r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Security Essentials 4.10.209.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Microsoft Security Essentials to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware.

Galeria programu

Program stanowi doskonałą kontynuację takich produktów Microsoftu jak Windows Defender oraz płatny Windows OneCare. Wyposażony on został w przyjazny i prosty w użyciu interfejs graficzny, funkcję skanowania na żądanie, dostępną w 3 trybach pracy – pełnym (cała zawartość dysku), szybkim (jedynie lokalizacje najbardziej podatne na infekcję) oraz niestandardowym (użytkownik decyduje o obszarach uwzględnianych podczas skanowania), harmonogram pracy, a także moduł automatycznych (lub definiowanych przez użytkownika) aktualizacji baz sygnatur wirusów. Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, którego zadaniem jest przechowywanie potencjalnie szkodliwego oprogramowania przed wywoływaniem szkody w systemie.

Ponadto Microsoft Security Essentials potrafi rejestrować wszelakie informacje o wykrytych szkodnikach, umożliwia użytkownikowi tworzenie list wykluczeń, pozwalających definiować pliki, lokalizacje, rozszerzenia i procesy, pomijane podczas skanowania, a także daje możliwość wyboru domyślnych akcji (usuwanie lub przenoszenie do kwarantanny), wykonywanych przez narzędzie w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia o tzw. różnych poziomach alertu. Program oferuje funkcję skanowania nośników wymiennych oraz tworzenia punktów przywracania systemu, które w przypadku nieumyślnego usunięcia ważnych plików itp., pozwolą na łatwe ich odzyskanie.

Najnowsza wersja Microsoft Security Essentials to całkiem spore zmiany. Najważniejsza z nich to rozbudowanie silnika o możliwość skanowania heurystycznego oraz poprawki wydajności. Interesującą nowością jest również integracja z systemowym firewallem i pojawienie się inspekcji ruchu sieciowego. Ta funkcja korzysta z wbudowanych w system Windows Vista i Windows 7 mechanizmów Windows Filtering Platform. Z tych względów nie jest więc ona dostępna w systemach Windows XP. Microsoft Security Essentials 2.0 integruje się też z przeglądarką internetową - obecnie jednak tylko z Internet Explorerem.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Microsoft Security Essentials w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Uwaga!

  • Zgodnie z zapowiedzią, od 1 października 2010 licencja zezwala także na komercyjne wykorzystanie aplikacji z ograniczeniem instalacji do 10 stanowisk w firmie.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft Security Essentials to coraz lepszy antywirus dla Windowsa 7

97
BEZPIECZEŃSTWO 29.03.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Gdy chodzi o bezpieczeństwo podczas przeglądania Sieci, przygotowując do niego nowy komputer, najczęściej sięgamy po zewnętrzne, darmowe lub płatne oprogramowanie. Dostępny za darmo dla użytkowników Windowsa Visty oraz 7, Microsoft Security Essentials jest przy tym najczęściej ignorowany, bo w czym przecież mógłby być lepszy od pozostałych? Ostatnio jednak sytuacja nieco się zmieniła i jak wynika z testów AV-TEST, pakiet Microsoftu nie odbiega już swoimi możliwościami chociażby od Avasta czy AVG. W testach sprawdzanych jest kilka obszarów pracy, by ostatecznie ocenić poziom bezpieczeństwa,…

Microsoft Security Essentials od dziś bez wsparcia dla Windows XP

32
OPROGRAMOWANIE 14.07.2015 | Łukasz Tkacz

Choć oficjalne wsparcie techniczne dla Windows XP zakończyło się w kwietniu ubiegłego roku, wciąż wielu użytkowników korzysta z tego systemu. Dziś mija natomiast termin zakończenia wsparcia dla XP w darmowym pakiecie antywirusowym Microsoft Security Essentials. Użytkownicy nie będą już otrzymywali aktualizacji sygnatur i silnika skanującego. Wsparcie dla Windows XP zakończyło się dokładnie 8 kwietnia 2014 roku, ale nie oznacza to, że użytkownicy nie otrzymywali już żadnych aktualizacji ze strony Microsoftu. Osoby, które zdecydowały się na wykorzystanie do ochrony przed wirusami programu…

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze, lekki, częste aktualizacje, Microsoft, dobra wykrywalność podstawowych zagrożeń
Brak działu kwarantanna, czasochłonne skanowanie w trybie pełnego skanowania, nadmierna wydajność procesora jak na ten program, brak supportu na XP.
ocena użytkownika

Microsoft Security Essentials to program bezpłatny, łatwy w instalacji i obsłudze. Działa niezauważalnie i skutecznie w tle, dzięki czemu nie trzeba odrywać się od pracy ani zajmować jego aktualizacjami. Tak opisuje program firma Microsoft. Program faktycznie jest bezproblemowy, stabilny, dobra wykrywalność podstawowa, brak reklam, częste aktualizacje i bez zbędnych gadżetów. Microsoft Security Essentials to optymalna ochrona która jest warta uwagi lecz oceniam go jako przeciętny program antywirusowy.

