsoft, daje to zdecydowanie lepsze efekty, a poza tym ma jeszcze jedną zaletę - działa nie tylko z językiem angielskim.

Recite funkcjonuje niestety tylko z niektórymi modelami smartfonów z systemem Windows Mobile - wśród nich AT&T Blackjack II, AT&T Pantech Duo, HTC Diamond, Motorola Q9C, Moto Q9m, Palm Treo 800w, Palm Treo Pro, SMT 5800, T-Mobile Dash, T-Mobile Shadow i T-Mobile Wing. Aby pobrać wersję Technology Preview należy udać się na stronę domową programu. Demonstrację działania Recite można wcześniej obejrzeć w serwisie YouTube.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji