r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Safety Scanner i Adobe Camera Raw - nowości w dobrychprogramach

Strona główna Aktualności

W tym tygodniu nasza baza oprogramowania powiększyła się o kolejnych kilka ciekawych pozycji. Podobnie jak w miało to miejsce wcześniej chcielibyśmy zarekomendować Wam najciekawsze naszym zdaniem programy, które zadebiutowały w portalu na przestrzeni ostatnich dni. Przy ich pomocy każdy użytkownik systemu Windows przeskanuje i usunie z komputera różnego typu zagrożenia, a profesjonalni fotografowie wywołają i edytują w Photoshopie swoje zdjęcia zapisane w formacie RAW.

Pierwszy z rekomendowanych programów to darmowy skaner antywirusowy Microsoft Safety Scanner, którego zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie złośliwego oprogramowania z systemu Windows. Korzystać z niego można bez konieczności instalacji na komputerze. Pozwala on na pracę w 3 trybach - Szybkim, który uwzględnia lokalizacje, gdzie najczęściej występować może zagrożenie, Pełnym, obejmującym cały system oraz Niestandardowym, który pozwala przeskanować wskazane przez użytkownika foldery. Po zakończeniu pracy prezentowany jest raport, obejmujący informacje o wykrytych, a następnie usuniętych zagrożeniach. Z programu korzystać można przez 10 dni od momentu pobrania. Później należy ponownie ściągnąć plik z Internetu. Ma to na celu zapewnienie użytkownikowi najaktualniejszych baz sygnatur wirusów.

Drugi natomiast to Adobe Camera Raw, będący darmowym rozszerzeniem (plug-inem) przeznaczonym dla programu Adobe Photoshop i kierowanym głównie do profesjonalnych fotografów, którzy zdjęcia zapisane w formacie RAW chcą wywołać i edytować w Photoshopie. Zadaniem plug-inu jest umożliwienie podstawowej obróbki obrazu przed przystąpieniem do edycji zdjęcia w Photoshopie. Camera Raw pozwala na korektę zaburzeń perspektywy wynikających z konstrukcji obiektywu, aberracji chromatycznych i winietowania na podstawie wbudowanych profili obiektywów lub w trybie ręcznym. Ponadto z poziomu Camera Raw można zdjęcia wstępnie kadrować, usunąć szumy, dokonać podstawowego retuszu, poprawić ekspozycję, barwy i balans bieli. Na chwilę obecną Adobe Camera Raw oferuje wsparcie dla ponad 270 modeli aparatów, wśród których znajdziemy urządzenia takich firm jak Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Samsung itp.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowsza wersja programu Microsoft Safety Scanner dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Skanery i szczepionki antywirusowe.

Aktualną wersję plug-inu Adobe Camera Raw znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.