30.12.2015 12:59 | Recenzja do wersji 4.8.204.0
Bardzo lekki i niezauważalny, doskonale współgra ze środowiskiem Windows, bardzo prosty w obsłudze, posiada język polski, darmowy.
Bardzo niska wykrywalność i skuteczność, powoduje grzanie procesora i pobudzenie wiatraków chłodzących przy działającej ochronie w czasie rzeczywistym
ocena użytkownika

Tak jak w plusach umieszczonych powyżej można wyróżnić niezwykłą lekkość programu który kapitalnie współgra z windowsem. Jest bardzo bardzo lekki i niezauważalny podczas codziennej pracy. Wyposażony w język polski jak również w bardzo proste do ogarnięcia menu. Nie sprawi żadnych problemów ani początkującemu ani doświadczonemu użytkownikowi. Możliwość aktualizacji bazy danych sygnatur wirusów poprzez windows update. Doskonale nadaje się na komputery kilkuletnie, nie będzie powodował spadku płynności pracy.

Tu plusy według mnie się kończą choć są zaiste bardzo kuszące to ja osobiście nie postawił bym na ochronę ze strony powyższego programu.

Do minusów przede wszystkim wpisuje to co najważniejsze czyli kiepską wykrywalność jak również słabe blokowanie zainfekowanych stron internetowych. Program niby szybko skanuje ale to jest takie złudne trochę bo na kilku komputerach na których go używałem występował problem, że po pewnym czasie używania i skanowania soft np. podczas pełnego skanowania dochodził do powiedzmy 85 procent i od tego czasu mielił mielił, skanował ale nic to nie dawało bo postępu nie było. Pozostawiłem kiedyś dla próby co będzie i po 5 godzinach nadal był w tym samym miejscu niestety.Kolejna wada to grzanie się procesora podczas włączonej ochrony w real time która to sprawia, że chłodzenie nigdy nie jest cicho tylko niemiłosiernie brzęczy i buczy. Najlepszym rozwiązaniem było by wyłączenie tego trybu i skanowanie sobie indywidualnie raz na jakiś czas. Taki zabieg jest jednak mało opłacalny bo to jest ,,antywirus" a nie ,,szczepionka tudzież skaner zwykły jak choćby panda claud cleaner". Można go zainstalować na oryginalnym systemie operacyjnym windows bo na pirackich sprawia problemy.
Można opcjonalnie uznać za minus nudny wygląd menu który od lat jest taki sam i się nie zmienia a przyznam, że pewne zabiegi kosmetyczne były by wskazane, ale to już się czepiam wiem.

Reasumując, uważam, że w obecnej wersji program ów nie jest taki świetny jakim go czasami przedstawiają ludzie. Ze sporego wachlarza programów darmowych można zamiast tego zainstalować sobie inny program tego typu który może nie będzie aż tak lekki ale za to cechujący się zdecydowanie lepszą wykrywalnością i ochroną. Może być on owszem skuteczny jeśli nie korzysta się specjalnie z internetu, nie buszuje po nie wiadomo jakich stronach i nie korzysta za wiele z Facebooka gdyż jak powszechnie wiadomo, znajduje się tam masa badziewia które sprawić może, że nasz blaszak przy słabej ochronie i naszej niewiedzy wyląduje na złomie bądź w najlepszym razie będzie musiał zostać sformatowany.

Być może kiedyś jakość oferowanej przez Microsoft ochrony się poprawi jednak na dzień dzisiejszy praktycznie każdy darmowy antywirus jest skuteczniejszy od tego.
Osobiście nie powierzył bym mu na razie pieczy nad moim PC, kilka razy mnie już zawiódł i nie skończyło się tylko formatem.
Lepiej zaczekać jakiś czas, być może coś zostanie zmienione, nowe funkcje dodane, wykrywalność wzrośnie ale na razie nie ukrywam, że jest kiepsko.

Moja ocena tego programu to 2/5
Wciąż ufam, że coś kiedyś zmieni się na lepsze bo sama lekkość i bezproblemowość w środowisku windows nie wystarcza by ten program był określany jako dobry.

08.02.2014 20:31 | Recenzja do wersji 4.4.304.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1388 21.09.2017 09:10

MSE już nie współpracuje z Vistą. Należałoby to poprawić. Współpracuje tylko z Win7.

  #1387 16.09.2017 12:17

Doprawdy darmowy MSE w ostatnim teście (sierpień) AV ma całkiem dobry wynik. Jeśli ktoś nie ma bardzo ważnych rzeczy na kompie, wystarczy na Windows 7 używać MSE.

