r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Robotics Studio 1.0

Strona główna Aktualności

Microsoft wydał finalną wersję swojej platformy programistycznej, która ma znacznie ułatwić tworzenie rozwiązań aplikacyjnych z dziedziny robotyki.

Microsoft Robotics Studio jest platformą software'ową opartą na Windows mającą umożliwić tworzenie oprogramowania dla robotów, zarówno prawdziwych jak i symulowanych. Jest kompatybilne z rozwiązaniami sprzętowymi takimi jak Roomba i Lego Mindstorms NXT. Robotics Studio będzie darmowe dla hobbystów i badaczy, licencja do wykorzystania komercyjnego kosztować będzie 399 dolarów.

Microsoft poinformował także o utworzeniu programu partnerskiego mającego na celu ulepszenie kompatybilności i wparcia. W skład programu weszło już 30 firm, m.in. iRobot, Fischertechnik, Parallax i RoboDynamics. Ponadto Microsoft będzie sponsorować konkurs RoboCup 2007, który odbędzie się w lipcu na Georgia Institute of Technology w Atlancie.

Robotics Studio zawiera trójwymiarowe narzędzie do symulowania robotów, środowisko uruchomieniowe zorientowane na usługi, które pozwala na komunikację z różnymi rodzajami sprzętu a także język programowania pozwalający początkującym programistom tworzyć aplikacje przeciągając ikonki.

Bezpłatną wersję Robotics Studio 1.0 można pobrać ze stron Microsoft.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.