Microsoft Remote Desktop debiutuje na Windows Phone

Strona główna Aktualności

O autorze

Do premiery Microsoft Remote Desktop dla urządzeń z Androidem i iOS-em doszło w październiku zeszłego roku. Rozwiązanie zostało ciepło przyjęte przez użytkowników obu platform. Mimo wysokiej jakości aplikacji, Microsoft był jednak krytykowany za brak spójnej polityki odnośnie tworzenia oprogramowania na urządzenia przenośne. Wszystko za sprawą braku wersji na Windows Phone. Redmond zachęcając innych deweloperów do tworzenia wersji aplikacji mobilnych na mobilne okienka zupełnie przeoczył własny oddział odpowiedzialny za Remote Desktop. Dopiero dziś przedstawił wersję podglądową skierowaną na urządzenia z Windows Phone.

Oprogramowanie do zarządzania komputerem PC z Windows za pomocą Windows Phone działa płynnie i bezproblemowo. Po skonfigurowaniu w odpowiedni sposób urządzenia z Windows, możemy rozpocząć pracę ze zdalnym pulpitem . Sterowanie jest proste i intuicyjne dzięki obsłudze gestów. Jakość obrazu i dźwięku jest kontrolowana w zależności od typu połączenia. Aplikacja umożliwia przesyłanie strumienia audio i wideo z komputera docelowego. Remote Desktop współpracuje z systemami klienckimi w wersji Vista, 7 oraz 8 i 8.1, a także z Windows Serverem w wersji 2003 i nowszych.

Microsoft Remote Desktop dostępny jest jako wersja podglądowa, aczkolwiek działa już stabilnie i oferuje wysoką jakość połączenia. Tutaj należy wspomnieć, że aplikacja dostępna jest tylko dla użytkowników z podglądową wersją systemu Windows Phone 8.1. Oprogramowanie jest tworzone jako aplikacja uniwersalna, działająca również pod kontrolą Windows 8.1. Czekamy zatem na udostępnienie finalnej wersji. Oby kolejne premiery ciekawego oprogramowania mobilnego od Microsoftu nie zaliczały takich wpadek jak ta.

© dobreprogramy

Komentarze