r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Research Group Shot

Strona główna Aktualności

Podczas niedawnej konferencji CES Bill Gates prezentował funkcjonalność galerii znajdującej się w Windows Vista, która pozwalała z połączenia dwóch zdjęć stworzyć nowe. Okazuje się, że dział Microsoft Research stworzył też taki program dla Windows XP już jakiś czas temu.

Group Shot jest małą aplikacją, której wersja instalacyjna zajmuje 1,3 MB. Przeznaczony jest głównie do pracy z dwoma lub większą ilością zdjęć tego samego miejsca, które różnią się występującymi na nich przedmiotami i osobami. Dzięki temu można na docelowym zdjęciu łatwo umieścić wybrane elementy ze zdjęć źródłowych. Można próbować używać Group Shot do łączenia elementów zdjęć zupełnie różnych lecz wtedy łatwo otrzymać poszarpane, niedopasowane tło.

Praca z programem nie jest skomplikowana. Po załadowaniu zdjęć zaznacza się obszar zawierający interesującą nas rzecz. Wtedy po prawej stronie pojawiają się podglądy tego obszaru na różnych zdjęciach dzięki czemu można wybrać najbardziej odpowiadającą wersję widoku tej rzeczy. Kliknięcie Add to Composite dodaje wybrany fragment do zdjęcia docelowego przy czym jako tło brane jest zdjęcie z którego ten fragment pochodził.

Najnowszą wersję programu Microsoft Research Group Shot pobrać można z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.