  #1386 08.09.2017 16:51

Symunto pisał . "Wczoraj zainstalowałem MSE. I co? Myślę, że jest w miarę dobry" . Moje zdanie -Windows Defender jest jeszcze lepszy i rozszerzony bardziej ale niestety tylko w Windowsie 10 .Ten na Windows 7 choć jest aktualizowany co kilka dni , ma mniejszy zakres poszukiwaczy jeżeli chodzi o rodzaj szkodników . Dlatego u mnie na siódemce jest wyłączony i służy jako skaner posiłkowy a inny antywirus free gra pierwsze skrzypce .Niektóre osoby na dziesiątce mają Windows Defender wgrany razem z systemem i nie zamierzają nic zmieniać na innego antywirusa bo jest rzeczywiście dobry . Kolega też ma antywirusa MSE zainstalowanego i jakiś skaner i ma podobne zdanie ,że jest w miarę dobry i już prawie rok i komputer chodzi . Głównie korzysta z przeglądarki i niekiedy gra w gry komputerowe . Skoro zainstalowałeś i testujesz to korzystaj z niego bo integracja produktu Microsoftu z produktem Microsoftu może być rozwojowa ,aktualizowana a nie porzucona . Napisz później co nie co o swojej przygodzie z MSE - wnioski i spostrzeżenia .

  #1385 03.09.2017 15:14

Wczoraj zainstalowałem MSE. I co? Myślę, że jest w miarę dobry. Dlaczego tak uważam? Ponieważ dobrze integruje się z systemem i jest lekki. Nie słyszę, aby przymulał wiatraczek poza samym skanowaniem. Pewnie nie jest na 100% pewny jeśli chodzi o wykrywanie wirusów, dlatego mam zamiar od czasu do czasu posilać się darmowym Eset online i wszystko powinno być OK. Ten skaner od Eseta jest naprawdę bardzo dobry.

  #1384 16.08.2017 15:19

U mnie na komputerach narazie wszystko dobrze przy ochronie Security Essentials (Windows 7 ) i Windows Defender (Windows.8.1)
czysto jest sprawdzałem rożnymi skanerami online typu Eset MBAM

Paweel12   7 #1383 16.08.2017 13:11

Jak sprawuje się windowsowy antywirus na tle innych? Może są jakieś świeże i wiarygodne testy?

  #1382 28.06.2017 22:56

Podobno MSE ma chronić komputery domowe przed ostatnim atakiem Ransomware tzw. Petya ale wyłącznie tych z systemem Windows 7 a na Windows 8.1 i Windows 10 chroni Windows Defender .

  #1381 06.05.2017 14:40

@Zebran (niezalogowany): Tyle, że przy MSE trochę za głośno pracuje wiatraczek w czasie skanowania.

  #1380 24.04.2017 10:16

@Anonim (niezalogowany): Myślę, że Eset NOD32 praiwe że nic nie muli kompa.

  #1379 21.04.2017 21:11

@Kris26 (niezalogowany): Mam win 10pro.Skanowałem defenderem system i nic.Pobrałem ESET 10 i przeskanowałem dla pewności i nic.Wniosek po kiego h..a płacić za antywira jak jest darmowy i równie dobry.Przedewszystkim inne anty wiry zamulają kompa!!!

  #1378 18.04.2017 17:47

@przemek8423:
http://chart.av-comparatives.org/chart1.php?chart=chart2&year=2017&month...
lepiej niż ESET, lepiej niż Norton i... lepiej niż Kaspersky... pozdrawiam.

Autor edytował komentarz.
  #1377 18.04.2017 17:45

@Tępa dzida (niezalogowany): popieram

  #1376 14.04.2017 12:10

@kufelpiwa: No to przecież MSE ma w tym badaniu antywirusowym bardzo dobry wynik.

  #1374 13.04.2017 12:29

@Anonim (niezalogowany): No akurat u Ciebie między uszami to jest pustka i lepiej opanuj pisownię nim zaczniesz się wypowiadać, bo siarę robisz i wstyd przynosisz swemu pokoleniu.

  #1373 12.04.2017 15:29

Każdy antywirus jakieś złe ale w sobie ma,esential skanowanie długo trwa,no i ms śledzi,ccav i cis wrzynają się w system że cho cho,avira lubi przymulić kompa,panda nieraz lubi sama siebie zablokować,czyli trzeba wybrać to co komu odpowiada,o avghvastach szkoda mówić,każdy av działa na podobnej zasadzie,i on ma nam pasować a nie my do niego,no i to co jest między uszami też się przydaje.

  #1372 30.03.2017 20:10

A jednak powyżej ukazał się artykuł, z którego wynika, że MSE to całkiem niezły, darmowy antywirus i w dodatku bez reklam.

  #1371 14.03.2017 12:59

@Johny85 (niezalogowany):
sam jesteś wirus :)

  #1370 14.03.2017 10:20

Nie polecam MSE. Też zachwalałem bo od święta coś znalazł. Przeglądarka wariuje, adware'y robią co chcą a ten że wszystko w porządku. Odpaliłem skaner ESET online a tu na partycji systemowej 15 wirusów sobie działa na legalu. Dupa a nie solidny darmowy antywirus.

  #1369 14.02.2017 16:56

Zastanawia mnie to, że MSE może być całkiem dobrym AV, ale żeby nie drażnić konkurencji innych AV, którzy liczą na finansowe profity, to się MSE marginalizuje. Jak by nie było, ten AV ma w testach całkiem niezłą wykrywalność.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.