Microsoft SQL Server 2005 za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Wraz z premierą najnowszego serwera baz danych SQL Server 2005, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft udostępnił całkowicie bezpłatną wersję Express Edition do pobrania.

SQL Server 2005 Express Edition jest w sensie rozwojowym następcą bezpłatnego silnika MSDE, jednak jego możliwości są teraz w olbrzymim zakresie rozbudowane. Może mieć zastosowanie zarówno do tworzenia aplikacji pracujących pod kontrolą systemu Windows, jak serwisów internetowych. Wersja darmowa w stosunku do komercyjnego odpowiednika bazuje na tym samym jądrze i nie posiada limitu użytkowników. Jest jednak limitowana do systemów jednoprocesorowych, z 1GB pamięci RAM i 4GB objętości bazy, nie posiada też graficznych narzędzi do zarządzania.

Wymagania systemowe dla tej wersji to system operacyjny Windows 2000, XP lub Windows Server 2003, 192 MB pamięci RAM, 525 MB wolnego miejsca na dysku, zainstalowany Windows Installer 3.0 i .NET Framework 2.0.

Jednocześnie na stronach Microsoft pojawiła się do pobrania wersja testowa najbardziej rozbudowanej edycji - SQL Server 2005 Enterprise Edition. Różnice pomiędzy różnymi edycjami przedstawione są na stronie producenta.

© dobreprogramy
s